<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kazım Karabekir Paşa Anısına Kısa Film Yarışması

Kazım Karabekir Paşa Anısına Kısa Film Yarışması

Kazım Karabekir Paşa Anısına Kısa Film Yarışması

Kazım Karabekir Paşa Anısına Kısa Film Yarışması Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İle Özel Tekin Koleji Tarafından Düzenlenmektedir.

Yarışmaya Türkiye Geneli Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Konusu: Yetim Olmak

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Tür Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Teşvik Ödülü 1.000 Türk Lirası
Jüri Ödülü 7 Bin Türk Lirası

Konu Ve Amaç
T.C. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Özel Tekin Koleji tarafından gerçekleştirilecek ödüllü kısa film yarışmasının konusunu ‘yetim olmak’ olgusu oluşturmaktadır. Yarışmanın amacı konu özelinde katılımcıları, sinema sanatına teşvik etmek, katılımcıların bu sanat ile toplumun yetimlere bakışını yansıtmalarını sağlamak ve toplumda yetimler olgusu hususunda farkındalık yaratmaktır.

Ads

Yarışma Başvuruları 3 Şubat 2020 İle 21 Şubat 2020 Tarihlerinde Alınacak. Yarışma Sonuçları 30 Mart 2020’de Açıklanacak.

Katılım Koşulları
Kısa film yarışmasına, düzenleme kurulu üyeleri ile yarışma ön ve ana jürisi üyeleri ve birinci derece yakınları dışında, Türkiye’deki tüm örgün öğretim üniversite (önlisans, lisans, yüksek lisans) öğrencileri başvurabilecektir. 18 yaşından küçük başvurucular için birinci derece yakınları tarafından doldurulup imzalanmış muvafakatname gereklidir. (Ek 2: Muvafakatname)

Yarışma başvuru formunu (Ek 1: Taahhütname) sadece filmin yasal sahibi imzalayacaktır. Kısa film yarışmasına katılacak filmlerin hazırlanması esnasında birden fazla kişi bulunsa dahi başvuru tek bir temsilci tarafından yapılacaktır. Filmin yarışmada derece alması halinde ödül yasal temsilciye verilecektir.

Kısa film yarışmasına kişiler birden fazla filmle katılabilirler.

Yarışmaya katılacak filmler özgün kurmaca, animasyon, deneysel ya da belgesel türünde olabilir. Herhangi bir tür kısıtlaması bulunmamaktadır.

Herhangi bir yarışmaya benzer ya da başka bir konu ile katılınmış olup o filmlerin doğrudan kendisi ile ya da o filmlerden yapılacak uyarlamalarla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Yabancı dilde çekilen filmler Türkçe alt yazılı olmalıdır.

Yarışmaya katılacak filmlerin jenerik dahil toplam süreleri, en az 2 dakika en çok 10 dakika uzunluğunda olmalıdır.

Yarışmaya katılacak filmlerin 5 adet DVD kopyası, gösterime uygun en az 1920×1080 piksel çözünürlüğü ile mpeg 4, avi veya divx formatlarında yarışma adresine gönderilmelidir. Filmler, 16:9 veya 4:3 boyutlarında olmalıdır. Filmlerde kullanılacak her türlü müzik, ses ya da diğer unsurların telif durumlarından filmin yasal temsilcisi sorumlu olacaktır. (Bkz. Esere Ait Haklar ve Yükümlülükler)

Başvuruda bulunacak kişilerin, http://kmu.edu.tr/sks veya belirtilecek diğer internet adresinden temin edecekleri taahhütname ve gerekliyse muvafakatname ile, 5 adet DVD kopyasını kapalı zarf içinde, en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (Yunus Emre Yerleşkesi 70100 / Karaman) adresindeki İdari Büroya elden ya da posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Yarışmaya katılan başvuru sahipleri filmlerini geri çekemezler. Yarışmaya gönderilen filmler yukarıdaki şartları taşımadığı takdirde ön eleme ile değerlendirme dışında tutulacaktır.

İletişim
Adres: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
E-posta: sks@kmu.edu.tr
Web Sitesi: http://kmu.edu.tr/sks
Telefon: 0(338) 226 20 80

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ