27.11.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kocaeli Belediyesi Bilim Merkezi

Kocaeli Belediyesi Bilim Merkezi

Kocaeli Belediyesi Bilim Merkezi

Kocaeli Belediyesi Bilim Merkezi TÜBİTAK İşbirliği İle Hayata Geçirilmiştir. Bilim Merkezi Seka Kağıt Fabrikası İçinde 8.500 Metrekarelik Bir Alan Üzerinde Hizmet Vermektedir. Etkinliklere Katılmak İçin Randevu Alınmalıdır.

İletişim Bilgileri
Adresi: Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtçı Sokak No: 77 İzmit Kocaeli
Telefon Numarası: 0 262 325 75 59
Harita Konumu İçin Tıklayın.

Ziyaret Saatleri
Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi Ve Pazar Günleri Saat 08:30-17:30. Pazartesi Günü Kapalıdır.

Bilime Dokumak İsteyenler, Ders Kitaplarından Öğrendiğiniz Bilimsel Gerçeklerin Gözlerinizin Önünde Gerçekleştiğine Şahit Olun.
Atölye Çalışmalarında Robot Yapımı, Kimya Deneyleri, Arkeolojik Kazılar, Fizikten Astronomiye Kadar Pek Çok Deneyi Eğlenerek Gerçekleştirebilecekler.
Algı İle Gerçekler Arasındaki Derin Farkı Görmek İster Misiniz. Türkiye’nin En Büyük Endüstriyel Dönüşüm Merkezi Seka Parkta Beyninizin Sizi Nasıl Yanılttığına Şahit Olacaksınız. Algı Ve Gerçeklik Galerisinde Işık Adası, Kumdan Hareketli Yüzey Şekilleri, Sihirli Değnek, Sayısız Renkler, Daha Neler Neler Bilim Merkezinde Sizleri Bekliyor.

Hayatımızı Kolaylaştıran İcatların Mucitlerinin Yakından Tanımak İster Misiniz. Türk İslam Dünyasının İnsanlığa Armağan Ettiği Buluşlar Bilimin Sultanları Sergisinde.
Bilim Merkezi 11 Farklı Konsepte 200 Deney Düzeneği İle Çocuklara Bilimi Sevdiriyor.
Çevremizdeki Dünyayı Keşfedin Galerisinde Çocukların Kendi Gerçekleştirecekleri Kasırga Ve Girdaplar, Gezegenlerin Sırları, Protein Üretim Hattı, Gazların Etkileri, Suyun Donması Ve Daha Birçok Bilimsel Deney.

Ads

Bilim Merkezinde Neler Var
Bilimsel Çalışma Yapılabilecek Atölyeler
250 Deney Düzeneği
Kütüphane
Sergi Alanları
Özel Tasarım Galerileri
Bilim Sahnesi
Bilim Kafe
Araştırma Ofisleri

Kodlama Ve Tasarım Kursları
Okul Grupları İçin Kodlama Ve Tasarım Kursları Verilmektedir. Kurslardan İlk Olarak İlkokul Ve Ortaokul Öğrencileri Yararlanacak. Eğitimler Türkiye’de İlk Kez Kocaeli Bilim Merkezi’nde Uygulamaya Konulan Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Laboratuvarı’nda Gerçekleştirilecek.
Eğitimler Sınıf Seviyelerine Göre Verilmektedir. İkinci Ve Üçüncü Sınıf Öğrencileri İçin Makey Makey Kodlama Eğitimi, Dördüncü Ve Beşinci Sınıflar İçin Makey Makey Scratch Kodlama Eğitimi, Altıncı, Yedinci Ve Sekizinci Sınıflar İçin İse M-Bot Scratch Kodlama Eğitimi Ve 3D Objeni Tasarla Eğitimleri Verilecek.
Kodlama Ve Tasarım Kursları Kayıtları Online Olarak Alınıyor. Eğitimlere Katılmak İsteyen Sınıf Öğretmenleri Veya Temsilcileri Bilim Merkezinin Resmi Sitesinden Kayıt Oluşturabilir.

Proje Üretim Fabrikası
Eğitim Almaya Hak Kazananlar Sınav İle Belirlenir.

Eğitimler
Tasarım Ve Üretim
Yapay Zeka
RASPBERRY Pİ
MİCROBİT İLE PYTHON KODLAMA

Atölye Etkinlikleri

Atölye Etkinlikleri Salı Günleri Saat 11:00’da Yayınlanmaktadır. Etkinlik Başvuruları Bireysel Etkinlikler, Grup Etkinlikleri Ve Grup Ziyaretleri Olarak Yapılmaktadır.
Grup Etkinliği İçin En Az 10 Kişi Gereklidir.
Grup Ziyaret Başvuruları Rehberli Geziler Sadece Okul Öncesi Ve İlkokul Öğrencileri Yada Grupları İçindir. Diğer Gruplar İse Genel Bilgilendirme Sonrası Alanda Serbest Gezi Yaparlar.

Örnek Atölye Etkinlikleri
Hoparlör Yapımı
Mekanik El
Minikler İçin Kodlama
Nefesimizdeki Kimya

Bilim Atölyeleri
Elektro Böcek Atölyesi 4-5 Yaş Grubu, 5-6 Yaş Grubu
Ne Katı Ve Sıvı Atölyesi 9-10 Yaş Grubu
Biyo Keşif Atölyesi 7-8 Yaş Grubu
Sabun Atölyesi 11-13 Yaş Grubu

Atölye Ve Etkinliklere Katılım Koşulları
1. Kullanıcılar, verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul eder. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kocaeli Bilim Merkezi sorumlu değildir.

2. Kayıt yaptırılan atölye ya da etkinliklere katılamayacağınız durumlarda 0 262 325 75 59 ( 2 ) numaralı telefonu arayarak kaydınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir. Aksi halde 1 ay boyunca hiçbir atölye ya da etkinliğe kayıt işlemi gerçekleştiremeyeceksiniz.

3. Sanayi 4.0 Mucit Dünyası atölyelerine (4 haftalık) devam zorunludur. Herhangi bir hafta eğitime katılım sağlamayan katılımcının o etkinlik için kaydı silinecektir.

4. Başvurulan atölye, etkinlik, eğitim ya da organizasyon için yeterli talep olmaması durumunda, gerekli fiziksel koşullar sağlanamadığı ve personel görevlendirilmesi yapılamadığı takdirde Kocaeli Bilim Merkezi başvurunuzu iptal etme ve yayınlanan atölye, etkinlik ve eğitimlerin süre, saat ve tarihlerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

5. Atölye, etkinlik ve eğitimlere ilk 10 dk. ’dan sonra giriş yapılamamaktadır.

6. Atölye ya da etkinlik sırasında kullanılan malzemeler ( kimyasallar, cam malzemeler, makas, ısıtıcı, silikon tabancası vb. ) için gereken önlemler Kocaeli Bilim Merkezi tarafından alınmaktadır, atölye sorumlusunun uyarısı ve güvenlik önlemlerinin dışında yapılan davranışlardan Kocaeli Bilim Merkezi sorumlu değildir.

7. Atölye, etkinlik, eğitim ve organizasyonlar esnasında Kocaeli Bilim Merkezi birimleri tarafından alınan görüntüler (fotoğraf, video) kurum ve branş tanıtım amaçlı yazılı ve görsel basında, sosyal medyada kullanılabilir.

8. Atölye ya da etkinliklerde şahsi eşyaların korunması tamamıyla sizin sorumluluğunuzdadır. Aksi durumlarda ortaya çıkabilecek zararlardan Kocaeli Bilim Merkezi sorumlu tutulamaz.

9. Atölye eğitmeni etkinlik esnasında düzeni bozan katılımcıları gerektiğinde etkinlikten çıkartma hakkına sahiptir.

10. Randevu ile ilgili talep ve önerileriniz için Halkla İlişkiler birimi ( 0 262 325 75 59 ( 2 ) ) ile irtibat kurulması gerekmektedir.
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ