<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması 5

Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması 5

Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması 5

ÇYDD Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
7 Bin Türk Lirası Değerinde 3 Ödül Verilecek.
Birincilik, İkincilik Ve Üçüncülük Ödülü Yanı Sıra 10 Tane Mansiyon Ve Sergilenmeye Değer 20 Fotoğraf Olarak Seçilecektir

Yarışmanın Konusu ve Amacı

Artan nüfus ile birlikte rant yarışının hız kazanmasıyla kentlerimizin doğal unsur olmaktan çıktığını görmekteyiz. Doğayı ve kültür mirasımızı yok eden “yol ve kavşaklar”, çevre bütünlüğünü bozan binalar, çevreyi koruma içgüdüsünün artık kalmadığını gözler önüne süren kirlilik ve sorumsuzluk kente karşı işlenen başlıca suçları ifade etmek için yeterlidir.

Bu uygulamaların pek çoğu yanlış olmasına karşın ayrıcalıklı izinler ve yetkililerle kurumların/şirketlerin yakınlıkları/çıkarları doğrultusunda gerçekleşmekte, içinde bulunduğumuz alanları kirletmektedir. Bilinçsizce atılan çöpler, kentlerin trafik ve kalabalık içerisinde boğulması, gürültü kirliliğinin de eklenmesiyle sorun daha da göze çarpmaktadır.

Ads

ÇYDD Oktay Ekinci Çevre Birimi olarak, çağdaş Dünya kentlerine görülmeyen bu gibi uygulamaların “kente karşı suç” niteliği taşıdığı yönündeki eleştirilere katkıda bulunmak ve fotoğraf sanatının eşsiz olanaklarıyla aynı konudaki kamuoyu bilincinin özellikle gençlerimizde yükselmesine yardımcı olmak amacıyla bu fotoğraf yarışmasını düzenledik.

Yarışmaya eser sunacak katılımcılarımızın yaşadıkları kente bu gözle de bakarak kente karşı suçları belgelemeleri yarışma sonucu düzenlenecek sergi ile toplumdaki kent kültürüne önemli katkılarda bulunacağına inanıyoruz.

Bu sene beşincisini gerçekleştireceğimiz “Kente Karşı İşlenen Suçlar” fotoğraf yarışması dizisinin tüm yarışmalarının sonunda düzenlenen sergilenmeye değer görülen fotoğrafları içeren kitabımız Eylül 2020’de kamuoyuna sunulacak.

Fotoğraf Gönderimi ve Boyutları

• “Kente Karşı İşlenen Suçlar” konulu fotoğraf yarışmasının fotoğraf gönderme adedi 1(bir) ile sınırlıdır.
• Gönderilen fotoğraf dereceye girerse, bunun ilanından itibaren en geç 5 iş gün içerisinde fotoğrafçı, çalışmasının orijinal dosyasını minimum 6MP çözünürlükle kentekarsiislenensuclar@cydd.org.tr adresine göndermekle yükümlüdür. Fotoğraflar, sergi baskısında görülmesi istenildiği şekilde hazırlanıp gönderilmelidir. Fotoğraf kesilebilir. Photoshop ve illüstrasyon olmamalıdır.
• Fotoğraf çözünürlüğünün (uzunluk, genişlik ve çözünürlük) değiştirilmemesi önemle rica olunur. Fotoğraflar yarışma organizasyonu sonunda gerçekleştirilmesi planlanan sergilere
Sanatçının adı, soyadı ve kendini tanıtan 300 karakteri geçmeyecek kısa yazı belirtilerek dahil edilecektir.
• Başvuruda varsa eserin adı da belirtilmelidir.
• Orijinal dosyası talep edilen fotoğraflar gönderilemiyorsa, ödül ve derece bir sonraki yarışmacıya aktarılacaktır. Gönderme süresi 5 iş günü ile sınırlıdır.
• Başvurular tanıtım yazısı, fotoğraf/lar, fotoğrafın çekildiği yer ve tarihi birliktekentekarsiislenensuclar@cydd.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.
• Yarışmaya telefon (dijital) çekimler de katılabilir.
• Bu yarışma internet üzerinden gerçekleştirilen bir yarışmadır. Posta yolu ile gönderilen fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

“Kente Karşı İşlenen Suçlar” Fotoğraf Yarışması Genel Kuralları

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından dereceye giren fotoğrafların kullanımı:

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmada dereceye giren tüm fotoğraflar, katılımcıların isimleriyle birlikte “Kente Karşı İşlenen Suçlar” projesini tanıtım amacıyla; ÇYDD tarafından kullanılabilir.
• Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi esnasında fotoğraf sahipleri ile çekilen etkinlik fotoğrafları “Kente Karşı İşlenen Suçlar Fotoğraf Yarışması” projesini tanıtım amaçlı olarak ÇYDD tarafından kullanılabilir.
• Yarışmada dereceye giren fotoğraflar yarışma sonuçlandıktan sonra ÇYDD tarafından belirtilecek olan mekan (lar) da basılı olarak sergilenecektir.
• Yarışmaya, organizasyonu düzenleyen ÇYDD Genel Merkez çevre birimi üyeleri, ÇYDD Genel Merkez çalışanları, ÇYDD Genel Merkez asıl ve yedek üyeleri dışında, 1 Ocak 2020 itibari ile 30 yaşını geçmemiş herkes katılabilir.
• Yarışmaya gönderilen fotoğrafların hepsinin yeni çekim olması gerekmektedir. Son 1 yıl içerisinde çekilmiş fotoğraflar kabul edilecektir.
• Yarışmaya gönderilen fotoğrafların daha önce herhangi bir platformda (blog, portfolyo, sergi, yayın, vs.)gösterilmemiş olması gerekmektedir.
• Yarışmaya daha önce herhangi bir fotoğraf yarışmasına katılmış olan fotoğraflar gönderilemez. Herhangi bir işaret fotoğrafın üzerinde veya çerçevesinde yer alamaz. Eğer böyle bir işaret veya fotoğrafçının ismi görünüyorsa o fotoğraf diskalifiye edilir ve jürinin karşısına çıkarılmaz. Gönderilen fotoğraflar tüm fotoğraf gönderimi sürecinde ÇYDD organizasyon ekibi tarafından belirli sürelerde kontrol edilir ve şartnameye uymayan fotoğraflar yarışmadan çıkarılabilir. Bu gibi durumlar için ÇYDD açıklama yapmak zorunda değildir.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımlar geri alınır.
• Üç ay içerisinde ödülünü almayan yarışmacılar haklarını kaybetmiş sayılır.
• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapanlara yarışmalarımızdan men edilecek, varsa aldığı ödül geri alınacaktır.
• Yarışmaya fotoğraf gönderenler bu şartları kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
• Son başvuru tarihi 12/ 04 / 2020
• Jüri Değerlendirme tarihi 19 / 04 /2020
• Yarışma sonuçlarının açıklanması 03 / 05 / 2020 ÇYDD Genel Merkez ve tüm bağlantılı internet kanallarında yarışma sonucu duyurusu yapılacaktır.
• Ödül töreni ve sergileme detayları yarışma sonuçlarının açıklandığı tarihte yer ve tarih belirtilerek duyurulacaktır.
• Duyuru; Dereceye giren fotoğraflar ve fotoğraf sahipleri ÇYDD sayfaları üzerinden duyurulacaktır.
• Ödüller, toplamda 7.000 TL değerinde üç ödül verilecektir. Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülü yanı sıra 10 tane mansiyon ve sergilenmeye değer 20 fotoğraf olarak seçilecektir.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ