<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kirpi Edebiyat Ve Düşün Dergisi Öykü Yarışması

Kirpi Edebiyat Ve Düşün Dergisi Öykü Yarışması

Kirpi Edebiyat Ve Düşün Dergisi Öykü Yarışması

Kirpi Edebiyat Ve Düşün Dergisi Öykü Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Türkiye Ve Yurt Dışında Yaşayan Türkçe Eser Veren 18 Yaşından Gün Almış Herkes Katılabilir. Yarışmaya Başvurular E-Posta İle Yapılacak.

Yarışmaya Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası

Yarışmanın Konusu: Serbest (Tür ve üslup sınırlaması yoktur)

Yarışmanın Amacı: Geleceğe sanatsal belgeler bırakmak, edebiyat dünyasına yeni yetenekler kazandırmak, edebiyatta öykücülüğü desteklemek

Türü: Öykü yarışması (Kurgu)

Ads

Yarışma Koşulları
1. Öykü yarışmasına Türkiye’de ya da yurtdışında yaşayan, Türkçe eser veren ve 18 yaşından gün almış olan herkes katılabilir.

2. Yarışmaya kimlik ve iletişim bilgileri gizli kalmak kaydıyla her katılımcı bir rumuz ile başvuracaktır. (Her yarışmacı yarışmaya tek bir öyküyle katılabilir. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış öyküler yarışmaya kabul edilmez.)

3. Yarışmaya başvurusu ücretsizdir.

4. Yarışmaya; jüride yer alan kişiler, Kirpi Edebiyat ve Düşün Dergisi yayın kurulu üyeleri ile bu kişilerle birinci dereceden kan bağı olanlar katılamazlar.

5. Başvurular, kirpiedebiyatyarisma@gmail.com mail adresine yapılacaktır.

6. Yarışmaya öykü gönderilirken e-mailin konu kısmına mutlaka “Kirpi Edebiyat ve Düşün Dergisi Öykü Yarışması Başvurusu” yazılmalıdır.

7. Başvurular e-mail ile kabul edilecektir. Başvuruyu yapan kişi, eserin bulunduğu PDF dosyasına kendisi için belirlediği bir rumuzu yazarak kaydedecektir. Eserin dosya isminde eser sahibine ait başka bir bilgi olmayacaktır. Rumuzu olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

8. Her katılımcı e-mailin içeriğine Rumuz, Adı, Soyadı, katıldığı başlık (öykü adı), 100-150 kelimelik kısa özgeçmiş, ikametgah adresi ve telefon numarasını yazacaktır. Bu bilgilerin bulunmadığı başvurular kabul edilmeyecektir.

9. Yarışmaya katılan öykülerin daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş olması, başkası tarafından yazılmamış olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde (çevrim içi veya çevrim dışı platformlar) yayımlanmamış olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, öykünün tümüyle kendisine ait olduğunu, özgün olduğunu ve başka bir yarışmada ödül almadığını kabul ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödülleri geri alınır.

10. Yarışmada ilk ona giren öykülerin telif haklarının süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak yarışmayı düzenleyen KİRPİ EDEBİYAT VE DÜŞÜN DERGİSİ’ne geçmiş olduğunu, yarışmaya eser gönderen her yarışmacı kabul etmiş sayılır. Dolayısıyla KİRPİ EDEBİYAT VE DÜŞÜN DERGİSİ, yarışmada ilk ona giren öyküler üzerinde süresiz tasarruf yetkisine sahiptir. Ayrıca yarışmaya katılan öykülerin muhafazası da süresiz ve koşulsuz olarak KİRPİ EDEBİYAT VE DÜŞÜN DERGİSİ’ne ait olup, yarışmaya katılanlar tarafından geri istenemeyecektir.

11. İlk ona giren öyküler, Kirpi Edebiyat ve Düşün Dergisi’nde özel sayı olarak yayınlanacaktır.

12. Yarışmaya gönderilen eserler bir ön elemeye tabi tutulacak, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığın tespit edilmesi durumunda, yarışma dışı bırakılacaktır.

13. Yarışmaya katılan kişiler, şartnameyi kabul etmiş sayılırlar.

14. Son başvuru tarihi, 15 Mart 2023 saat 18:00’dır. Bu tarih ve saatten sonraki gönderimler kabul edilmeyecektir.

15. Ödüle aday öykülerde amaca ve konuya uygunluk, Türkçenin yaratıcı olanaklarını kullanmadaki başarı, yazınsal duyarlık ve değer aranacaktır.

16. Jüri değerlendirmeleri sonrasında ilk ona giren öyküler, 1 Haziran 2023 tarihinde Kirpi Edebiyat ve Düşün Dergisi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacaktır.

17. Yarışma jürisi kararı kesindir, itiraz edilemez.

Öykü Gönderim Şartları
1. Eserler PDF formatında gönderilmelidir.

2. Metin, öykü türüne uygun biçimde, Türkçe dil kurallarına uygun olarak yazılmalıdır.

3. Öykü A4 boyutunda, 12 punto “Times New Roman” yazı karakteriyle yazılmalıdır.

4. Öykünün uzunluğu 1,5 satır aralığıyla, en az iki (2) A4 sayfa, en fazla altı (6) A4 Sayfa olmalıdır.

5. Bu şartlara uymayan öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi 15 Mart 2023 Saat 18:00
Yarışma Sonuçlarının Açıklanması: 1 Haziran 2023
Ödül Töreni: Haziran – Temmuz 2023 (Tam Tarih Haziran Ayı İçerisinde Duyurulacaktır.)

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ