<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Karşıyaka Belediyesi Bir Şiiri İnceleme Ödülü

Karşıyaka Belediyesi Bir Şiiri İnceleme Ödülü

Karşıyaka Belediyesi Bir Şiiri İnceleme Ödülü

Homeros Edebiyat Ödülleri Karşıyaka Belediyesi Bir Şiiri İnceleme Ödülü Başvuruları.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Dil, inceleme-araştırma, söyleşi ve şiir dallarında verilen Homeros Edebiyat Ödülleri 2020’de Bir Şiiri İnceleme Ödülü olarak düzenlenmiştir.
2017 yılında, Kültür Bakanlığının verilerine göre, internet ortamında on milyondan fazla insan şiir yazıyor. Basılı yayında ise, ayda 3000 şiir yayımlanıyor. Bunca şiir yayımlanmasına karşın şiir sanatı (poetika) üzerine hiçbir çalışma yok. Şiir düşüncesi ağırlığı olmadan, bir şiir ağırlığının olamayacağı doğrusuna bağlı kalarak; bu alandaki eksiği gidermek amacıyla Bir Şiiri İnceleme Ödülü konulmuştur.

Katılım Koşulları Şunlardır
1. Ödül, herkese açıktır. Belediye çalışanları ve birinci derece yakınları, seçici kurul üyelerinin birince derece yakınları dışında herkes katılabilir.

2. Dileyenler ortaklaşa yapacakları bir çalışmayla ödüle katılabilir.

Ads

3. Katılımcıların 1923 sonrası (Cumhuriyet sonrası) yazıla gelen Türk şiirinden seçecekleri bir şiiri inceleyeceklerdir.

4. Ödüle katılacak incelemeler daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olmalıdır.

5. Ödüle katılacak incelemeler için sayfa sınırlaması yoktur.

6. Ödüle katılacak incelemeler bilgisayarda çift aralıkla yazılmış olmalıdır.

7. Birincilik için 2000 (ikibin), ikincilik için 1500 (binbeşyüz), üçüncülük için ise 1000 (bin) Türk lirası ödül verilecektir. Seçici kurul uygun gördüğü takdirde ödülleri bölüştürebilir.

8. Dereceye giren incelemeler ortak kitap olarak basılacak, bunun karşılığında yazarlara yirmişer kitap verilecektir. Ayrıca telif ödenmeyecektir.

9. Ödüle son başvuru tarihi 10 Ocak 2020 günüdür. Ödül, 21 Mart 2020 Dünya Şiir Günü çerçevesinde düzenlenecek kutlama etkinliği sırasında açıklanacak ve sahiplerine verilecektir.

10. Ödüle katılanların yaptıkları incelemelerin 5 nüshasını, özgeçmişlerini, adreslerini, e mail ve telefonlarını içeren bir yazı ile

“Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü”
Homeros Edebiyat Ödülleri
Bir Şiiri inceleme Ödülü 2020
11. Bahriye Üçok Bulvarı No:5 35600 Karşıyaka – İZMİR adresine APS, kargo, taahhütlü posta ile göndermeleri ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir.
12. Ödüle katılan çalışmalar iade edilmez. Ödül hakkında bilgi: (Ödül Sekreteryası – Sezin Erdem) Tel: 0232 399 4086 (Hafta içi 08.00 – 17.00)

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ