<style>.lazy{display:none}</style>Kürk Mantolu Madonna Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kürk Mantolu Madonna Fotoğraf Yarışması

Kürk Mantolu Madonna Fotoğraf Yarışması

Kürk Mantolu Madonna Fotoğraf Yarışması

Kürk Mantolu Madonna Fotoğraf Yarışması Son Başvuru Tarihi 19 Nisan 2019. Liseler Arası 75. Yılında Kürk Mantolu Madonna Temalı Fotoğraf Yarışması Özel Irmak Okulları Tarafından Düzenlenmektedir. Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir.
Yarışma Sonuçları 13 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışmanın Adı: “75. Yılında Kürk Mantolu Madonna” Temalı Siyah – Beyaz Fotoğraf Yarışması

Yarışma Konusu: Sabahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna” Adlı Romanından Seçilerek Alıntılanan Bir Cümlenin / Diyalogun / Paragrafın Yarışmacılar Tarafından Düzenlenen Bir Mizansenle Siyah – Beyaz Fotoğraf Karesinde Canlandırılması

Yarışma Türü: Siyah Beyaz Fotoğraf Yarışması

Yarışma İçeriği Ve Kuralları
1. Yarışma, Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna Adlı Romanından Seçilecek Olan Bir Cümlenin / Bir Diyalogun / Bir Paragrafın, Yarışmacı Tarafından Düzenlenecek Bir Mizansenle Siyah – Beyaz Fotoğraf Karesine Aktarılması Üzerine Kurulmuştur.
2. Yarışmacılar, Fotoğrafa Tema Olarak Seçtikleri Alıntıyı, Yarışmaya Katılım Formunun İlgili Bölümüne, Sayfa Numarasıyla Birlikte Yazacaklardır. (Takibin Sağlanabilmesi Açısından, Alıntıların YKY Tarafından Yayımlanan Kitaptan Yapılması Gerekmektedir.)
3. Yarışma Fotoğrafları, Kitaptan Yapılacak Olan Alıntıyla Tematik Olarak Uyum İçinde Olmalı Ve Hazırlanan Mizansende Dönem Ve Mekân Özelliklerinin Yansıtılmasına Özen Gösterilmelidir.
4. Yarışma Fotoğrafları JPEG Formatında Ve En Az 150 DPI Kalitesinde Olacak Ve Gerçek Boyutlarında Gönderilecektir. (En Az 8 Megapixel -Ve Üzeri- Kamerası Olan Akıllı Telefonlarla Çekilen Fotoğraflar, Bu Niteliklere Uygundur.)
5. Yarışmaya Gönderilecek Fotoğraflar, Herhangi Bir Yerde Yayımlanmamış Ve Herhangi Bir Ödül Almamış Olmalıdır. Çalıntı Veya Başkası Tarafından Yayınlanmış Eserler Kullanılması Halinde, Telif Haklarıyla İlgili Hukuksal Sorumluluk Yarışmacıya Ait Olacaktır. Yarışmaya Eser Gönderenler, Gönderdikleri Fotoğrafın Kendilerine Ait Olduğunu Beyan Ve Taahhüt Etmiş Sayılırlar.
6. Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 19 Nisan 2019’dur.
7. Şartnameye Uygun Olarak Ve Zamanında Teslim Edilen Fotoğraflar, Ön Eleme Sonrasında Seçici Kurul Tarafından “Tematik Uyum, Mizansen, Konuyu İfade Biçimi, Yaklaşım, Kompozisyon, Teknik” Gibi Ölçütlerle Değerlendirilecek Ve Ödül Almaya Hak Kazanan Öğrenciler, Danışman Öğretmeni Ya Da Velisi Eşliğinde 26 Nisan 2019 Tarihinde Özel Irmak Okullarında Gerçekleştirilecek Törene Davet Edilecektir.
8. Seçici Kurul; Irk, Dil, Din, Cinsiyet Ayrımcılığı Yapan, Şiddet İçeren, Cinselliği Ön Plana Çıkaran, Özgün Olmayan Fotoğrafları Değerlendirme Dışı Bırakabilir.

Ads

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. Yarışmaya Katılım Yalnızca E-Posta Yoluyla Olacak; Yarışma Fotoğrafları Ve Yarışmaya Katılım Formu kmm@irmak.k12.tr Adresine Gönderilecektir.
2. Yarışmaya Katılım İçin Gönderilen E-Postanın İçeriğinde, Bir Adet Jpeg Formatında Ve Gerçek Boyutlarında Yarışma Fotoğrafı Ve Ekte Bulunan Yarışmaya Katılım Formu Yer Alacaktır. Her İki Dosya İçin De “Dosya Adı” Olarak Yarışmacıya Ait Aynı Rumuz (Takma Ad) Kullanılacaktır.
3. Her Öğrenci, En Fazla İki (2) Ürünle Yarışmaya Katılabilir.
4. Yarışmaya Birden Fazla Ürünle Katılan Yarışmacılar, Her Ürün İçin Ayrı Bir E-Posta Düzenleyecek Ve Her Ürün İçin Farklı Bir Rumuz (Takma Ad) Belirleyeceklerdir.
5. Yarışmaya Birden Fazla Eserle Katılan Yarışmacılar, Her Eser İçin Ayrı Bir E-Posta Gönderimi Yapacaklardır. Toplu Gönderimler Kabul Edilmeyecektir.
6. Yarışmayla İlgili Ayrıntılı Bilgilere Ve Yarışma Katılım Formuna http://www.irmak.k12.tr/75-yilinda-kurk-mantolu-madonna-temali-fotograf-yarismasi-tr-28670 Adresinden Ulaşılabilir.

Yarışma Ödülleri

Birincilik Ödülü

Canon Eos 60d Yarı Profesyonel Fotoğraf Makinesi (18 – 135 Is Lens İle Birlikte) + Yky Sabahattin Ali Kitapları Seti

İkincilik Ödülü

Canon Eos 65d Yarı Profesyonel Fotoğraf Makinesi (18 – 55 Is Lens İle Birlikte) + Yky Sabahattin Ali Kitapları Seti

Üçüncülük Ödülü

Canon Eos 1100d Yarı Profesyonel Fotoğraf Makinesi (18 – 55 Dc Iıı Lens İle Birlikte) + Yky Sabahattin Ali Kitapları Seti

Mansiyonlar (2 Adet)

Canon Powershot Elph 170 Is Kompakt Fotoğraf Makinesi + Yky Sabahattin Ali Kitapları Seti
Ayrıca, Seçici Kurul Tarafından Sergilenmeye Değer Görülen Tüm Fotoğraflar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Sergi Salonu’nda Sergilenecek Ve Satışından Elde Edilecek Gelir, Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kullanılmak Üzere Kitaplaştırılacaktır. Eseri Kitaba Alınan Her Yarışmacıya Yayımlanan Kitaptan Birer Adet Gönderilecek Ve Yarışmaya Katılan Tüm Katılımcılara Elektronik Ortamda Sertifika Verilecektir.

Katılım Formu İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Irmak Okulları “Kürk Mantolu Madonna” Temalıöğrenci Çalışmaları İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ