02.07.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Konya Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu Başladı

Konya Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu Başladı

Konya Belediyesi Eğitim Yardımı Başvurusu 2019-2020

Konya Belediyesi Eğitim Yardımı İlkokul, Orta Okul Ve Lise Öğrencilerine Verilmektedir. Konya Belediyesi 2019-2020 Eğitim Döneminde Başvurular 16 Eylül 2019 İle 11 Ekim 2019 Tarihleri Arasında Alınacak. Online Başvuru Sonrası İstenilen Belgelerin Teslim Edilmesi Gereklidir. Eğitim Yardımları İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencilerine Yöneliktir.

Konya Belediyesi Eğitim Yardımı Duyurusu

A – Eğitim Desteği Başvuru Şartları
1- 2019 – 2020 Eğitim yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ilkokul, ortaokul ve lisede kayıtlı eğitime devam öğrenciler,
2- Konya Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde bulunan 31 ilçe ve mahallelerde örgün eğitim veren resmî ve özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri,
3- İl dışında okuyan öğrenciler; Aileleri Konya Büyükşehir Belediyesi il sınırları içinde ikamet eden ve 8.Sınıf LGS sınavına göre Türkiye geneli % 0,1 dilimde olan öğrenciler,

B – Eğitim Desteği Kategorileri
1- Öksüz (Anne vefat),Yetim (Baba vefat) olan öğrenciler,
2- Şehit veya Gazi çocuğu olan öğrenciler,
3- %40 ve üzeri engelli raporu olan öğrenciler,
4- Anne babası mahkeme kararıyla ayrı(boşanmış) olan öğrenciler,
5- 8.Sınıf LGS sınavına göre Türkiye Geneli % 0,1 dilimde olan öğrencilere

C- Eğitim Desteği Müracaatları Nereye Nasıl Yapılır
1- Öğrenci yada veliler www.konya.bel.tr web sitesinden online müracaatlarını yaparlar.
2- İnternet işlemi yapamayanlar eğitim gördükleri okullarında kayıtlarını okul yetkililerine yaptırabilirler
3- Merkez Selçuklu, Meram, Karatay ilçe okullarında okuyan öğrencilerin velileri istenilen belgelerle EĞİTİM DESTEK bürosuna gelerek kayıtlarını yaptırabilirler.

D- Müracaatta Dikkat Edilecek Hususlar
1- Yanlış, hatalı, eksik, gerçeğe aykırı beyan bulunanlara Eğitim desteği yapılamaz
2- Bu müracaatla ödenecek Eğitim Desteği 2019-2020 Eğitim- öğretim yılı için geçerlidir.
3- Geçtiğimiz dönemlerde eğitim desteği verdiğimiz öğrenciler bu dönemde de alabilmeleri için ilan edilen tarihlerde www.konya.bel.tr adresimizden bilgi güncellemelerini yapacaklardır.
4- SHÇEK (Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda), Meram Sevgi Evlerinde ve Kim-sev Yetiştirme Yurdunda ikamet eden ancak sadece Eğitim desteği kriterlerinden birine sahip öğrenciler başvurabilir. 18 yaşından gün almamış öğrencilerin kayıtları ilgili kurumdaki resmî olarak yetkilendirilmiş kişiler tarafından yaptırılır ve bankamatik kart ve şifreleri ancak bu yetkili kişilere teslim edilir.
5- Öğrencilerin “Eğitim Desteği” almak istemediklerine dair dilekçe vermeleri veya sözlü beyanları halinde bu taleplerine istinaden Eğitim Desteği kesilir. Kendi isteği ile Eğitim Desteği almaktan vazgeçenlere tekrar aynı Eğitim –öğretim yılı içinde tekrar talep etmeleri halinde “Eğitim Desteği” verilmez.

Sponsorlu Bağlantılar

E- Eğitim Desteğinin İptali, Pasif Edilmesi, İade Durumları
1- Eğitim Desteğinin verilmeye başlandığı tarihten itibaren ardışık üç ay içinde Merkez (Selçuklu – Meram – Karatay) ilçe okullarına devam eden öğrencilerin velayet sahiplerinden bankamatik kartını almayan ve paralarını kurumumuz tarafından açılan Vakıfbank hesabından çekmeyenlerin “Eğitim Destek”leri iptal edilir.
2- Merkez ilçe dışındaki (Selçuklu – Karatay – Meram hariç) okullara devam eden öğrencilerin eğitim desteğinin verilmeye başlandığı tarihten itibaren ardışık üç ay içinde velayet sahibi adına PTT hesabına yatırılan paralarını çekmeyenlerin yapılan ödemeleri belediye hesabına geri döner, belediye hesabına geri dönen paralar veli yada öğrencinin tekrar talep etmesi durumunda geri ödeme yapılmaz.
3- Eğitim Desteği Komisyonunun iptal kararı veya eğitim desteği verilemeyecek herhangi bir sebepten pasif edilen öğrenciler, takip eden aylarda öğrencinin velayet sahibi “Eğitim Desteği” tekrar talep ederse “Yeni Kayıt”olarak değerlendirilir ve gerekli belgeleri yeniden güncel olarak teslim etmek durumundadır.
4- Alınan belgeler geri verilmez
5- Eğitim Desteği üzerindeki tasarruf sadece “Eğitim Desteği” uygun görülen öğrenci tarafından kullanılabilir. Başkasına devredilemez.

F- Eğitim Desteği Verilemeyecek Öğrenciler:
1- Büyükşehir Belediyesinin hizmet verdiği Konya il sınırı dışındaki ilkokul, ortaokul ve lise okullarına devam eden öğrencilere,
2- Mezun olan ve herhangi bir nedenle okulla ilişiği kesilen öğrencilere,
3- Yabancı uyruklu öğrencilere,
4- Kayıt donduran öğrencilere,
5- Okuldan uzaklaştırma veya yüz kızartıcı bir suçtan ceza almış öğrencilere
6- Eğitim Desteği Başvuru Şartlarından birisini“ taşımayan öğrencilere
7- Açık öğretim, Çıraklık Eğitim Merkezi, Ana Sınıfı, İş Eğitim Merkezi, Özel Rehabilitasyona devam eden örgün eğitim öğrencisi olmayan öğrencilere,
8- Veliler beyan ettikleri bütün bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar. Yanlış bilgi verildiği, öğrencinin okul yönetiminden okuldan uzaklaştırma cezası aldığı veya okulla ilişkisinin kesildiği, sabıka kaydı tespit edildiği, evrakların teslimatı ve ödemeler sırasında öğrencinin görevlilere karşı gayri ahlaki bir davranışta bulunduğu ve bunun zabıta kaydı ile tevsik edildiği hallerde, öğrencilerin 2019 – 2020 Eğitim Desteği sonuçlarına ilişkin kendisi ile ilgili uygun görülen durumlar geçersiz sayılan öğrenciler.
“Eğitim Desteği” verilmez.

G- Belge Teslimleri
1- Merkez Selçuklu, Meram, Karatay okullarında eğitim gören öğrencilerin velileri yaptıkları kayıtların istenilen belgelerini Eğitim Destek Bürosuna ( İHSANİYE MAH. MÜNECCİMBAŞI SOK.NO:5A SELÇUKLU-KONYA (Zindankale Katlı Otopark Altı) müracaat tarihleri içerisinde bizzat kendileri gelerek teslim ederler. Merkez öğrencilerinin Fax,eposta,kargo,posta yoluyla belgeleri kabul edilmez.
2- Selçuklu, Meram, Karatay ilçe haricindeki okullarda eğitim gören öğrenci velileri yaptıkları kayıtların istenilen belgelerini okul müdürlüklerine teslim ederler okul müdürlükleri aldıkları tüm belgeleri resmi olarak kurumumuza posta,kargo,yada elden teslim şeklinde gönderir. İlçelerdeki veliler kendileri de isterlerse posta,kargo,yada elden teslim şeklinde belgelerini Eğitim Destek Bürosuna gönderebilirler.
3- Selçuklu, Meram, Karatay ilçeleri hariç ilçelerdeki okul öğrencilerinin belge gönderim adresi; EĞİTİME DESTEK BÜROSU İHSANİYE MAH. MÜNECCİMBAŞI SOK.NO:5A SELÇUKLU-KONYA (Zindankale Katlı Otopark Altı Sosyal Kart Bürosu)

E- Değerlendirme Ve Sonuç
1- Eğitim desteği verilen kategorilerde istenilen belgeler müracaat tarihleri içinde teslim edilir,
2- Teslim edilen belgeler eğitim komisyonu tarafından değerlendirilir
3- İstenilen belgelerde eksiklik olmayan öğrencilere 2019-2020 eğitim öğretim dönemi içinde Kasım-Haziran aylarında 8 ay süre ile Eğitim desteği ödemeleri yapılır.
4- Değerlendirme sonuçları www.konya.bel.tr adresimizden ilan edilir.
5- Merkez Selçuklu,Meram,Karatay öğrencilerinin ödemeleri kendi adlarına basılan Vakıfban Kartları ile yapılır
6- Merkez Selçuklu,Meram,Karatay ilçeleri haricindeki diğer ilçe okullarında okuyan öğrencilerin ödemeleri Veli TC lerine PTT ye yatırılır.
7- Eğitim desteği ödemeleri öğrenci hesaplarına yatırıldığı zaman velilerin cep telefonlarına SMS ile bilgilendirme yapılır.

F- Geçen Yıldan Eğitim Desteği Alan Öğrencilerden Güncelleme İçin İstenilen Belgeler:
1- Geçen yıldan Eğitim Desteği alan öğrenciler www.konya.bel.tr adresinden müracaat tarihleri içerisinde Bilgi güncellemelerini yaparlar. Öğrencilerin aktif öğrenci bilgileri Milli eğitim ile yapılan protokol gereği MEB E-Okul bilgi sisteminden online alınır. Bilgilerini güncelleyen öğrencilerden belge talep edilmez.
2- Geçen yıldan Eğitim Desteği alan %40 ve üzeri engelli rapora sahip olan öğrencilerden, rapor süresi bitmiş olan öğrenciler %40 ve üzeri engelli oranını ve süresini belirten heyet onaylı yeni hastane raporunun fotokopisini “EĞİTİME DESTEK BÜROSUNA” getirerek güncellemelerini yaptıracaklardır.
3- Bilgilerini güncelleme yapmayan öğrencilere yeni dönemde eğitim desteği yapılmaz

G- Yeni Kayıt Durumunda Olan Öğrencilerden İstenilen Belgeler:

Yetim, Öksüz Ve Şehit Çocuğu Olan Öğrenciler İçin:
1- Öğrenci Belgesi,
2- Öğrenci adına Açıklamalı Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği
3- Öğrencinin T.C. Kimlik Fotokopisi 1 adet,
4- Velayet Sahibinin T.C. Kimlik Fotokopisi 1adet,
5- Anne Baba her ikisi de vefatlar için Resmi Vasilik mahkeme kararı fotokopisi veya Resmi Vasinin diğer kişilere verdiği Noter Vekâletname Belgesi fotokopisi.

Anne Babası Mahkeme Kararıyla Ayrı Olan Öğrenciler İçin:
1- Öğrenci Belgesi
2- Öğrenci adına alınmış Nüfus Kayıt Örneği veya Velayetlerinin Kendine Ait Olduğunu ve Nafaka Bağlandığını Beyan Eden Onaylı Mahkeme Kararı Fotokopisi,
3- Öğrencinin T.C. Kimlik Fotokopisi 1 adet,
4- Velayet Sahibinin T.C. Kimlik Fotokopisi 1adet,

% 40 Ve Üzeri Engelli Raporuna Sahip Olan Öğrenciler İçin:
1- Öğrenci Belgesi,
2- Para çekme işlemini yapacak, Velayet Sahibi TC Kimlik fotokopisi 1 adet,
3- Öğrenci T.C. Kimlik fotokopisi 1 adet,
4- %40 ve üzeri engelli raporuna sahip olan öğrenci için heyet onaylı hastane rapor fotokopisi.

Gazi Çocuğu Olan Öğrenciler İçin:
1- Öğrenci Belgesi,
2- Gazi Velinin Gazi Kimlik fotokopisi,
3- Para çekme işlemini yapacak velayet sahibinin T.C. kimlik fotokopisi 1 adet,
4- Öğrenci TC Kimlik fotokopisi 1 adet.

Lgs 8.Sınıf Sınavı Sonucuna Göre Başarı Sırası “Türkiye Geneli ” %0,1’lik Dilimde Olan Öğrenciler İçin:
1- Öğrenci Belgesi,
2- Para çekme işlemini yapacak Velayet Sahibinin T.C. Kimlik fotokopisi 1 adet,
3- Öğrenci T.C. Kimlik fotokopisi 1 adet,
4- 8.Sınıf LGS Sınav Sonuç Belgesi (Türkiye Geneli ” %0,1’lik dilimde olan öğrenciler için) internet çıktısı

H-Başvuru Tarihi, Yerleri Ve Şekli:
Dönem Başı Müracaat Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 16 Eylül – 11 Ekim 2019
Eğitim Desteği yıl içi kayıtları : Genel müracaat bitiş tarihinden sonraki aylarda da “Eğitim Desteği Komisyonu” verdiği karar ile 22 Mayıs 2020 tarihine kadar güncelleme ve yeni kayıt başvurusu yapılır.

İletişim – Eğitime Destek Bürosu:

ADRES : İhsaniye mahallesi, Müneccimbaşı sokak No.5A Selçuklu / KONYA
(Zindankale Katlı Otopark Altı Sosyal Kart Bürosu)
Tel : 0 332 353 94 92
E Posta : egitimedestek@konya.bel.tr
Web : www.konya.bel.tr

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ