<style>.lazy{display:none}</style>Mehmet Enis Şensever Desen Yarışması Başvuru Koşulları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mehmet Enis Şensever Desen Yarışması

Mehmet Enis Şensever Desen Yarışması

Mehmet Enis Şensever Desen Yarışması

Mehmet Enis Şensever Desen Yarışması Osman İnci Müzesi Sanat Galerisi Tarafından Düzenlenmektedir. Yarışmaya Üniversitelerin Lisans Ve Lisansüstü Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Dereceye Giren İlk 3 Kişiye 2.000 Türk Lirası Değerinde Başarı Ödülü
3 Kişiye 1.000 Türk Lirası Mansiyon Ödülü

Yarışmanın Amacı
Lisans ve Lisansüstü öğrencilerine açık I. Mehmet Enis ŞENSEVER Desen Yarışmasının amacı, akademik eğitimin getirdiği kazanımlarla en temel, birincil ifade aracı olarak çizgi ve çizginin gücüne dayanarak, farklı eğilimlerin ve disiplinlerin ortaya çıkmasında “Anlatım aracı olarak çizgi” temalı yarışma, hem teşvik hem de kişisel gelişimlerin desteklenmesi ve katkısı bağlamında, en iyi nitelikte örneklerin seçilerek Türkiye sanatına aydınlık yüzlerin kazandırılmasıdır. Türk resim sanatına, dünü ve bugünü değerlendirerek çağdaş bir bakış açısıyla yarınlara dair özgün isimlerin ortaya çıkmasını sağlamaktır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
1) Teknik, kullanılan araç ve gereç konusunda her hangi bir sınırlama yoktur. Her türlü çizim araçları kullanılabilir. Ancak çalışma yüzeyi olarak kağıt ve türevleri kabul edilecektir.
2) Yapıtlar daha önce herhangi bir yarışmaya katılmış ve ödül almamış olacaktır.
3) Her yarışmacı bir eserle katılabilir.
4) Yapıtların kısa kenarı 35 cm’den az, uzun kenarı 50 cm’den uzun olmayacaktır.
5) Yapıtlar 5 cm paspartulu olacak, örneğin paspartu ile 45×60 cm demektir. Eseri muhafaza etmek için 45×60 cm ebatlarında iki karton kesilecektir. Biri arka yüze üst kenardan yapıştırılacak, diğeri ise ön yüze serbest olarak konacaktır. 35×50 cm olan çalışmanızı kenarlarından 1 cm geniş tutarak çalışınız. Çünkü bu 1 cm paspartu konulduğunda arkada kalacaktır.
6) Eserler cam ve çerçevesiz olarak yollanacaktır.
7) Esere ait katılım formu ve teknik bilgiler, arka kartona etiket olarak yapıştırılacaktır. Teknik olarak kara kalem, füzen, sangin, tükenmez ya da mürekkepli kalem, tarama ucu vs. belirtilecektir.
8) Havalı (pıt pıt tabir edilen) ambalaj ile paketlenip üzerine, gönderenin adı,soyadı ve açık adresi başa yazılacak, alt kısımda ise okunaklı bir yazı ile eserin teslim edileceği adres
belirtilecektir.
9) Sergilenen ve elenen eserler “karşı ödemeli” olarak PTT kargo ile iade edilecektir. Edirne ilinde veya yakın yerleşimlerde olanlar sergileme sonrası 15 gün içinde elden teslim almak zorundadırlar. Bu süre içinde alınmayan eserlerden Osman İnci Müzesi sorumlu olmayacaktır. Katılımcılar başvuru formunda elden ya da kargo ile alacaklarını belirtmiş olmalıdır.

Yapıtların Değerlendirmesi
1) Eser sahiplerinin teknik yeterliliğini ve çizgisel gelişimini görmek için, yarışma başvurusu ile birlikte 5 çalışma örneğini e-posta ile info@osmanincimuzesi.com adresine gönderilecektir. Bu bir ön eleme olmayıp, tamamen katılımcıları tanımak açısından istenmektedir.
2) Katılım formu, e-posta ile katılımcıların TR 75 0006 4000 0011 3010 0677 39 Mehmet Enis Şensever hesabına 50 TL katılım ücreti yatırılarak, I. Mehmet Enis Şensever Desen Yarışması notu düşülecek, dekontları info@osmanincimuzesi.com e–posta adresine gönderilecektir.

Ads

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 10 Mart 2020.

Ödüller
1) Yarışma sonucu dereceye giren 3 kişiye 2.000 TL değerinde başarı ödülü 3. kişiye 1.000 TL değerinde mansiyon olmak üzere 6 ödül verilecektir.
2) Yarışma sonucu, ödüle ve mansiyon alanlarla sergilenmeye değer görülen yapıtlar birer sertifika ile belgelenecektir.
3) Ödül alan ve sergilemeye değer görülen tüm yapıtlar, renkli bir katalogda derlenecektir. Sergilenen eser, eserin sahibinin adı, doğum yeri, okuduğu okullar, eğitim düzeyi ile eserin adı katalogda derlenecektir.
4) Ödül alan eserler satın alınmış olup Mehmet Enis ŞENSEVER özel koleksiyonunda ve Osman İnci Müzesi arşivinde kayıt altına alınmış olacaktır. Sergilenen eserler formda belirtilen satış bedeli üzerinden satın alınabilir. Eser sahibinin hesap numarasına bu bedel yatırılacaktır. Yapıtın ederi, başarı ödülü olan 1.500 TL nin üzerinde olmayacaktır.

Ödül Töreni Ve Sergileme
1) Yarışmacılar 10 Şubat / 10 Mart 2020 tarihleri arasında e-posta ile 5 çalışma görselini ve katılım dekontunu yollayacaktır. Kontrol edildikten sonra katılım formu e-posta adresinize gönderilecektir. Bu form doldurulup Osman İnci Müzesi e-posta adresine gönderilecektir.
2) Eserler, 15 Mart / 15 Nisan 2020 tarihlerinde kargo ile Osman İnci Müzesi adresine yollanacaktır.
3) Seçici jüri üyeleri belirlenen bir tarihte eleme ve değerlendirmeleri yapacaktır.
4) 9 Mayıs 2020 tarihinde ödül töreni ve sergi açılışı yapılacaktır.
5) Ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserler 9 Mayıs / 19 Mayıs 2020 tarihleri arasında sergilenecektir.

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ