<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kırşehir Belediyesi Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Kırşehir Belediyesi Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Kırşehir Belediyesi Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması

Kırşehir Belediyesi Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Konu
Unesco Yaratıcı Şehirler Ağına, müzik dalında giren Kırşehir ilinin tarihi ve müzik kültürü başta olmak üzere kültürel değerlerini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen bir yarışmadır.

Amaç
Abdallık ve bozlak geleneğinin şehre kattığı kültürel mirasın yanı sıra yerel ve ulusal anlamda tanınan müzisyenlerin varlığıyla Kırşehir, Unesco’nun Yaratıcı Şehirler Ağına müzik alanında Türkiye’den ilk kabul edilen şehir olmuştur. Kırşehir’in Cacabey Gökbilim Medresesi, Ahi Evran Veli, Aşık Paşa ve Süleyman Türkmani türbeleri, Kalehöyük gibi önemli tarihi ve müzik kültürü başta olmak üzere kültürel değerlerini tanıtmak, şehrimize gelen ziyaretçilerin, yarışmanın konusu bağlamında şehrimizden edindikleri anı ve deneyimleri hatırlatmak amacıyla bir hediyelik eşya tasarım yarışması düzenlenmiştir.

Katılım Koşulları
1. Yarışma 18 yaşından büyük herkese açıktır.

Ads

2. Yarışmaya bireysel ya da ekip olarak katılmak mümkündür. (Ekip katılımları en fazla 10 kişiden ve tek rumuzdan oluşabilir.) Yarışmaya ekip olarak katılmak isteyenlerin bir temsilci belirlenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte ekipte bulunan her bir kişi için ayrı bir başvuru formu doldurulması ve forma ekip temsilcisinin kim olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.

3. Seçici Kurul Üyeleri, Kırşehir Belediyesi çalışanları ve birinci derece yakınları yarışmaya başvuramazlar.

4. Her bir katılımcı/ekip, yarışmaya en az 3, en fazla 5ürünleveya 3D tasarım ile katılabilir. Her bir yarışmacı tek bir çalışmasıyla ödül almaya hak kazanabilecektir. Grup olarak ödül almaya hak kazanan yarışmacıların ödülü, başvuru formlarında belirtilen ekip liderlerine verilecektir.

5. Yarışmaya sunulacak ürünlerin, tasarımı ve malzemesi, çoğaltılarak üretmeye uygun olmalıdır.

6. Yarışmaya prototip veya maketle katılacak olan eser boyutlarının 30 cm geçmemesi gerekmektedir.

7. Yarışmaya katılan katılımcı/ekip, yarışmaya gönderilen ürünlerin tasarımının tümüyle kendisine (ekip katılımda ekibi oluşturulan tüm katılımcılara) ait olduğunu kabul ve beyan etmiş sayılır.

8. Yarışmaya maket olarak teslim edilen veya 3D tasarım olarak sunulan her eserin, özgün, daha önce başka bir yerde üretilmemiş, ticarileşmemiş, yayınlanmamış ve başka bir yarışmada ödül veya derece almamış olması gerekmektedir. Aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.

9. Katılım koşullarına uymayan katılımcıların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir tasarım kabul edilmeyecektir. Bu durum ödül alan veya almayan diğer katılımcılara bir hak doğurmaz.

10. Yarışmada dereceye giren ürünler geri çekilemeyecektir. Dereceye girmeyen maket ürünler 1 ay içerisinde Kırşehir Belediyesi hizmet binasından geri alınabilecektir. 1 ay içerisinde alınmayan ürünler ile ilgili yarışmacı hak iddia edemez ve yarışmayı düzenleyen kurul sorumlu tutulamaz. Kargo ile gönderilen ürünlerin, yarışmacıya kargo ile geri iade edilmesi talebi başvuru formunda yer almaktadır. Bu seçeneği işaretleyen yarışmacıların ürünleri dereceye girmediği takdirde başvuru formunda yer alan adrese karşı ödemeli olarak kargolanacak olup kargo ücreti katılımcıya aittir.

11. Yarışmada dereceye girenler, tasarımlarına ilişkin, belirlenen ödül haricinde, herhangi bir fikri ve sınai hak patent ücreti talep etmeyeceklerini, bütün üretim, satış, medya yayın ve her türlü faaliyette kullanma haklarını yarışmayı düzenleyen Kırşehir Belediyesi’ne devrettiklerini kabul etmiş sayılırlar. Bununla birlikte dereceye giren tasarımlar, Kırşehir Belediyesi’nden alınan yazılı izin ile üretilebilir.

12. Kırşehir Belediyesi dilerse yarışmadan ödül almış veya almamış olan eserler üzerinde eser sahiplerinden değişiklik talebinde bulunabilir.

13. Yarışmaya maket ile katılan katılımcılar ürünlerini rumuzları ile kutulayarak, katılım belgelerini de kapalı bir zarfla birlikte kutuya ekleyerek kargo/posta yolu ile gönderecekler ya da şahsen teslim edeceklerdir.

14. Yarışmacılar yarışmaya sundukları ürünlerin kullanım haklarını Kırşehir Belediyesine devrettiğini kabul etmiş sayılır.

15. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar bu şartnamedeki tüm hükümleri kabul etmiş sayılır.

Katılım Formatı
• Yarışmacılar, başvuru formu ile birlikte tasarladıkları ürünleri maket (prototip) olarak veya 3D tasarım olarak elden veya kargo ile teslim etmekle yükümlüdür.

• Elden teslim edilecek ürünlerde, en fazla 8 karakterden oluşacak olan bir rumuzun da yer aldığı başvuru formu, kapalı bir zarf içerisine konularak eserlerle birlikte teslim edilmelidir. Her bir eserin altına da formda belirlenen rumuz, eser sayısına göre numaralandırılarak (Örn: Rumuz 1, Rumuz 2 şeklinde) yazılmalıdır.

• Kargo gönderimlerinde, en fazla 8 karakterden oluşacak olan bir rumuzun da yer aldığı başvuru formu, kapalı bir zarf içerisine konularak eserlerle birlikte kutu ile gönderilmelidir. Yarışmacılar, formda belirtilen rumuzlarını, eser sayısına göre numaralandırılarak (Örn: Rumuz 1, Rumuz 2 şeklinde) eserlerinin alt kısmına da yazmalıdır.

• Kargo kutusunun üzerine; yarışmanın adı ve en fazla 8 karakterden oluşan rumuzun yer aldığı bilgiler yapıştırılmalıdır.

• Kargo ile gönderilen ürünlerin kargo gönderim ücreti ve ürünlerin sağlam bir şekilde paketlenerek, ilgili adrese ulaştırılması yarışmacının sorumluluğundadır. Kargoda yaşanabilecek, ürünün kaybolma, kırılma veya deforme olması gibi sorunlardan, yarışmayı düzenleyen kurul sorumlu tutulamaz.

• 3D tasarım olarak başvuru yapılacak ürünler için video veya AutoCAD çıktılarının render alınmış halinin ve Vektörel programlarda yapılmış işlerin de Pdf olarak gönderilmesi gerekmektedir.

• Gönderilen ürünlerin, yarışma takviminde belirtilen son katılım gününe kadar elden veya kargo ile aşağıda bulunan adrese teslim edilmiş olması gerekmektedir.

• Son katılım gününden sonra ulaşan ürünler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

Başvuruların gönderileceği adres:
Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü (Yenice, 40200 Kırşehir Merkez/Kırşehir)
Telefon: 0 386 502 00 02-0 386 502 00 03
Başvuru Formu https://www.kirsehir.bel.tr/ adresinden indirilebilir.
Seçilme Kriterleri
Yarışmaya gönderilen hediyelik ürünler aşağıda bulunan kriterlere göre değerlendirmeye alınacaktır;
– Tasarımının özgün olması
– Tasarımın seri üretime uygun olması
– Ürünün Kırşehir’in tarihi ve müzik kültürü başta olmak üzere kültürel değerlerini yansıtması

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 17 Şubat 2022
Son Katılım Tarihi: 17 Nisan 2022
Değerlendirme Haftası: 18 – 22 Nisan 2022
Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: 24 Nisan 2022

Diğer Koşullar
Kırşehir Müzik Kültürü Hediyelik Eşya Yarışması Şartnamesi ve Başvuru Formuna Kırşehir Belediyesi internet sitesi https://www.kirsehir.bel.tr/ adresinden ulaşılabilir. Kırşehir Belediyesi, gerektiğinde şartnamede değişiklik yapma hakkını internet sitesinde önceden duyurmak kaydıyla saklı tutar.

İletişim
Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü (Yenice, 40200 Kırşehir Merkez Kırşehir)
Telefon: 0 386 502 00 02 – 0 386 502 00 03

Yarışma Sonuçları
Birincilik Ödülü Ahmet Çiçek
İkincilik Ödülü Duygu Beratiye Acı
Üçüncülük Ödülü Ayşe Gökoğlu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ