<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Mimarlık Vakfı Öğrenci Fikir Yarışması

Mimarlık Vakfı Öğrenci Fikir Yarışması

Mimarlık Vakfı Öğrenci Fikir Yarışması

Mimarlık Vakfı Öğrenci Fikir Yarışması Dijital Ortamda Yapılacak. Yarışmaya Yüksek Öğretim Kuruluna Bağlı Üniversitelerin Mimarlık Bölümü Öğrencileri Bireysel Yada Ekip Olarak Katılabilir.

Yarışma Konusu: Önceden İlan Edilecek Olan Gün Ve Saatte Dijital Ortamdan Öğrenilecektir.

Yarışma Ödülleri
3 Adet Eşdeğer Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
1 Adet Sami Yılmaztürk Anısına Özel Ödül 1.000 Türk Lirası
10 Adet Mansiyon Ödülü: Kitap Seti Ve Sertifika

Amaç
Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü, mimarlık öğrencilerine, yenilikçi toplum yararı öncelikli, geleceğe yönelik ya da güncel konulara ilişkin görüş ve tasarımlarıyla katılabilecekleri, 48 SAAT süre ile sınırlı, dijital ortamda gerçekleşecek yarışmalar düzenlemeyi hedeflemektedir.

Deneysel ve özgür düşünme-üretme ortamı olarak yarışmaların enformel bir eğitim alanı olduğu gerçeği gözetilerek; belirli bir konuda, kısa sürede yoğun bir motivasyon ile fikirlerin ve alternatiflerin oluşabilmesinin, olgunlaşabilmesinin ve ifade edilmesinin önemi vurgulanarak 48 SAAT Öğrenci Fikir Yarışması kurgulanmıştır.

Ads

Amaç, günümüz toplumunun yaşamsal sorunlarına çözüm aranması, hızlı karar alabilmek, tasarımcı düşünme pratiğini uygulamak ve farklı ortamlarda sunma becerisini geliştirmek.

Yarışmanın Türü Ve Şekli
Mimarlık Vakfı Mimarlık Enstitüsü tarafından serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş lisans öğrencilerine yönelik fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.
Yarışma süresi ve işleyişi dijital ortamda gerçekleşecek olup, ödüle layık projeler yarışmanın web sayfasında 1 ay boyunca yayınlanacaktır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

• Yarışma; Yükseköğretim Kurulu’na bağlı üniversitelerin Mimarlık Bölümü öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılabileceği gibi ekip halinde katılabilir. Ekip içinde yer alacak mimarlık ve diğer disiplinlerden yardımcıların lisans öğrencisi olmaları ve öğrenimlerini sürdürdüklerine dair öğrenim belgesi sunmaları zorunludur. Ancak ekip başının mimarlık lisans öğrencisi olması zorunludur.

• Katılımcı mimarlık öğrencilerinin, Mimarlar Odası’na öğrenci üyeliklerini yaptırmış olmaları ve bunu Mimarlar Odası’ndan alacakları üye tanıtım belgesi ile belgelemeleri zorunludur. Ekipte bulunan diğer disiplinlerde meslek odası öğrenci üyeliği var ise öğrenci üyeliğini belgelemek zorundadır.

• Yarışmanın asil ve yedek jüri üyeleri yarışmayı açan vakıf-enstitü yöneticilerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

Teslim Tarihi Ve Saatleri
Yarışma konusunun ilanı 4 Ekim 2019 Cuma günü 20.00 saatinde duyurulacaktır.
Teslim dokümanları 6 Ekim 2019 Pazar saat 20.00’ye kadar , yarışma mail adresi mimarlikvakfiyarisma@gmail.com ‘a mail olarak teslim edilecektir.
*Belirtilen teslim saatinden sonra sistem kapanacak ve dosya kabulü yapılmayacaktır.

Yarışmacılardan İstenenler
48 saat öğrenci fikir yarışması için katılımcıların , 2 günlük süre içinde, yarışma konusuna ilişkin özgün fikir ve tasarım yaklaşımlarını güçlü bir şekilde anlatan ve kurumsal çerçevesi iyi kurgulanmış bir Senaryo/ Program geliştirmeleri ve senaryoları güçlü bir şekilde ifade edecek nitelikte Mimari Çizimler üretmeleri beklenmektedir.
• Her türlü sunum ve anlatım tekniği serbesttir (Mimari çizimler,, kolaj, model, şema, diyagramlar, video, animasyon, yazı vb.)
• Teslim edilecek ürün 50 mb’ı geçmemelidir.
• Açıklama Raporu (en fazla 500 kelime, Word formatında olmalıdır.)

Teslim Şekli Ve Sunum Tekniği
Yarışma teslimi yalnızca dijital ortamda gerçekleşecektir.
Yarışmaya katılacak tüm ekipler,projelerinin tüm belge ve paftalarını klasör adı rumuz rakamlarından oluşacak tek dosya içerisinde ‘’.zip’’ veya ‘’.rar’’ formatlarında, wetransfer aracılığıyla mimarlikvakfiyarisma@gmail.com adresine mail atarak teslim edeceklerdir.

“WETRANSFER İLE PROJEMİ NASIL GÖNDERECEĞİM?”
1. www.wetransfer.com adresine giriş yapın.
2. İsim bölümünde rumuzunuzun yazılı olduğu sıkıştırılmış dosya içindeki veriler şu şekilde olmalıdır: Her bir görseliniz Rumuz_01, Rumuz_02, Rumuz_03,… şeklinde devam etmelidir. Word dosyanız ise Rumuz_Metin şeklinde isimlendirilmelidir.
3. Hazırlamış olduğunuz dosyaları “+Dosya Ekle” butonuna tıklayarak ekleyin.
4. E-posta bölümüne mimarlikvakfiyarisma@gmail.com yazın.
5. Aşağıdaki bölüme kendi mail adresinizi yazın.
6. Mesaj bölümüne rumuzu yazın.
7. Aktar butonuna basın.
8. Gönderildiğinde size uyarı maili gelecektir.

Mail yoluyla teslim edilecek klasörde yer alacak dökümanlar şunlardır:

• Kimlik belgeleri

Şartname içinde yer alan kimlik bilgilerine ait form. Yarışmaya ekip içinde yer alacak tüm yarışmacıların lisans öğrenimlerini sürdürdüklerine dair öğrenim belgesi (öğrenci belgesi), (belge taranarak konulmalıdır.) Katılımcı mimarlık öğrencilerinin, Mimarlar Odası’na öğrenci üyeliklerini yaptırmış olmaları ve dijital kimlik dosyasına üyeliklerini belgeleyen üye tanıtım belgesini (Mimarlar Odasından temin edilmelidir.)tarayıp koymaları gerekmektedir.
• Teslim edeceği ürün ve açıklama raporu

Yarışmanın sonuçları www.mimarlikvakfi.org.tr ve yarışma web sitesinde belirtilen tarih aynı anda ilan edilecektir.

6-8 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Dijital Ortamda Yapılacak.

İletişim
Mimarlık Vakfı Adresi: Karaköy Kemankeş Caddesi No:31/4 Beyoğlu 34425 İstanbul
Raportörlük İletişim Adresi: mimarlikvakfiyarisma@gmail.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ