<style>.lazy{display:none}</style>Koronavirüs Sürecinde Mevcut Durumu Anlamak Makale Yarışması
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Koronavirüs Sürecinde Mevcut Durumu Anlamak Makale Yarışması

Koronavirüs Sürecinde Mevcut Durumu Anlamak Makale Yarışması

Koronavirüs Sürecinde Mevcut Durumu Anlamak Makale Yarışması

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Koronavirüs Sürecinde Mevcut Durumu Anlamak Makale Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 24 Yaş Altındaki Lisans Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 750 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası
İlk Üçe Giren Yarışmacılar 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsünün Düzenleyeceği Safranbolu Veya Antalya Çalıştaylarında Misafir Olarak Yer Alacak.

Yarışma Konusu
Koronavirüs salgının yaşandığı günümüzde, küresel ve bölgesel düzeyde derin siyasi, ekonomik ve teknolojik değişimler yaşanmaktadır. Bu değişimler dikkate alınarak, bu virüsün gençlerimizin hayatına nasıl etki ettiğine dair “Koronavirüs sürecinde mevcut durumun anlaşılmasına” ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu çerçevede, bahse konu makale çalışmaları Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaştığımız bu süreçte mevcut durumumuzun tespiti ile geleceğe yönelik bakış açılarımızın geliştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır.

21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü, 24 yaş altındaki lisans öğrencilerini Koronavirüs sürecinde mevcut durumu anlamaları ve buna ilişkin okumaları ele alan makaleler yazmaya davet etmektedir.

Ads

Yarışmaya gönderilecek makalelerde, mevcut ve potansiyel sorunlarımızın stratejik bir çerçevede ele alınması beklenmektedir. Bunun yanı sıra, belirlenen strateji, komşularımız, yakın çevremiz ve dünyada yer alan ülkelerle ne tür ilişkilerimizi de irdelemelidir.

Değerlendirme
Makalelerin değerlendirmesi 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü uzmanları ve akademisyenlerden müteşekkil bir akademik heyet tarafından yapılacaktır. Değerlendirmelerde yazım tekniği, metodoloji, dil ve ifade yeteneği, savların özgünlüğü ve uygulanabilirliği dikkate alınacaktır.

Katılım
Üniversite öğrencisi olmak

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Mayıs 2020.

Başvuru Şartları Ve Yöntemi
• Makaleler, yazarının güncel özgeçmiş ve öğrenci belgesiyle birlikte “bilgi@21yyte.org” e-posta adresine “21. YYTE Gençlik Makale Yarışması” konu başlığıyla gönderilmelidir. Yarışmaya katılım için ön kayıt yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
• Yarışma için hazırlanacak makaleler en az 3.000 en fazla 4.000 kelime olmalıdır. Makalelerin yazım dili Türkçedir.
• Yarışmaya katılan makalelerin tüm yayın, yayım ve dağıtım hakları 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’ne aittir.

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ