<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Karabük Fotoğraf Maratonu Ve Kısa Film Yarışması

Karabük Fotoğraf Maratonu Ve Kısa Film Yarışması

Karabük Fotoğraf Maratonu Ve Kısa Film Yarışması

Karabük Fotoğraf Maratonu Ve Kısa Film Yarışması Karabük Valiliği Himayelerinde Yenice Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Koordinesinde, Karabük Üniversitesi, İl Özel İdaresi, Bakka, İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenice Orman İşletme Müdürlüğü Ve Milli Parklar Karabük Şube Müdürlüğü Destekleri İle Gerçekleştirilmektedir.

Yarışma Sayısal (Dijital) Renkli Fotoğraf Ve Kısa Film Olmak Üzere 2 Ayrı Kategoride Yapılacak.

Yarışmanın Adı
Karabük – Yenice – Foto-Film Fest Fotoğraf Maratonu Ve Kısa Film Yarışması

Yarışma Tarihleri
Etkinlik 14-17 Kasım 2019 Tarihleri Arasında 4 Gün Sürecek

Fotoğraflar Ve Film (Kurgusu Vb. Tamamlanmış Olarak) İlk Üç Gün İçerisinde (14 – 16 Kasım 2019) Çekilerek Teslim Edilecek; 17 Kasım 2019 Pazar Günü Seçici Kurul Tarafından Değerlendirme Yapılacak Ve Sonuçlar Aynı Gün Saat 17:00’de Yapılacak Ödül Töreni İle Açıklanacaktır.

Ads

Yarışma Ödülleri

Fotoğraf Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Özel Ödüller 2.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası
En Fazla 50 Adet Sergileme Ödülü 250 Türk Lirası

Kısa Film Ödülleri
Birincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 4 Bin Türk Lirası
1 Adet Özel Ödül 3.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Katılım Koşulları

Yarışma, (Hem Fotoğraf Maratonu, Hem De Kısa Film Yarışması İçin Ayrı Ayrı), Kayıt Masasında “Katılım Başvuru Formu” Doldurularak Ve Belirlenen Bir Görüntünün Çekilmesi İle Başlayacaktır. Bu Fotoğraf, Yarışmacı Tarafından Ödül Törenine Kadar Saklanacak, Gerektiğinde Beyan Edilecektir. Çekilen Fotoğrafın Exif Bilgileri (Çekildiği Tarih Ve Saati) Kayıt Sırasında Kaydedilecektir. Birden Fazla Fotoğraf Makinesi Kullanımı Durumunda Her Makine İle Çekilen İlk Fotoğrafın Exif Bilgilerinin Kayıt Ettirilmesi Gerekecektir. (Fotoğraf Makinelerinin Tarih Ve Saat Ayarlarının Doğru Olması Bir Zorunluluktur.)

Katılımcılar, en fazla 5 (beş) adet, renkli fotoğraf ve/veya 1 adet kısa film ile yarışmaya katılabilirler.

Teslim edilecek kısa film ve fotoğraf isimleri katılımcının sıra numarası olan rumuzu ile işaretlenecektir. Birden fazla fotoğrafla yapılacak başvurularda fotoğrafa sıra numarası verilmelidir. (Örnek: 15. sıra numaralı yarışmacı için kullanılacak rumuz “15” olacağı için, birden fazla fotoğraf teslimi durumunda teslim edilen fotoğraflara sırası ile 015-1, 015-2, 015-3 şeklinde isim verilmelidir.) Teslim edilecek film ve fotoğrafların isimlendirme işlemleri önceden yapılarak, dosyalar hazır halde teslim edilmelidir.

Fotoğraflar, paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalı, fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.

Yarışmaya katılacak fotoğraflar, 300 dpi çözünürlükte, jpg/jpeg formatında, kısa kenarı en az 2400 piksel olarak teslim edilmelidir. Teslim edilecek her bir fotoğraf dosyası 4 Mb’den küçük olmamalıdır. Fotoğraflar RAW formatları ile beraber teslim edileceğinden katılımcıların RAW+JPEG çekim yapmaları gereklidir.

Fotoğraflara renk, ton, keskinlik ve kadraj düzenlemesi gibi basit müdahaleler yapılabilir. Ancak fotoğraflara başka görüntüler eklenmemelidir. HDR (High Dynamic Range) fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez. Değerlendirmede seçici kurul kanaati esastır.

Yarışmaya katılacak kısa filmler 1920×1080 çözünürlükte, HD formatında, renkli en az 30 saniye ile en çok 3 dakika arasında sürede olmalıdır. Daha kısa veya uzun olan filmler değerlendirilmeyecektir. Filmler, yarışma takvimi içerisinde çekimleri ve kurgusu yapılmış olarak teslim edilecektir. Kısa filmlerin çekimleri her türlü video çekim ekipmanı ile yapılabilir. Gerektiğinde seslendirme ve müzik (telif gerektirmeyen veya telif izni alınmış müzik) kullanılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ