<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Maçka Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

Maçka Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

Maçka Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

4. Maçka Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
Maçka Belediyesi Özel Ödülü (1 Adet Yada İsteğe Bağlı 3 Adet) 2.500 Türk Lirası
1 Adet Maçka Belediyesi Drone Özel Ödülü 2 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
En Fazla 20 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Yarışmanın adı:
‘Güzel Maçka’m’

Yarışmanın Konusu ve Amacı:
Türkiye’nin ve Trabzon’un en önemli turizm ilçesinden biri olan Maçka’nın tarihi ve Doğal Güzellikleri ile yaşam alanlarını belirleneceği fotoğraflar

Yarışma Organizasyonu:
“Maçka Belediyesi 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması”, Maçka Belediyesi tarafından organize edilmektedir. Yürütücülüğü, Maçka Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.

Ads

Bölümler:
Yarışma, dijital (sayısal) ve tek bölümlü olarak yapılacaktır. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Yarışma Koşulları:
a) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b) Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabilir.

c) Yarışma; Maçka Belediyesi çalışanları, Seçici Kurul üyeleri ve TFSF Temsilcisi ile birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.

d) Yarışmaya sunulacak fotoğrafların Maçka’ya ait olması gereklidir.

e) Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir
kısmının kroplanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

f) Birden fazla fotoğrafın montajlarıyla oluşturulan fotoğraf (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar ve HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar
kabul edilmeyecektir. İnsanlı ve insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (done) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluklar katılımcıya aittir.

g) Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın
belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

h) Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması
koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

i) Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerinin
alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

j) Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

k) Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik
her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

l) Kural ihlallerinde, “Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi” 13. Madde’deki yaptırımlar uygulanır. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

m) Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

n) Maçka Belediyesi, ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

o) Yarışma sonucu Maçka Belediyesi’nin http://www.macka.bel.tr ve TFSF’nin https://tfsfonayliyarismalar.org/ adresinde duyurulacaktır.

Yapıtların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:
a) Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.

b) Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi, http://www.tfsfonayliyarismalar.org/adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

c) TFSF’nin http://tfsfonayliyarismalar.org/ sayfasına fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır.

d) Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

e) Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.

f) TFSF sistemine yüklenen fotoğrafların exif bilgileri (dpi, piksel bilgileri gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden TFSF ve düzenleyici kurum(lar) sorumlu değildir.

g) Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesindekaydedilmelivedosyalarınboyutları1Mb’denazolmamalı,3Mb’yidegeçmemelidir.

h) Ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğraflar yarışma sonrası eser sahiplerinden orijinal boyutlarında ve yüksek çözünürlüklü haliyle istenecektir.

İsimlendirme:
a) Sadece Fotoğrafınıza isim vereceksiniz. Fotoğrafa ilk kez isim veriyorsanız FIAP kuralları gereği bu fotoğrafı artık başka bir isimle kullanmamanız gerekmektedir. Eğer fotoğrafınıza başka bir yarışmada isim vermiş iseniz aynı isimi kullanınız.
b) Fotoğrafın isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü harfleri ve noktalama işaretleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.
c) İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde onlineyarismalar@tfsf.orq.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.
d) Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Maçka Belediyesi ve TFSF sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi :
Son Başvuru Tarihi : 27.09.2020
Jüri Toplantı Tarihi : 28.09.2020
Sonuç Bildirim Tarihi : 29.09.2020
Sergi ve Ödül Töreni Tarihi : 30.09.2020

Yarışma Sekretaryası/İletişim:
Maçka Belediyesi – Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Atatürk Caddesi Merkez, Maçka / TRABZON
İlgili : Tolga KARAKURUM
İrtibat : 0 (462) 51210 06
Cep: 0532 621 96 01
E-posta : Turkwar@hotmail.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ