<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kara Hafta Festivali Öykü Yarışması

Kara Hafta Festivali Öykü Yarışması

Kara Hafta Festivali Öykü Yarışması

Pera Palace Hotel’in Denizbank İle İşbirliğinde Düzenlediği 5. Kara Hafta Festivali Öykü Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 30 Yaş Altı Tüm Gençler Katılabilir.

Yarışma Şartnamesi
1. Yarışmaya 30 yaş ve altı (1989 ve daha genç doğumlu) tüm gençler katılabilir.

2. Eser gönderimi açık ad ve soyadı ile yapılacaktır. Takma isim ya da rumuzla yapılan başvurular yarışmaya kabul edilmeyecektir.

3. Yarışmaya katılacak öyküler Türkçe olmalıdır.

4. Katılımcılar “Times New Roman” yazı karakteriyle 12 punto yazılmış 10 A4 sayfasını geçmeyen bir (1) öyküleriyle yarışmaya katılabilirler. Birden fazla öykü ile katılanların diğer öyküleri yarışmaya dahil edilmez.

Ads

5. Katılımcılar öyküleri ile birlikte ad, soyad, açık adres ve telefon numaralarını içeren kimlik bilgilerini de yollamalıdır.

6. Yarışmaya son katılım tarihi 01 Eylül 2019’dur.

7. Katılımcılar öykülerini e-posta ekinde Word dosyası olarak karahafta@perapalace.com adresine göndereceklerdir.

8. Yarışmaya katılan öyküler ön elemeden geçirildikten sonra jüriye sunulacaktır. Yarışma jürisi ekim ayının ilk haftası toplanıp ödüle değer bulunan 9 eseri ve yarışma birincisini saptayacak, yarışmayı kazananlar ekim ayının ikinci haftası

blog.perapalace.com adresinden ve festivalin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

1. Ödülü alan öyküler Vapur Kitap Yayınları’nca kitaplaştırılacaktır. Ödül kazananlara yayınevince telif haklarının karşılığı olarak 10’ar kitap hediye edilecektir.

2. “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nın 2019 ödül töreni, Pera Palace Hotel’de düzenlenecek Kara Hafta İstanbul açılış töreni kapsamında 21 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek, ödül kazanan dokuz katılımcının ödülleri törende takdim edilecektir.

3. Yarışma birincisinin ulaşım ve 2 gece otel konaklama masrafları Kara Hafta İstanbul tarafından karşılanacaktır.

Pera Palace Hotel’in DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel bir öykü yarışması düzenliyor. Bu yıl 21-23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek ve yurt içi ve yurt dışından önemli yazarların katılacağı festival; yolu yine bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek.

Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na 30 yaş ve altı gençler katılabilecek.

Son Başvuru Tarihi 1 Eylül 2019.
Yarışmanın Ödül Töreni 21 Kasım 2019 Tarihinde Pera Palace Hotel’de Düzenlenecek Olan Kara Hafta İstanbul Açılış Töreninde Yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ