<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Resim Yarışması

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Resim Yarışması

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Resim Yarışması

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Resim Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya T.C Vatandaşı Ve KKTC Vatandaşı Tüm Sanatçılar Katılabilir. Yarışmada Toplam 600 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 250 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 150 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 100 Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 20 Bin Türk Lirası

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi “Cumhuriyet’in 100. Yılı” Resim Yarışması

Amaç
“Cumhuriyet’in 100. Yılı” Resim Yarışması, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle Türkiye’de resim sanatındaki başarılı çalışmaların kayıt altına alınması, gelecek nesillere aktarılması ve sanatsal üretimi desteklemek amacıyla düzenlenmektedir.

Konu
Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel olarak yapılan resim yarışmasının teması serbest olarak belirlenmiştir.

Ads

Katılım Koşulları
1- Sanatçılar yarışmaya, daha önce sergilenmemiş ve herhangi bir yarışmada ödül almamış bir eserle katılabilir.

2- Seçici Kurul Üyeleri ile Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışanları ve birinci derece akrabaları hariç, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uyruklu tüm sanatçılara açıktır.

3- İlk başvurular, internet üzerinden online olarak yapılacaktır. Online başvuruda; sanatçı belirleyeceği rumuz ve yarışmaya katılacağı eserin fotoğrafını jpg formatında, fotoğraflı yazılı özgeçmişi ve 12 x18 cm. ebadında en fazla 5 adet (görsellerin her biri en az 1 MB en fazla 5 MB boyutunda olacak şekilde yollamalıdır) diğer eserlerinden de oluşan fotoğraflarla birlikte yarışma şartnamesi ve başvuru formunu doldurup imzalı olarak başvuracaktır. İlk değerlendirme, online başvurular sonrasında seçici kurul tarafından yapılacaktır.

4- İstenilen başvuru bilgilerinin ve belgelerinin eksik olması durumunda başvuru, seçici kurul elemesine girmeden değerlendirme dışı bırakılacaktır.

5- Her sanatçı yarışmaya şartnameye uygun en fazla 1 (bir) eserle katılabilir.

6- Jüri değerlendirmesi sonucu ön elemeyi geçen eserler, tuval üzerine yağlı boya veya akrilik boya kullanılarak yapılmış olacaktır. Baskı, fotokopi veya bu gibi başka yöntemlerle büyütülerek ve çoğaltılarak hazırlanan eserler ile bilgisayar ortamında hazırlanıp gönderilen eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

7- Ön elemeyi geçerek yarışma sergisi ve ödül için değerlendirilecek eserler, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası’na veya yönetim tarafından belirlenecek “Eser Toplama Merkezleri’ne” teslim edilecektir. (Ya da yönetim tarafından belirlenecek özel kargo şirketine teslim edilecektir. Anlaşmalı kargo firması bilgileri, daha sonra sanatçılara bildirilecektir.)

8- Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi dışındaki eser taşımaları sırasında oluşacak hasarlardan OSB yönetimi sorumlu değildir.

9- Sanatçılar, yarışmaya katıldıktan sonra eserlerini geri çekemezler.

10- Yarışmaya verilecek eserlerin kısa kenarı 140 cm’den az, uzun kenarı 200 cm’den büyük olamaz.

11- Eserler, çerçevesiz ve sergilemeye hazır bir şekilde teslim edilecektir.

12- Ön Elemeyi Geçen Eserlerin orjinallerinin son teslim tarihi 15 Eylül 2023 Cuma günü mesai saati bitimine kadardır.

13- Eserlerin ön veya arka tarafında kesinlikle rumuz dışında sanatçının adı veya imzası olmayacaktır.

14- Ödüle ve sergilenmeye layık görülen eserler, sergi süresince sanatçısı tarafından imzalanacaktır.

15- Seçici Kurul, ödül ve mansiyonlara değer eser bulamadığı takdirde, ödül vermeme veya ödülleri istediği gibi bölme ve arttırma hakkına sahiptir.

16- Ödül kazanan eserler tüm haklarıyla birlikte Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi mülkiyetine geçecektir. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

17- Tüm yazışmalar e-posta üzerinden yapılacak olup, e-postanın gönderim tarihi tebliğ tarihi kabul edilecektir.

18- Yarışmaya katılan sanatçılar eserini, Şartname ve Başvuru Formu’nu imzalayarak teslim edecektir.

19- Katılım formu ve şartnamesi, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yönetim binasından ve/veya www.makineosb.org.tr adresinden temin edilebilir. Ayrıca katılım formu ve şartname, basın ve sosyal medya platformlarında paylaşılacaktır.

Diğer Hususlar
1- Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi; ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserleri, kitap, afiş, katalog, takvim, ajanda, broşür vb. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma ve dilediği yerlerde sergileme haklarına sahip olacaktır.

2- Ödül kazanan eserler sınırsız süre ile, Yarışma Sergisi’ne seçilen eserler ise 30.01.2024 tarihine kadar sergilenme ve yayın hakkı Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne ait olacaktır. Sergiye seçilen eserler, sanatçısı tarafından belirlenen bedeli üzerinden sergi süresince satışı yapılabilecektir.
Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından yayınlanacak sergi kataloglarında eseri yer alan sanatçılara 3 (üç) adet katalog verilecek olup, bu katalog sanatçı tarafından Yarışma Sergisinde veya Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yetkililerinden alınabilecektir.

3- Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, yarışmaya teslim edilen eserlerin taşınma ve sergilenmesi sırasında kendisine ulaştığı andan itibaren gereken tedbirleri almakla yükümlüdür.

4- Yarışma sürecinde meydana gelecek tüm sorunlarda Seçici Kurulu’nun kararı geçerli olacaktır.

5- Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

6- Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yarışma sonunda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserlerin görselleri, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi web sayfalarında, televizyon yayınlarında, internet ve sosyal medya sitelerinde, etkinlikler ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemesinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra, sergilemek üzere yayınlama, kullanma ve gösterme hakkı da dahil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.
Sanatçı, bu yarışmaya katılmakla herhangi bir itirazda bulunmayacağını ve yasal yollara başvurmak hakkından şimdiden gayrikabili rücu feragat ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

7- Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi “Cumhuriyet’in 100. Yılı” Resim Yarışması’nda ödül alan ya da sergilemeye değer görülen eserlerin özgün olması gerekmektedir. Sanatçıların; yarışmaya vereceği eseri bir başka sanatçının eserlerinden (resim- fotoğraf vs.) kopya ya da etkilenmek yoluyla eser ürettiği tespit edildiği takdirde kazandığı ödül iptal edilecektir.

Verilen ödül ve ödül meblağı, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından kazanan sanatçıdan geri alınma yasal yoluna gidilecektir. Ayrıca bu konu, tüm yazılı ve görsel basın ile paylaşılacaktır.

Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası
• Adres; Organize Sanayi Bölgesi Mah. 30.Sok. No:8/1 Dilovası/KOCAELİ
• Telefon; 0 (262) 722 90 22
• E-Posta; 100.yil@makineosb.org.tr
• Web; www.makineosb.org.tr
• Yetkili Kişi; Burcu Gül / Gizem Biçer Altunkaya

Değerlendirme
Eserler en geç 15 Eylül 2023 Cuma günü mesai saati bitimine kadar teslim edilmiş olmalıdır.
Ödüller, 26 Ekim 2023 Perşembe günü Yarışma Sergisi açılış töreninde açıklanacaktır.

Eserlerin İadesi
Ödül kazanan eserler Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi mülkiyetine geçer.
Sergilenmek için seçilen eserler, 30.01.2024 tarihinden itibaren, ödül kazanamayan ve sergi için seçilmeyen eserler ise 06.11.2023 Pazartesi tarihinden itibaren iade edilmeye başlanılacaktır. Bunun için Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası’na bizzat gelerek kendisi ya da kimlik fotokopisi ile vekalet verdiği kişi tarafından alınabilir.

Yarışma veya sergi süresi sonunda teslim edilecek eserler, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tarafından gönderilen yazının tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde alınmadığı takdirde, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin sorumluluğu sona erer.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ