18.03.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz

Kurs Bitirme Belgeleriyle Kalfalık Belgesi

Kurs Bitirme Belgeleriyle Kalfalık Belgesi

Kurs Bitirme Belgeleriyle Kalfalık Belgesi

Sponsorlu Bağlantılar

Kurs Bitirme Belgeleriyle Kalfalık Belgesi Nasıl Alınır. Meslekleriyle İlgili Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Belgeleri Olanlar Kalfalık Belgesi Alma Süresini Kısaltabilirler. Kurs Bitirme Belgeleri Ustalık Sınavlarında Dikkate Alınmaz. Mesleklerinde Katıldıkları Kurs Bitirme Saatlerine Göre Kalfalık Belgesi Alma Süresi Kısalır.

Kurs Bitirme Belgesinin Kalfalık Süresini Kısaltması İçin En Az 512 Saatlik Kurs Bitirme Belgesi Gereklidir. 512 İle 767 Saat Arasında Kurs Bitirme Belgesi Sahipleri Çıraklık Eğitim Süresi 2 Yıl Olan Meslekler İçin 1,5 Yıl, Üç Yıl Olan Meslekler İçin 2 Yıl Meslekleriyle İlgili Bir İşletmede Çalışarak Veya Çalıştıklarını Belgeleyerek Kalfalık Sınavlarına Katılabilir. Kalfalık Sınavları İçin Meslekte Çalışmışlık da 18 Yaşından Küçük Olunan Dönemler Dikkate Alınmaz. Hizmet Belgelerinde Kalfalık Belgesi Sınavına Katılmak İçin SGK Yada BAĞKUR Belgesi İstenir.
Kurs Süresi 768 İle 1023 Saat Olanlar, Çıraklık Süresi 2 Yıl Olan Meslekler İçin 1 Yıl, 3 Yıl Olan Meslekler İçin 1,5 Yıl Çalışmışlıklarını Belgeleyerek Kalfalık Sınavlarına Katılabilir.
Kurs Süresi 1024 Saat Ve Üzeri Olanlar İse Çıraklık Süresi 2 Yıl Olan Mesleklerde 9 Ay, 3 Yıl Olan Mesleklerde İse 1 Yıl Çalıştıklarını Hizmet Belgeleriyle Belgeleyerek Kalfalık Sınavlarına Katılabilirler.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ