<style>.lazy{display:none}</style>Marmaris Kent Konseyi Ulusal Karikatür Yarışması
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Marmaris Kent Konseyi Ulusal Karikatür Yarışması

Marmaris Kent Konseyi Ulusal Karikatür Yarışması

Marmaris Kent Konseyi Ulusal Karikatür Yarışması

Marmaris Kent Konseyi Ulusal Karikatür Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak. Yarışmaya 12 İle 18 Yaş Arası Gençler Katılabilir.

Marmaris Kent Konseyi Ulusal Karikatür Yarışması Eko-Kırım Kıskacında Marmaris

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası

Marmaris Kent Konseyi tarafından organize edilen ulusal nitelikteki bu yarışma çevre talanı ve ekolojik katliamlarla gündeme gelen Marmaris özelinde tüm ülkenin en önemli sorunlarından birine dikkat çekmek amacıyla düzenlenmiştir.

“Eko-Kırım Kıskacında Marmaris” karikatür yarışması, geleceğimizin umudu olan genç kuşaklardaki çevre duyarlılığını desteklemek amacıyla 12 ila 18 yaş arası tüm gençlere açıktır.

Ads

Yarışma Koşulları
Yarışmanın Adı: “Eko-Kırım Kıskacında Marmaris”

• Yarışma 12 ila 18 yaş arası bütün gençlere açıktır. Çizim tekniği serbesttir. Jüri üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Yarışmaya gönderilecek karikatürler daha önce başka bir ulusal ya da uluslararası yarışmada ödül kazanmamış olmalıdır. Jürinin aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirme dışında tutulacaktır.

• Her katılımcı en fazla üç ( 3 ) adet karikatür ile katılabilir.

• Yarışmacılar karikatürlerini marmariskentkonseyi@hotmail.com adresine isim, soy isim, adres ve iletişim bilgileriyle dijital olarak göndereceklerdir. Karikatürler en fazla A3 boyutunda, 300 dpi, JPEG formatında ve maksimum 10 MB olmalıdır.

• Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından jüri tarafından seçilen karikatürler Marmaris Kent Konseyi’nin uygun gördüğü yerde ve zamanda sergilenecektir.

• Son karikatür gönderme tarihi: Karikatürler 31 Aralık 2023 günü saat 23.59’a kadar gönderilmelidir.

• Marmaris Kent Konseyi yarışmada ödül alan ve almayan tüm çalışmalara, katılımcının ismi açık olarak belirtilerek 5846 sayılı yasa kapsamında kullanım hakkına sahip olacaktır.

• Katılımcılar, Marmaris Kent Konseyi’ne bedelsiz olarak devretmiş sayılacakları kullanım hakkıyla eserlerinin Marmaris Kent Konseyi’nin tüm çalışmalarında, tanıtımlarında, etkinliklerinde ve eğitimlerinde kullanılmasını kabul ederler. İlaveten, Marmaris Kent Konseyi afiş, katalog, broşür, hediye kitap ve bunun gibi her türlü tanıtım malzemelerinin tedarik etme ve medyada yayınlama için eserlerin kullanım hakkına sahiptir. Ek olarak, Marmaris Kent Konseyi çoğaltma, yayma, dağıtım ve sergilemede eserlerin kullanım hakkına da sahiptir.

• Ödül alan veya almayan katılımcının eserleri, teslim edildiği andan itibaren, Bü Marmaris Kent Konseyi’nin amaçları doğrultusunda yazılı basın, radyo ve televizyon ve diğer kitle iletişim araçlarında kullanılabilir. Bunun yanı sıra katılımcılar, internet ortamındaki yayınlar, afişler, broşürler, kataloglar, ajandalar, posterler, CD’ler, DVD’ler ve tüm dijital ortamlarda ya da takvimler yoluyla eserlerinin kullanım hakkını Marmaris Kent Konseyi’nin devraldığını kabul ve taahhüt eder.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan eder. Bu yapıt nedeniyle, katılımcı 3. kişilerin 5846 sayılı FSEK ve diğer yasalardan kaynaklanabilecek isteklerinin tek ve mutlak muhatabının kendisi olduğunu taahhüt eder. İlaveten, katılımcı esere ilişkin hukuki ve cezai sorumluluğun da tümüyle kendisine ait olduğunu kabul eder. Sayılan hususlara ilişkin olarak Marmaris Kent Konseyi’nin herhangi bir hukuki ve cezai sorumluluğunun bulunmadığını (eser sahibine rücu hakkının saklı tutulduğunu) taahhüt eder.

• Yarışmaya katılan kişiler yarışma şartlarını ve Jüri kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde katılımcı ile Marmaris Kent Konseyi arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda, Jüri hakemlik yapacaktır. Karşılaşılabilecek ihtilaf durumlarında Jüri yetkilidir.

Yarışma Takvimi

Son başvuru tarihi: 31 Aralık 2023 günü saat 23.59 tarihidir.

Jüri değerlendirme toplantısı: 04 Ocak 2024 günü yapılacaktır.

Ödül töreni, serginin zamanı ve yeri Marmaris Kent Konseyi tarafından ilan edilecektir.)

İletişim

Marmaris dışında oturan ve yarışmada Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödülü kazananlar ve beraberindeki velisinin 1 gecelik ulaşım, konaklama giderleri Marmaris Kent Konseyi’nce karşılanacaktır.

Ödül kazandığı halde törene katılamayanların ödülleri banka hesaplarına yatırılacaktır. Hak sahibinin IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.

Web Sitesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ