<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kayapınar Belediyesi Logo Yarışması

Kayapınar Belediyesi Logo Yarışması

Kayapınar Belediyesi Logo Yarışması

Kayapınar Belediyesi Logo Yarışmasına 18 Yaşını Doldurmuş, Seçici Kurul Üyelerinin Birinci Derece Yakınları İle Kayapınar Belediyesi Bünyesinde Çalışanlar Dışında Tüm Amatör Ve Profesyonel Tasarımcılar Katılabilir.

Yarışmaya Katılım Şekli
Eser Ya Da Eserler (En Fazla Üç Farklı Tasarım) En Geç 10/10/2019 Günü Saat 17.00’ye Kadar ozelkalem@kayapınar.bel.tr Adresine İletmeleri Gerekmektedir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Ödüllü Logo Tasarım Yarışması Kayapınar Belediyesi’nin Kurumsal Logosunun Kayapınar Vizyonunu Yansıtacak Şekilde, Hem Kayapınar Hem Diyarbakır’ın Sahip Olduğu Genel İmajla Uyumlu; Yaratıcı, Akılda Kalıcı Ve İşlevsel Kullanımına Olanaklı Bir Biçimde Tasarlanıp Oluşturulması İçin Düzenlenmektedir.

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışma, 18 yaşını doldurmuş, Kayapınar Belediyesi bünyesinde çalışmayan, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki, tüm profesyonel ve amatör grafik tasarımcılarına açıktır.

Ads

Her katılımcı en fazla 3 adet tasarımla yarışmaya katılabilir.

Birden fazla tasarımla yarışmaya katılacak olan katılımcılar eserlerini, isim ve soy isimlerinin yanına 1, 2, 3 gibi rakamlar ekleyerek adlandırmalıdır.

Logo tasarımında “ Kayapınar Belediyesi” ibaresi de yer almalıdır.

Eserler 300 dpi, RGB formatında olmalıdır. Eserin bilgisayar ortamındaki çalışma dosyası vektörel olmalıdır ve çalışma dosyası olarak Corel Draw, Illustrator v.b. programlar kullanılmalıdır. Çalışmaların aslı ve JPEG formatlı hali birlikte sunulmalıdır.

Eserler istenilen formatta ve katılım formu ile birlikte ozelkalem@kayapınar.bel.tr mail adresine gönderilecektir.

Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda Seçici Kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte; bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir.
Eğer verilmiş ise, sahibinin ödülü derhal iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

Yarışma, eserlerin Kayapınar Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle tekrarlanabilir veya her aşamasında iptal edilebilir.

Kayapınar Belediyesi, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Kayapınar Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan amblem ve logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

Ödül kazanan tasarımı Kayapınar Belediyesi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası Seçici Kurul tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Seçici Kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Kayapınar Belediyesi tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

Yarışma sonunda birinci seçilen eser Kayapınar Belediyesi’nin amblem/logosu olarak belirlenecek ve devreye giren diğer eserler ile birlikte herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın etkinlikle ilgili olarak oluşturulacak her türlü basılı ve görsel materyal üzerinde kullanılacak, gerektiğinde sergilenecek veya ileride bir katalog olarak basılabilecektir. Katılımcılara eserlerin basılı veya görsel materyaller üzerinde kullanılması, sergileme ve albüm için ayrıca telif ödenmeyecektir.

Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikte talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Şartname hükümlerine uymayan eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 10 Ekim 2019.
Yarışma Sonuçları 16 Ekim 2019 Tarihinde Açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. emin dedi ki:

  kim kazandı ve nasıl bir logo kazandı paylaşabilir misiniz?

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   yarışmayı düzenleyen kayapınar belediyesinden bilgi alınız.
   http://www.kayapinar.bel.tr/base/iletisim

BİR YORUM YAZ