02.02.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması Hezarfen Film Galeri Ltd. Şti. ve İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği tarafından düzenlenmektedir.

Yarışma Ödülleri
En İyi Film Ödülü 10 Bin Türk Lirası
En İyi İkinci Film Ödülü 5 Bin Türk Lirası
En İyi Üçüncü Film Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Jüri Gerekli Gördüğü Durumlarda, Para Ödülü İçermemek Koşuluyla Bir Filmin Sanatsal Ya Da Teknik Dallarından Birine Mansiyon Verebilir.

Amaç
Bu yarışmanın amacı dünyada önemli şehirlerin en cazip yeri olan “Old Town” kavramı kapsamı içinde, İzmir’in bu kavrama karşılık gelen ve Tarihi Kent Merkezi’ni oluşturan Kemeraltı, Basmane bölgesinin tanıtımının güçlendirilmesi sağlamak, uluslararası platformlarda tanıtımını desteklemek ve bölgede farkındalık yaratmaktır.

Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması ile sinema severler ve yaratıcı genç kitlelerin Kemeraltı’nı tanıması, bu bölgede çalışma yapması, kültür ve sanat dünyasının bu bölgeye daha çok ilgi duymasının arttırmak amaçlanmaktadır.

Bir diğer amaç ise İzmir şehrindeki film üretimini arttırmak; İzmir’i ve özellikle Kemeraltı bölgesini, Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli lokasyonlarından birine dönüştürmektir.

Ads

Katılım Koşulları
Kısa Kısa Kemeraltı Kısa Film Yarışması’na katılacak filmler için şu koşullar öngörülür:

a) Yarışmaya Türkiye yapımı veya ortak yapımı kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel
kısa metrajlı filmler katılabilir.
b) Filmler en fazla 15 dakika uzunluğunda olmalı; gösterim kopyaları video (Quicktime
Uncompressed ya da H264 codec’li MP4) formatta hazırlanmalıdır.
c) Yarışmaya katılan filmlerdeki görüntülerin en az 1/3’inin yarışmanın internet sitesinde
belirlenen alan içerisinde çekilmiş olması gerekir.
d) Yarışmaya katılan filmlere herhangi bir katılım veya gösterim ücreti ödenmez.
e) Yarışmaya katılım için her hangi bir şehir, bölge, ülkede yaşama koşulu aranmaz.

Başvuru
Yarışmaya katılabilmek için filmin yasal sahibi olan yapımcısı başvuruda bulunur. Filmin birden fazla yasal sahibi varsa, başvuru formunda diğer yasal sahiplerin imzası ya da ek olarak yazılı onayı yer almalıdır. Yarışmaya istenen sayıda filmle başvurulabilir. Yarışmaya başvuran filmlerin ve tüm belge ve bilgilerin 01 Kasım 2020 günü saat 17.00’ye kadar ‘’Quicktime Uncompressed ya da H264 codec’li MP4’’ formatında www.kisakisakemeralti.com internet sitesindeki başvuru formu üzerinden Vimeo linki verilerek teslim edilmesi gereklidir.

Başvuran, başvuru formunda beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu teyit eder. Yönetmen ya da başvuran, Kasım ayında yarışma programı açıklandıktan sonra filmini yarışmadan çekmemeyi taahhüt eder.

Bir kişi birden fazla eser ile başvurabilir. Bu durumda her bir başvuru için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

Eser sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular eser sahibinin sorumluluğundadır. Organizasyon komitesi bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz. Eser sahibi, eser vasıtasıyla üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal edecek olursa, organizasyon
komitesinin uğrayacağı her türlü doğrudan ve dolaylı zararları tazminle mükelleftir. Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (eser sahibine) aittir. Eser sahibi, organizasyon komitesi tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamına ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları organizasyon komitesi ile derhal paylaşacaktır.

Organizasyon komitesi yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin, yarışmayı düzenlemekten vazgeçme veya yarışmayı iptal etme veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışmanın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, eser sahipleri tarafından organizasyon komitesine gönderilen veya teslim edilen hiçbir eser organizasyon komitesi tarafından kullanılamaz.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ