<style>.lazy{display:none}</style>Kütüphanede O An Mobil Fotoğraf Yarışması Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kütüphanede O An Mobil Fotoğraf Yarışması

Kütüphanede O An Mobil Fotoğraf Yarışması

Kütüphanede O An Mobil Fotoğraf Yarışması

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Kütüphanede O An Mobil Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası

Ayrıca, ilk üçe giren yarışmacılar dâhil jüri tarafından belirlenecek toplam 20 yarışmacıya Kültür ve Turizm Bakanlığı 2020 yılı yayınlarından oluşan kitap seti (10 kitap) hediye edilecektir.

Yarışmanın Konusu
“Kütüphanede O An” başlığıyla düzenlenen bu mobil fotoğraf yarışmasının içeriğini, bir mekân olarak kütüphaneyi ve kütüphanedeki ilginç ve çarpıcı anları kullanıcı gözünden aktaran fotoğraflar oluşturacaktır.

Yarışma Organizasyonu
Yarışma, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmektedir.

Ads

Yarışmanın Amacı
Kütüphane Haftası vesilesiyle düzenlenen bu yarışma fotoğraf sanatı aracılığıyla kültürel ve kamusal bir mekân olarak kütüphanenin kullanıcısı tarafından nasıl algılandığını ortaya koymayı, Kütüphane Haftası’na dikkat çekmeyi, okuma kültürünün gelişmesine katkıda bulunmayı ve kütüphane kullanımının özendirilmesini amaçlamaktadır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışma, amatör ve profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan herkese açıktır. Jüri üyeleri ve bu kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

• Fotoğraflar mobil cihaz (cep telefonu veya tablet) ile çekilmiş olmalıdır.

• Her yarışmacı en fazla 1 (bir) adet dijital (sayısal) renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya katılan fotoğrafların yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Fotoğrafların orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmesi veya çıkarılması kural ihlali sayılır. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma, kontrast ayarı gibi bazı işlemlerin uygulanmasına ve kabul edilebilir oranda fotografik müdahalelere müsaade edilir. Jürinin takdiri bu konuda esastır.

• Katılımcı, yarışma için gönderdiği fotoğrafın kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcının kendisine ait olmayan fotoğraflar ile yarışmaya katılması ve fotoğraflar üzerinde değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklik kural ihlali sayılır ve diskalifiye sebebidir.

• Kural ihlalinin tespit edilmesi halinde katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve tüm kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade
etmesi gerekir. Bu iptal durumu, dereceye girmiş veya girememiş diğer yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

Yarışmaya Katılım Şekli
• Yarışmaya katılım, yarışmacıların fotoğraflarını herkese açık Instagram hesaplarından #kutuphanedeoan hashtagi ile yüklemesiyle olacaktır.

Yarışma Takvimi
Son Katılım Tarihi: 21 Mart 2021
Değerlendirme Tarihleri: 22-27 Mart 2021
Sonuç Bildirimi: 28 Mart 2021

İrtibat Bilgileri
Yarışmayla ilgili sorularınız ve danışmak istediğiniz konularla ilgili olarak Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’yle aşağıdaki e-mail adresinden irtibata geçebilirsiniz:
kygmkufa@ktb.gov.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ