<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilya Tasarımı Yarışması

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilya Tasarımı Yarışması

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilya Tasarımı Yarışması

Konfull Ulusal Öğrenci Ofis Mobilya Tasarımı Yarışması Başvuruları. Yarışma Teması Ofis Mekanlarında Fonksiyonel Çözümler.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
2 Adet Konfull Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası

Katılım Koşulları

• T.C. vatandaşı olmak,
• T.C. vatandaşı olmak,
• Yarışmaya 18 yaşını doldurmuş olmak,
• Jüri üyeleri ve jüri üyelerinin birinci dereceden akrabaları arasında olmamak,
• Seçici Kurul üyeleri ile raportörleri atayanlar arasında olmamak,
• Seçici Kurul çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak.
• Başvuru formunu eksiksiz doldurmak ve istenilen belgeleri mail olarak göndermiş olmak

Değerlendirme Ölçütleri
Yönetici Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışmasında yaklaşımların;
• Çalışma mekânlarında bir yöneticinin ihtiyaç duyabileceği tüm mobilya elemanlarının bir bütün olarak düşünülmesi
• Yaratıcı
• Yenilikçi
• Özgün
• Ergonomik
• Fonksiyonel
• Estetik
• Uygulanabilir olması beklenmektedir.

Ads

Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması
Tema: ‘Ofis Mekanlarında Fonksiyonel Çözümler’

Tasarla-Çiz-Yap-Böl-Birleştir
Mekân, estetik, ürün arasındaki ilişkiyi ‘konfor ve işlevsellik’ anlayışı ile harmanlayarak geleceğin ofislerini tasarlamayı amaçlıyoruz. Yenilikçi, paylaşımcı, duyarlı ve öğrenmeye açık bir şirket olarak, insani değerlerinden ödün vermeden sektörde fark yaratan küresel markalar arasındaki yolumuza devam etmek istiyoruz.
Sen de Tasarla- Çiz- Yap- Böl- Birleştir mottosuyla Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışmasında hedeflediğimiz yönde bize destek ol…

Kimler Katılabilir
Konfull Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, ulusal üniversitelerin Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri’nin, Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tüm Lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.

Amaçlar Ve Organizasyon Hakkında
Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içindeki üniversitelerde bulunan lisans öğrenimi gören Türkiye vatandaşlarının ücretsiz katılabileceği serbest, açık, koşullu ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş bir ürün tasarım yarışmasıdır.
2021 Ulusal öğrenci Ofis Mobilyası Tasarım Yarışması kapsamında katılımcılardan, yönetici ofis mobilya takımı istenmekte olup, ofis çalışma alanlarında yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verecek tüm elemanların bir bütün halinde düşünülmesi ve bunların tasarımına aktarıldığı yeni nesil çalışma birimleri için fikir geliştirmeleri gerekmektedir.

Ofis mekânında yönetici çalışma biriminin, ofis ortamı ile uyum sağlayan yoğun ve yorucu çalışma hayatını kolaylaştıran, motivasyonu yükselten, ergonomik ve estetik görünüme sahip bir tasarım olması beklenmektedir.
Tasarımlar; yöneticinin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip, bütünleyici ve tamamlayıcı materyaller düşünülerek ele alınmalıdır.

Başvuru Ve Proje Teslim Formatı
Yarışmaya www.konfull.com web sitesi üzerinden başvuru yapılacaktır. Web sitesinden indirilecek Yarışma Başvuru Formu eksiksiz doldurulmalı, ıslak imza ile imzalanmalı ve öğrenci belgesi ile birlikte yarisma@konfull.com.tr mail adresine gönderilmelidir.

Katılımcılar tasarımlarını web sitesinden indirecekleri A2 pafta şablonu içinde yapmalıdırlar. İsteğe bağlı 1 veya 2 pafta halinde 150 dpi çözünürlükte ve pdf formatında yarisma@konfull.com.tr adresine mail yolu ile göndermelidir.

Yarışmacı belirlediği konsepti web sitesinden indirecekleri A4 rapor formuna yazılı (en fazla 200 kelimelik) olarak yarisma@konfull.com.tr adresine mail yolu ile göndermelidir.

Tasarım paftası; anlaşılır nitelikte bir sunum tekniğine sahip olmalı ve görsel tüm bilgileri içermelidir.
Başvuru formunda katılımcıların kimliğiyle ilgili bazı ek bilgiler de istenecek olmakla birlikte jürinin tarafsızlığını korumak için paftalara ad/soyadı yerine yarışma paftasının sağ üst kısmında 5 rakamlı bir rumuz kullanılmalıdır, herhangi bir kişisel bilgiye referans veren başvurular geçersiz sayılacaktır.

Diğer Hususlar
Yarışmaya bireysel katılım sağlanmaktadır. Yarışmacı birden fazla tasarım ile katılım sağlayabilmektedir. Her katılım için ayrı rumuz ve şartname formu gereklidir.
Tasarımlar, özgün olarak tasarlanmış olmalı ve daha önce yayımlanmamış, uygulanmamış veya başka bir ödül ya da yarışmada kullanılmamış olmalıdır. Aksi bir durumun tespiti halinde, tasarım yarışmadan diskalifiye edilir; ödül kazandıysa ödülü geri alınır. Daha önce üniversitede ödev amaçlı sunulmuş olan projeler yarışmaya katılabilir.

Yarışmada birinci, ikinci, üçüncü olmak üzere 3 adet ödül verilecektir. Ayrıca jüri, farklı bulunan 2 esere KONFULL özel ödülü verilebilir.

Yarışmaya katılımcılar tarafından sunulan tasarımlar, katılımcının kendi tasarımı olarak kabul edilir, beyan esastır. Yarışma sırasında veya sonrasında tasarımın katılımcıya ait olmadığı anlaşıldığı takdirde oluşacak hukuki ve cezai sorumluluk katılımcıya ait olup, bu hususta tarafların uğradığı zararlar katılımcıdan talep edilecektir.

Yarışma Sekreteryası Ve İletişim Bilgileri
Sümeyra DEMİR (Konfull Ofis Mobilyaları)
Selver KOÇ ALTUNTAŞ (KTÜ İç Mimarlık Bölümü)
İrem BEKAR (KTÜ İç Mimarlık Bölümü)
Telefon: +90 332 346 33 08
Mail: yarisma@konfull.com.tr

Son Başvuru Tarihi 15 Ocak 2021. Yarışma Sonuçları 10 Şubat 2021 Tarihinde Açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ