<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Konak’ta Yaşam Fotoğraf Yarışması

Konak’ta Yaşam Fotoğraf Yarışması

Konak’ta Yaşam Fotoğraf Yarışması

İzmir Konak Belediyesi Ulusal Konak’ta Yaşam Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Konak Belediyesi Çalışanları, Ön Eleme Jürisi Ve Jüri Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 750 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası
60 Adet Sergilenmeye Değer Eser Ödülü 250 Türk Lirası

Fotoğraf Yarışmasının Konusu “Konak’ta Yaşam”.

Yarışma Şartları

Yarışma, Konak Belediyesi çalışanları, Ön Eleme Jürisi ve Jüri üyeleri ile birinci dereceden yakınları dışındaki 18 yaşını doldurmuş tüm katılımcılara açıktır.

Ads

Yarışmaya gönderilen fotoğrafların son teslim tarihinden önceki iki yıl içinde Konak sınırları içerisinde çekilmiş ve daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

Yarışma sayısal (dijital) kategoride, renkli fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Adaylar yarışmaya en çok 5 (beş) adet fotoğrafla katılabilir.

Gönderilecek fotoğraflarda başkalaştırma yapılmamalı, renk ve formlar bozulmamalı, gerçekte olmayan bir unsur eklenmemeli, var olan bir unsur da çıkarılmamalıdır. Renk ayarı, keskinlik, kontrast ayarlamaları gibi basit müdahaleler fotoğrafın genel görüntüsünü bozmayacak şekilde yapıldığı takdirde kabul görür. Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan fotoğraflar kabul edilmez.

Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde ve fotoğrafların kısa kenarları en az 1920 piksel olmalıdır. Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 2 Mb’den küçük, 5 Mb’den de büyük olmamalıdır. Yarışmada ödül kazanan fotoğrafların ham halleri de (RAW, NEF) istenecektir.

Katılımcılar Konak Belediyesi resmi mobil uygulaması üzerindeki katılım formunu eksiksiz olarak doldurup fotoğraflarını mobil uygulama içinden yükleyeceklerdir. Fotoğrafların başka bir şekilde (CD/DVD, posta veya e-posta yolu ile) ulaştırılması kabul edilmeyecektir.

Gönderilen fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde fotoğrafın veya katılımcının adını göremez.

Ödül kazanan ve sergilenmeye değer görülen fotoğrafların kullanım hakları Konak Belediyesi’ne ait olacaktır. Belediye bu fotoğrafları çeşitli zamanlarda hazırlanacak kitap, broşür, afiş veya benzeri yayınlarda, Konak Belediyesi’nin web sitesinde, Konak Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında tanıtım amaçlı kullanabilecektir. Bu durumlarda eser sahibine ayrı bir telif ödenmeyecektir. Yarışmacılar bu konudaki kabullerini, yarışmaya katılarak taahhüt etmiş olmaktadırlar.

Peşinen ödül kazanan ve Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer görülen eserler Konak Belediyesi’nce yarışma takviminde belirtilen tarihler arasında sergilenecektir.

Yarışma sonrasında şartnameye uymayan eserin tespiti halinde derecesi ve ödülü geri alınır, yerine başka bir eserin seçilmesi zorunluluğu yoktur. Yarışma iptal edilemez. Yapılacak itirazlar sonuçların ilan edilmesine müteakip 15 gün içinde kuruma yapılmalıdır. İtirazlar Düzenleme Kurulu tarafından değerlendirilir.

Yarışmaya, geçmiş senelerde kurumumuzun düzenlediği yarışmalarda ödül ve sergileme almış fotoğraflar ile daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış ya da fotoğrafın kadraj farklılığı ile başkalaştırılmış bölümleri ile yarışmaya katılma durumunun anlaşılması diskalifiye nedenidir. Kural ihlali sonradan anlaşılan eserin derecesi geri alınır, ödül iptal edilir. Bu durum diğer katılımcılar için bir hak anlamına gelmez.

Katılımcı yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu, tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettikleri anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu durumda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Yarışmaya gönderilen fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklam amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konuda her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

Konak Belediyesi yarışmaya gönderilen fotoğrafların içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, İnternet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. İnsanların yüzlerinin belirgin bir biçimde görüldüğü tüm fotoğrafların model sözleşmesinin yapılmış olması yarışmacı sorumluluğundadır. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına Düzenleme Kurulu tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleme Kurulu’nun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif v.b herhangi bir talebi olamaz.

Yarışmayı düzenleyen Konak Belediyesi yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Yarışma kayıt formunu dolduran ve yarışmaya fotoğraf gönderen katılımcılar yukarıdaki tüm koşulları aynen kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 4 Mayıs 2020. Yarışma Sonuçları 12 Mayıs 2020 Tarihinde Açıklanacak. Yarışma başvuruları sadece Konak Belediyesi Mobil Uygulaması üzerinden yapılacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ