<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Karacasu Geliştirme Ve Eğitim Vakfı Burs

Karacasu Geliştirme Ve Eğitim Vakfı Burs

Karacasu Geliştirme Ve Eğitim Vakfı Burs

Karacasu Geliştirme Ve Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 15 Eylül İle 15 Ekim Tarihleri Arasında Kayıtlı Olunan Üniversitelerin Öğrenci İşleri Burs Ofisine Yapılmaktadır. Karacasu Geliştirme Ve Eğitim Vakfı Bursları Ülke Sınırları İçerisindeki Üniversitelerde Eğitim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Verilmektedir.

Burslar 9 Ay Süre İle Ekim Ve Haziran Aylarında Verilmektedir. Ara Sınıf Öğrencilerine, İkinci Öğretim Öğrencilerine Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Verilmemektedir.

Diğer Burs Veren Kurumlar
İstanbul Ticaret Odası
Türk Kadın Akademisyenler Derneği
Bahadın Kültür Derneği

Burs Koşulları:
Karacasu Vakfı Bursları, T.C. Uyruklu Ve Her Yıl Üniversiteye Yeni Kayıt Yaptıran Lisans Öğrencileri İçin Geçerlidir.

– Üniversite Giriş Bursu İçin Öğrencilerin Karacasu Vakfı Tarafından Belirlenen En Az Taban Puanlar İle Belirlenen Üniversitelere Yerleştirilmesi Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olması Gereklidir.

Ads

– Karacasu Vakfı-Vista Bursu İçin Maddi Desteğe İhtiyacın Yanı Sıra Yerleştirmeye Esas Ortaöğretim Başarı Puanının En Az 65 Olması Ve Sınavsız Geçiş İle Yüksek Öğretim Programına Yeni Yerleştirilmiş Olma Şartı Aranmaktadır.

Başvurular 15 Eylül-15 Ekim Tarihleri Arasında Öğrencinin Kayıtlı Olduğu Üniversitenin Öğrenci İşleri/Burs Ofisi Kanalıyla Kabul Edilmektedir. Bu Tarihler Dışında Burs Başvurusu Mümkün Değildir. Sonuçlar Yine Aynı Birimler Tarafından Üniversitelerde Kasım Ayı İçerisinde Duyurulmaktadır.

– Karacasu Vakfı Bursları Karşılıksızdır, Geri Ödeme Ve Hizmet Yükümlülüğü Getirmez. Öğrenimine Başarıyla Devam Eden Ve Burs Kesilmesini Gerektiren Herhangi Bir Durum Olmayan Öğrencilerin Bursları, Burs Almaya Başladıkları Tarihten Başlayarak Kayıtlı Oldukları Öğretim Programındaki Normal Öğrenim Süresi Dahilinde Devam Eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ