<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kepez Belediyesi 99 Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergi Yarışması

Kepez Belediyesi 99 Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergi Yarışması

Kepez Belediyesi 99 Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergi Yarışması

Antalya Kepez Belediyesi 99 Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergi Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 13 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
8 Adet Mansiyon Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Bu sene ilki düzenlenecek olan Geleneksel 99. Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergisi Yarışması, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve sanatçılara destek olmak amacıyla ayrıca Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı yaklaşırken Türkiye’de resim sanatındaki başarılı çalışmaların, kayıt altına alınması, gelecek nesillere aktarılması ile sanatsal üretimi sağlayan, destekleyen Cumhuriyetimize ve onun kurucularına bir saygı duruşu amacıyla düzenlenmektedir.

Kepez Belediyesi olarak ilk kez bu yıl gerçekleştirilecek olan 99. Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergisi sadece bir yarışması olarak değil bir “prestij” sergisi olarak geleneksel hale getirilmesi amaçlanmıştır.

Yarışmanın Konusu
Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. Yılına özel olarak yapılan yarışmanın teması serbest olarak belirlenmiştir.

Ads

Yarışmanın Kapsamı
Yarışma; ulusal ve uluslar arası sanatçıların katılımına açıktır. Yaş sınırı yoktur.

Katılım Şartları
1) Yarışmaya gönderilecek eserlerde her türlü üretim tekniği ve malzemesi kullanılabilir. Eser ölçülerinde en 120 cm altında olmamalıdır. Boy serbesttir.

2) Katılımcılar yarışmaya tek bir eserle katılabilirler.

3) Yarışmaya gönderilen eserler daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve sergilenmemiş olmalıdır.

4) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği çalışmanın tümüyle kendisine ait olduğunu ve beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderdiği çalışma kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve jüriyi yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılacak ve gerekli işlem yapılacaktır.

5) Eserin arka kısmına silinmeyecek şekilde katılımcının belirlediği RUMUZ yazılmalıdır.

6) Katılımcı, katılım formunu doldurmakla yarışmaya katılacağı çalışmanın eser sahibi olduğunu ve bu eser(ler) üzerinde haiz olduğu ve 5846 sayılı Türk Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21.-25. madde hükümlerinde tanımlanan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, ses ve/veya görüntü naklinde yarayan araçlarla umuma iletim mali haklarını münhasır olmayan basit ruhsat şeklinde herhangi bir yer, süre ve sayı kısıtlaması olmaksızın ve 3. kişilere devir hakkını da kapsayacak surette Kepez Belediyesi, söz konusu eser(ler)i sergilemek, arşivinde tutmak, internet ortamında ve sair şekillerde çoğaltmak ve yayınlamak suretiyle ve bunlarla sınırlı olmaksızın dilediği her şekilde kullanmasına muvafakatinin olduğunu peşinen beyan ve kabul etmiş sayılır.

7) Katılımcının yarışmaya katılacağı eser(ler)in ödül veya mansiyon alması halinde, katılımcı derece veya mansiyon alan eser(ler)in sahibi olduğunu ve yarışmaya gönderdiği asıl eserin mülkiyetini proje ortaklarına devrettiğini, eser üzerinde haiz olduğu 5846 sayılı Türk Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21., 25. madde hükümlerinde tanımlanan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, ses ve/veya görüntü naklinde yarayan araçlarla umuma iletim mali haklarının kullanım haklarını, bunların 3. kişilere devir haklarını da kapsar şekilde herhangi bir yer, süre ve sayı kısıtlaması olmaksızın söz konusu eser(ler)i sergilemek, arşivinde tutmak, internet ortamında ve sair şekillerde çoğaltmak ve yayınlamak suretiyle ve bunlarla sınırlı olmaksızın dilediği her şekilde kullanmasına muvafakatinin olduğunu, devre konu mali haklar bakımından kendisinin tasarruf yetkisinin kalmadığını ve bu nedenle devir edilen mali haklar ile ilgili olarak 3. kişilerle işlem yapmayacağını peşinen kabul ve beyan etmektedir. Ödül alan eserlerin her türlü kullanımı ve telif hakları Kepez Belediyesi, bu eserleri etkinliklerinde, afiş, katalog, broşür gibi her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma, yazılı ve görsel medyada yayınlama haklarına sahip olacaktır ve bu işlemler için katılımcıya ayrıca bir bedel ödemeyecektir.

8) Katılımcı, yarışmaya katılırken vermiş olduğu kişisel bilgilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanun’u kapsamında proje çerçevesinde iletişim ve yarışmaya katılım amaçlarıyla işleneceğini, aktarılacağını ve başvurunun başarısız olması halinde dahi kişisel verilerin mevzuatın öngördüğü süre boyunca proje ortakları tarafından saklanacağını, ayrıca yarışmaya katılım ile ilgili bilgilerin jüri, basın ve yayın organları ve diğer ilgili kişiler ile paylaşılacağını, ödül alınması veya eserinin yayınlanması durumunda eser sahibi olarak bilgilerinin kamuoyuyla paylaşılacağını ve bu konuda kendisine gerekli bilgilendirmenin yapıldığını kabul ve beyan etmiş sayılır.

9) Yarışmada dereceye giren eserler Kepez Belediyesinin olacaktır. Bunların dışında kalan çalışmalar yarışma sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren 60 gün içerisinde Kepez Belediyesi’nden geri alınmalıdır veya masrafları katılımcıya ait olmak şartıyla kargoyla adresine gönderilmesi talep edilmelidir. Belirtilen bu süre içerisinde geri alınmayan çalışmalar yarışmayı düzenleyen proje ortaklarına bırakılmış kabul edilecektir.

10) Jüri, dereceye girmeye layık eser bulamaz ise 1. ,2. , ve 3. seçmeyebilir.

11) Yarışmacının yarışmaya gönderdiği eser ödül almış veya mansiyon kazanmışsa yarışmacı eserini kesinlikle yarışmadan geri çekme hakkına sahip değildir. Yarışmacı eserinin gönderdikten ve jüri değerlendirme yaptıktan sonra eserini geri çekme hakkına sahip değildir.

12) Çalışmalar elden teslim edilebilir veya kargo ile gönderilebilir. Kargo masrafları katılımcıya ait olup kargoda oluşabilecek sorun ve hasarlar için düzenleme kurulu sorumlu sayılamaz. Yırtılma, kaybolma vb. sebeplerden ötürü düzenleme kurulundan herhangi bir hak talep edilemez.

13) Yarışmaya katılıp ekteki formu dolduran her eser sahipleri bu şartnamede belirtilen tüm şartları ve jüri kararlarını kabul etmiş olacaktır.

Değerlendirme Ve Ödül Töreni
1. Jüri değerlendirmesi 5 Ekim / 10 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.
2. Herhangi bir problem oluşması durumunda jüri üyeleri değişebilir.
3. Sonuçlar 15 Ekim 2022 mesai bitimine kadar ilan edilecektir.
4. Değerlendirme yapıldıktan sonra katılımcılara e-mail üzerinden bilgi verilip, sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.
5. Cumhuriyetin ilanının 99. Yılı etkinlikleri kapsamında 1.2. 3. Olan eserler yapılacak olan ‘’Geleneksel 99. Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergisi’’nde sergilenecektir.

Çalışmaların Gönderileceği Adres
Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi Yeni Emek Mahallesi Sakarya Bulvarı No:233 07060 Kepez/Antalya
Çalışmalar elden teslim edilebilir veya kargo ile gönderilebilir. Kargo masrafları katılımcıya ait olup kargoda oluşabilecek sorun ve hasarlar için düzenleme kurulu sorumlu sayılamaz.

İletişim: Ayşegül ATAY –Zübeyde KARAISLI
Telefon Numaraları: 0 242 325 60 60 – 0 242 325 73 74 – 0 242 325 75 25

Son Başvuru Tarihi 30 Eylül 2022.
Ödül Töreni 28 Ekim 2022.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ