<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kısa Çek Uzun Anlat Kısa Film Ve Senaryo Yarışması

Kısa Çek Uzun Anlat Kısa Film Ve Senaryo Yarışması

Kısa Çek Uzun Anlat Kısa Film Ve Senaryo Yarışması

Agah Uluslararası Sinema Derneği Kısa Çek Uzun Anlat Kısa Film Ve Senaryo Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Seçilen Eserlerin Yönetmenlerine
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Tema

Agâh Uluslararası Sinema Derneği Kısa Film Yarışması teması 2021 yılı için “Gönüllülük, Çevre ve Hayvan Haklarının Korunması, Bağımlılık” olarak belirlenmiştir.

Başvuru Koşulları
• Yarışma’ya başvuran eserlerin yönetmen (“Eser Sahibi”) ve / veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.

Ads

• Tüzel kişiler başvuru yapamaz.

• Bir kişi birden fazla eser ile başvurabilir. Bu durumda her bir başvuru için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır.

• Eser Sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışma’ya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular Eser Sahibinin sorumluluğundadır. Agâh Uluslararası Sinema Derneği ve sponsorlar bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz. Eser Sahibi, eser vasıtasıyla üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal edecek olursa, Agâh Uluslararası Sinema Derneği ve sponsorlar uğrayacağı her türlü doğrudan ve dolaylı zararları tazminle mükelleftir.

• Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (Eser Sahibine) aittir. Eser Sahibi, Agâh Uluslararası Sinema Derneği tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamında ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları Agâh Uluslararası Sinema Derneği ile derhal paylaşacaktır.

• Agâh Uluslararası Sinema Derneği Yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin, Yarışma’yı düzenlemekten vazgeçme veya Yarışma’yı iptal etme veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışma’nın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, Eser Sahipleri tarafından Agâh Uluslararası Sinema Derneği’na gönderilen veya teslim edilen hiçbir eser Dernek tarafından kullanılamaz.

• Agâh Uluslararası Sinema Derneği çalışanları ve yönetim kurulu üyeleri Yarışma’ya katılamaz.

• Vefat etmiş kişiler adına başvuru yapılamaz. Ancak, kişi adaylık başvurusu yaptıktan sonra vefat etmiş ise başvurusu değerlendirmeye alınır.

• Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışma’ya başvuru ücretsizdir.

Teknik Şartlar
• Süresi, jenerik de dahil olmak üzere 15 (onbeş) dakikayı geçmeyen filmler başvurabilir.

• Temaya uygun olmak şartıyla kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon vb. türlerin çekilmiş eserler başvurabilir.

• Başvurular yalnızca online başvuru formu üzerinden gönderilmelidir. Kargo, posta gibi yollarla fiziksel olarak iletilecek gönderiler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Filmlerle başvurular iki şekilde yapılabilir: Filmler YouTube’a (.MP(E)G/ .AVI / .VOB / .MOV / .MP4 / .M4V, vb.) liste dışı olarak yüklenip URL bağlantısı www.agahsinema.org.tr adresinden yapılacak başvuru esnasında paylaşılmalıdır ya da filmler Vimeo’ya (.MP(E)G/ .AVI / .VOB / .MOV / .MP4 / .M4V, vb.) yüklenerek şifreli link ile başvuru yapılmalıdır. Filmler Vimeo’ya yüklendikten sonra “Privacy” sekmesi açılarak kişisel olarak şifre belirlenecektir. Belirlenen şifre ve URL bağlantısı www.agahsinema.org.tr adresinden yapılacak başvuru esnasında paylaşılmalıdır.

• Yüklenen filmlerin görüntü kalitesi Full HD 1080P (1920×1080)’den az olmamalıdır.

• Orijinal dili Türkçe olmayan eserler Türkçe Altyazı ile teslim edilmelidir.

• Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Finale Kalan Eserler

• Finale kalan eserler 27 Kasım tarihinde www.agahsinema.org.tr web sitesinden duyurulacaktır.

• Finale kalan eserler için aşağıdaki belgelerin -özellikle İstanbul dışından gönderim sağlayan eser sahipleri en geç 5 Aralık 2021 günü saat 17:30’a kadar Acıbadem Mah. Acıbadem Cad. No:148/2 Üsküdar/İstanbul adresine ulaştırılması gerekmektedir.

Materyal Listesi:
-Eserin USB flaş bellek içinde gönderilecek olan gösterim kopyaları; görüntü kalitesi Full HD 1080P (1920×1080)’den az olmamalıdır, .mov veya .mp4 formatında olmalıdır. (Ulaştırılan Flash disklerin iadesi yapılmaz.)
– Esere ait 30 saniyelik bir fragman aynı USB Flash Disk içerisinde teslim edilmelidir.

– A1 boyutunda dikey formatta bir afiş hazırlanmalı ve bu afiş de USB Flash Disk içerisinde teslim edilmelidir.
– Online başvuru formunun imzalanmış çıktısı.
-Eser Sahiplerinin yönetmelik şartlarını kabul ettiklerini göstermek üzere, yönetmen ve yapımcı tarafından imzalanmış Agâh Uluslararası Sinema Derneği Kısa Film Yarışması Yönetmeliğinin her sayfası imzalanmış çıktısı.

• İmza sahipleri söz konusu belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Belirtilen bilgiler nedeniyle doğacak hukuki sorumluluk, imza sahiplerine aittir. Bilgilerde yanlış ve/veya eksik bilgi tespit edildiği takdirde, kişi ödül almış dahi olsa, ödül iptal edilerek geri tahsil edilir.

• Finale kalan eserlerin yönetmeni ve/veya yapımcısı, filmin ticari amaç gözetmeksizin, eser sahiplerinin adı belirtilerek Agâh Uluslararası Sinema Derneği tarafından internet, sosyal medya, yurtiçi/yurtdışı etkinlikler ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla her türlü mecrada sınırsız süre ile gösterilmesine müsaade eder.

• Başvuruda bulunan Eser Sahipleri film üzerindeki çoğaltma, yayma, temsil ile işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkını; eserin ödül alması, ticari amaç gözetilmemesi ve Eser Sahiplerinin adının belirtilmesi kaydıyla basit lisans vasıtasıyla Agâh Uluslararası Sinema Derneği’ne kullandıracağını kabul ve taahhüt eder.

• Ödül almaya hak kazanan Eser Sahiplerinin basit lisans verilmesine ilişkin gerekli işlemleri gerçekleştirmekten kaçınması halinde, Eser Sahipleri hak ettikleri ödüllerden feragat ettiklerini kabul eder. Böyle bir durumda, söz konusu ödül iptal edilir, başkasına verilmez.

• Finale kalan eserlerin sahipleri, finale kaldıkları bilgisi Agâh Uluslararası Sinema Derneği Kısa Film Yarışması tarafından sosyal medya ve diğer mecralarda açıklanana kadar bu bilgiyi gizli tutmakla yükümlüdür.

Yarışma Takvimi
Başvuru Bitiş Tarihi: 17 Kasım 2021 Finale Kalan Eserlerin Açıklanacağı Tarih: 27 Kasım Finale Kalan Eserler İçin Gerekli Belgelerin Teslim Tarihi: 5 Aralık Ödül Sahiplerinin Açıklanacağı Program Tarihi Web Sitemizden Duyurulacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ