<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Meram Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Meram Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Meram Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Meram Belediyesi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Konusu Meram’da Kış. Yarışmaya Seçici Kurul Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
En Fazla 20 Eser Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Konu: meram’da Kış
Amacımız; Kış mevsiminin; saflığın, arınmanın habercisi ve güzelliğinin tüm dokusu ile kattığı güzelliği amatör veya profesyonel fotoğrafçıların objektiflerinden ilçemize bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır. Anadolu’da kışın ayrı ve derin bir manası vardır. Kışın gelişi Anadolu insanı için heyecan duyulan bir zaman dilimidir. Konya’nın incisi Meram için de kış ayrı bir mana taşır ve Meram’a bir başka yakışır. Çevresinde olan biteni, mevsimleri, güzel vakitleri takip eden fotoğraf sanatçıları için de kış mevsimi güzel kareler yakalamak adına geniş imkânlar verir. Meram’ın kış mevsimi ile buluşması kuşku yok ki fotoğrafçıları da heyecanlandırmaktadır. “Meram’da Kış” diyerek fotoğraf sanatçılarımızın Meram’ı kış fotoğraf karelerine yansıtmalarına imkân sağlamak için bu yarışma düzenlenmiştir.
Bu bağlamda;
a) Tarihi mimari camii, medrese, han, hamam; vb güzelliklerimizin kış mevsiminde tüm halleri,
b) 80 Binde Devr-i Alem Parkı, Millet Bahçesi ve Meram’ın diğer park ve bahçelerinin kış mevsimi ile birlikte değişimleri.
c) Meram’ın merkez ve şehre uzak tüm mahallelerinde kış mevsiminin gelişi ile oluşan değişiklikler,
d) Şehrin ve insanının kış ile başlayan kar coşkusunun yansıtılması hedeflenmektedir.

Yarışma Kategorisi
Sayısal (Dijital) Renkli fotoğraf olmak üzere tek kategorilidir.

Katılım Koşulları

Ads

1- Fotoğraf yarışmasına seçici kurul ve birinci derece yakın akrabaları dışında fotoğrafa ilgi duyan herkes katılabilir.
2- Yarışmaya katılım ücretsizdir.
3- Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet renkli eserle yarışmaya katılabilir.
4- Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon, özel ödül almış fotoğraflar gönderilemez.
5- Fotoğraflar, meraminenguzelhali.meram.bel.tr internet sitesinden kayıt yapılarak yüklenecektir.
6- Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilir. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
7- Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb. gibi işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.
8- Yarışmaya katılacak sayısal fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 12 sıkıştırma ile kaydedilecektir. Yüklenecek fotoğraflar 3 MB’tan küçük, 20 MB’tan büyük olmamalıdır.
9- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraf(lar)ın tümüyle kendisine ait olduğunu, Meram ilçe sınırları içinde çekildiğini, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.
10-Yarışmaya katılan sanatçılar eser içerisinde model olarak insan unsuru kullanmışsa veya kadraja giren ve fotoğrafın bütününde ya da herhangi bir detayında yer alan kişinin yüzü belirgin şekilde görünüyorsa, fotoğraf sanatçısının eserinde yer alan kişiden ıslak imzalı izin belgesi alması gerekmektedir.* Yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme hakkı kazanan yarışmacıların ıslak imzalı modellik sözleşmesini ödül töreninden önce yarışma sekreteryasına elden teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi halde ödülleri iptal edilecektir.
*(Model sözleşmesini ekten indirebilirsiniz.)
11- Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan; ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
12- Kural ihlali yapan kişilere katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
13- Yarışmada ödül alan eserler meraminenguzelhali.meram.bel.tr adlı web sitesinde yayınlanacak ve Meram’da Kış isimli fotoğraf kitapçığında yer alacaktır.
14- Yarışmada ödül ve sergileme al(a)mayan fotoğraflar Yarışma Yürütme Kurulu tarafından sistemden silinecektir.
15- Yarışmada ödül alan veya sergilenmeye değer fotoğrafların ham halleri mail yoluyla düzenleyen kuruma gönderilecektir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 6 Mart 2020. Yarışma Sonuçları 20 Mart 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Fotoğrafların Gönderimi
Dosyalar online (çevrimiçi) olarak meraminenguzelhali.meram.bel.tr adresinden yüklenecektir.
Katılımcılar, yükleme sayfasındaki yönergeye uygun biçimde önce üyelik işlemlerini gerekli formu eksiksiz doldurarak tamamlayacaklar; sonra fotoğraflarını yükleyeceklerdir.
Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmamalıdır.
Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 2400 piksel, uzun kenar en fazla 4600 piksel kaydedilmelidir.
Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 3 MB’tan küçük ve 20 MB’tan büyük olmamalıdır.
Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri yapılarak dosyalar gönderilmelidir.

Yarışma Sekreterliği
Meram Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Bizim Meram Masası
Tel: 332 320 10 00 / 1004
Yenişehir Mah. Azerbaycan Cd. No: 5 Meram / KONYA
E mail: fotografyarismasi@meram.bel.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ