16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kırım Temalı Hikaye Yarışması

Kırım Temalı Hikaye Yarışması

Kırım Temalı Hikaye Yarışması

Kırım Türkleri Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Köklüce Şubesi Kırım Temalı Hikaye Yarışması Düzenliyor. Yarışma Başvurusu Ve Eser Teslimi E-Posta Ve Whatsap Üzerinden Yapılacak.

Yarışmanın Amacı
Kırım temalı hikaye yarışmamızın amacı;

-Kırım’ın tarihini, coğrafyasını ve kültürünü öğrencilerimizin hem eğlenerek hem araştırarak öğrenmelerini sağlamak ve merak duygularını güçlendirmek,

-Öğrencilerimizin okul hayatında öğrenmiş olduğu bilgilerini değerlendirmeye alarak özgüvenlerinin artmasını sağlamak,

-Yarışma sebebiyle sosyal etkinliğimizin sonuçlarının öğrencilerimize katkıda bulunması,

Ads

amaçlanmaktadır.

Yarışmanın Kapsamı
Yarışmaya katılım serbest olup 10 – 15 yaş arasında herkes katılabilir.

Katılım Şartları

1. Hikaye yarışmasının konusu Kırım’dır.

2. Yarışmaya katılımlar şahsen yapılacaktır.
Not: Başvurular ebeveynleri tarafından da yapılabilir.

3. Yarışmaya girecek Hikayelerin daha önce yayımlanmamış, başka br yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmemiş olması gerekmektedir.

4. Alıntı veya kopya olduğu, başka bir yarışmaya veya herhangi bir yayın grubuna gönderilmiş olduğu tespit edilen eserler, ve yarışma sonunda kimlik beyanında yaş aralığı tutmayan kişiler ödül kazanmış olsalar dahi ödülleri iptal edilecek ve eser sahibi hiçbir hak idda edemeyecektir.

5. Her katılımcı, yarışmaya en fazla 1 (bir) hikaye ile katılabilir.

6. Öyküler bilgisayarda “Times New Roman” yazı karakter ile 12 punto büyüklüğünde ve 1,5 satır aralığında yazılmalı, A4 sayfa boyutundaki ölçülerle en az 1 sayfa, en fazla da 7 sayfa uzunluğu geçmemelidir.

7. Temel imla kurallarına uygun yazılmayan eserler değerlendirilirken puan kırılacaktır.

8. Hikayelerin başlık bölümü ‘üstte eser adı, eser adının hemen altında sağ tarafta yazar adı yazar adının altında doğum tarihi’ olacak şekilde düzenlenecektir. Eser ve yazar adı bulunmayan hikayeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

9. Yarışmaya katılacaklar hikayelerin, dijital şekilde word dokümanı olarak e-mail adresine veya Whatsapp numarasına gönderilecektir. Başka yollarla gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.

10. Dijital şeklide teslim edilen word dokümanının ismi “Katılımcı Adı Soyadı-Eser Adı” şeklinde olmalıdır.

11. 28 Temmuz 2023 Saat:18:00 tarihinden sonra teslim edilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

12. Yarışmaya katılmak üzere teslim edilen hikayelerin metinleri geri verilmeyecek ve metin sahibi hiç bir hak idda edemeyecektir.

13. Kırım Derneği Köklüce Şubesi ödül alan veya almayan bütün eserler afiş, katalog, broşür, kitapçık vb. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına ve bu eserlerin 5846 sayılı yasadan doğan tüm telif haklarına sahip olacaktır.

14. Yarışmaya katılanlar, şartname koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. Katılım ve değerlendirme süreci ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkı Kırım Derneği Köklüce Şubesi yetkililerinde saklıdır.

15. Kırım Derneği Köklüce Şubesi’nin Hikaye Yarışması’nda görevli personeller, jüri üyeleri ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 750 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası
4, 5 ve 6. Dereceye Giren Öğrenciye İmzalı Kitap Hediyesi
Dereceye Giren İlk Altı Öğrenciye 1 Yıllık Emel Dergisi Aboneliği

Başvuru Ve Eser Teslim Tarihleri
1.Yarışma başvuruları, duyurulduğu tarihten itibaren başlar. Eserlerin son teslim tarihi ise 28 Temmuz 2023 Saat: 18:00’dır.
2. Yazılan eserler Derneğimizin e-mail adresine ve Whatsapp numarasına gönderilecektir. Başka yollarla gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.

Değerlendirme
1. Teslim edilen eserler, iki aşamada değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Birinci aşamada eserler, Jüri tarafından ön eleme yapılacaktır.
2. İkinci aşama olarak; 12 Ağustos 2023 Cumartesi Saat:20:30’de Youtube üzerinden canlı yayında birinci elemeden geçen 6 kişi Hikayelerini okuyacak ve Jüri üyeleri tarafından puanlama yöntemi ile 6 kişi arasından birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin sahipleri belirlenecektir.

Ödül Töreni
12 Ağustos 2023 Cumartesi Saat:20:30’de Youtube üzerinden canlı yayında birinci elemeden geçen 6 kişi Hikayelerini okuyacak ve Jüri üyeleri tarafından puanlama yöntemi ile 6 kişi arasından birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin sahipleri belirlenecektir.

Başvuru Ve Bilgi İçin
E mail: koklucekirimdernegi@gmail.com
Whatsapp: 0 543 543 0031

Son Teslim Tarihi: 28 Temmuz 2023 Saat 18:00.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ