<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Konak Belediyesi Gençler Rap Müzik Yarışması

Konak Belediyesi Gençler Rap Müzik Yarışması

Konak Belediyesi Gençler Rap Müzik Yarışması

İzmir Konak Belediyesi Gençler Rap Müzik Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Ulusal Çapta 15 İle 30 Yaş Arası Gençler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası + Plaket
İkincilik Ödülü 13 Bin Türk Lirası + Plaket
Üçüncülük Ödülü 12 Bin Türk Lirası + Plaket
Jüri Özel Ödülü 10 Bin Türk Lirası + Plaket
Konak Belediyesi Özel Ödülü 8 Bin Türk Lirası + Plaket
Genç Yetenek Ödülü 6 Bin Türk Lirası + Plaket

Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü “Cumhuriyet, Gençlik Ve Demokrasi” Konulu ‘Genç Müzik’ Rap Yarışması

Yarışmanın Amacı
Konak Belediyesi “Genç Müzik” Rap Yarışması; gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, müzik dünyasına yeni yetenekler kazandırmak, Cumhuriyetin 100. yılı ile ilgili geleceğe özgün eserler bırakmak, kentin kültür sanat hayatına hareketlilik kazandırmak amacıyla düzenlenmektedir. “Genç Müzik” Rap Yarışması hem rap müzik meraklılarının üretimini arttırmak hem de maddi destek bulamayan gençlerin müzik dünyasına katılmalarını teşvik etmek için bu yıl ilki yapılacak olan ve her yıl düzenli olarak yapılması planlanan bir etkinliktir.

Yarışmaya Katılım Şartları
1-Yarışmaya başvuru ücretsizdir ve sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurt içinden katılımları kabul edilecektir. .

Ads

2-Yarışma 15-30 yaşarası tüm katılımcılara açıktır.

3- Yarışmaya, Konak Belediyesi çalışanları, birinci derece yakınları ile jüri üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.

4-Yarışmaya katılım bireyseldir. Ortaklaşa yazılan eserler kabul edilmeyecektir.

5-Yarışmaya her katılımcı yalnızca bir eserle katılabilir.

6-Yarışmaya katılımlar e-mail yoluyla kabul edilecektir.

7- Yarışmaya katılan kişiler, şartnameyi kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya Katılacak Eserlerin Özellikleri
1-Yarışma dili Türkçedir.

2-Yarışmanın bu yıl belirlenen konusu “Cumhuriyet, Gençlik ve Demokrasi” olarak belirlenmiştir.

3- Yarışmaya gönderilen eserler kısmen veya tamamen yayınlanmamış, başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve ödül almamış olmalıdır.

4- Yapıtlar özgün olacak, herhangi bir yapıtı çağrıştırmayacak, bir yapıttan kopya bulundurmayacaktır. Özgün olmadığına kanaat getirilen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

5 – Bu yarışma sadece elektronik müzik kategorisini kapsamaktadır.

6- Her yarışmacı tek eserle başvuru yapabilir.

7- Yarışmacılar istedikleri beat altyapılarını kullanabilirler.

8- Eserler; argo, cinsellik, şiddet ve küfür içermemeli, toplum hassasiyetine hakaret niteliği taşımamalı, reklam veya siyasi görüş bildiren mesajlar yer almamalıdır.

9- Eserler 3 buçuk dakikayı geçmeyecek şekilde, mp3 veya wav formatında hazırlanarak konakgencmuzik@gmail.com elektronik posta adresine gönderilmelidir. Ayrıca eserlerin sözleri de aynı mail adresine word belgesi olarak gönderilmelidir.

10-Yarışmaya katılan her yarışmacı, yolladığı eserlerle ilgili eserin kendisine ait olduğunun garantisini veren bir muvafakatname imzalamak zorundadır.

11- Yarışmaya katılan tüm eserler, Konak Belediyesi tarafından dijital ortamlarda yayınlanabilir. Yarışmacı eseri göndermekle bunu kabul etmiş sayılır.

Eser Teslimi
1-Eserler yalnızcakonakgencmuzik@gmail.com mail adresinden kabul edilecektir.
2-E-mail’in konu kısmına “Genç Müzik Rap yarışması” yazılacaktır. İçerik kısmına da eserin ismi, eser sahibinin adı, soyadı, eser sahibinin ikametgah adresi ve telefon numarası yazılmalıdır. Ek dosya olarak; eserin sözlerini içeren word belgesi ve Ek-1 deki Başvuru Formu doldurulup eklenmelidir.
3- Eser son gönderim tarihi 17 Mart2023’dir.

Eserin Değerlendirilmesi
1-Yarışmaya gönderilen yapıtlar şartnameye uygunluk açısından ön jüri değerlendirmesinden geçer. (Ön jüri Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personellerinden görevlendirilir)
2- Şartnamede belirtilen hususlar dışında düzenlenen başvurular değerlendirmeye girmeden elenecektir. Ön değerlendirme sonucunda uygun görülen yapıtlar Jüri’ye gönderilir.
2-Jüri, incelemelerini 17 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlar.
3-Seçicikurultarafındanhereser100(yüz) üzerinden puanlanır. Puanlamalar gizli olarak yapılır. Eşit puan almış eserler yeniden değerlendirilip bir sıralama yapılacaktır.
4- Ödül alan tüm eserlerin beat altyapısı Konak Belediyesi tarafından hazırlanacaktır ve jüri tarafından uygun görülen eserlere klip yapılacaktır.
5- Sonuçlar 20 Nisan 2023 günü Konak Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve web sayfasından açıklanacak, ödül töreni 15-21 Mayıs 2023 haftasında düzenlenecektir.

Yarışma Takvimi
Son gönderi Tarihi: 17 Mart 2023
Jüri Değerlendirme: 20 Mart-17 Nisan 2023
Sonucun Açıklanması: 20 Nisan 2023
Ödül Töreni: 15-21 Mayıs 2023 Haftası

Jüri Üyeleri
Jüri; Konak Belediyesi’nde 1 temsilci, Rap Müzik müzisyenleri ve müzik alanındaki akademisyenlerden oluşan 5 kişilik bir kuruldur.

Eser Gönderme Adresi
Mail: konakgencmuzik@gmail.com
Yarışma Koordinatörü: Aslı Yapağılı
İletişim Numarası: 0507 4722107
Web Adresi: www.konak.bel.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ