01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması

Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışmanın Konusu:
“Mustafapaşa’nın Doğal Ve Kültürel Zenginlikleri İle Geleneksel Yaşamı.”

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

4. Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması
Üniversitemiz tarafından Kapadokya bölgesinin en önemli destinasyonlarından olan Mustafapaşa köyü (Sinasos) için görsel bir arşiv oluşturma çalışmaları kapsamında düzenlenen “4. Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması“6 Nisan 2022’de başlayacaktır.

Kapadokya Üniversitesi’nin (KÜN) merkezinin de bulunduğu Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa Köyü, UNWTO tarafından dünyanın “En İyi Turizm Köyleri’nden” biri seçildi. Eski adı Sinasos olan Mustafapaşa, Orta Çağ’dan (Bizans) Osmanlı’ya, Osmanlı’dan erken cumhuriyet dönemine kadar çeşitli dönemlerde inşa edilmiş 200 civarında tescilli yapısı, yerel kültürü ve gelenekleri ile öne çıkmaktadır. Lozan Mübadelesi öncesi dönemde gayrimüslim ve Müslüman halkın birlikte yaşadığı Mustafapaşa, mübadele sonrası gelen Makedonya göçmenlerinin de etkisi ile benzersiz bir yaşayan kültür mirasına dönüşmüştür.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

4. Kapadokya Üniversitesi Fotoğraf Yarışması, Mustafapaşa’nın doğal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra geleneksel yaşamının da belgelenmesi amacıyla gerçekleştirilecektir.

Yarışma Organizasyonu:
Yarışma, Kapadokya Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi ile Fotoğraf ve Sinema Topluluğu tarafından düzenlenmektedir.

Yarışmanın Amacı:
▪ UNWTO tarafından “En İyi Turizm Köyü” ilan edilen Mustafapaşa’nın önemli bir kültür mirası olarak korunması, ülkemiz ve tüm dünya ile birlikte özellikle üniversitemizin sorumluluğunda bulunan geleneksel mimarisinin, kültürel/tarihi mirası ile doğal yapısının fotoğraflanarak kayıt altına alınması ve görsel arşiv oluşturularak gelecek nesillere aktarılması.

Etkinlik Puanı: Yarışma şartnamesindeki kurallara uygun bir şekilde başvuru yapmış ve gönderdiği fotoğraf veya fotoğraflar seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınmış olan tüm Kapadokya Üniversitesi öğrencileri, dereceye girip girmediklerine bakılmaksızın, 15 etkinlik puanı almaya hak kazanacaklardır.

Yarışma Başvurusu: Fotoğraflar aşağıda belirtilmiş olan kurallar dahilinde kunyarisma@gmail.com adresine gönderilmelidir.

Yarışmaya Katılım Koşulları:
▪ Yarışmaya katılım ücretsizdir.

▪ Yarışma, herkesin katılımına açıktır. Düzenleme kurulu, jüri üyeleri ve bu kişilerin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

▪ Her yarışmacı en fazla 4 (dört) adet dijital (sayısal) renkli veya siyah-beyaz fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.

▪ Yarışmaya katılan fotoğrafların yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Deneysel kategori olmadığı için fotoğrafların orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmesi veya çıkarılması kural ihlali sayılır. Jürinin takdiri bu konuda esastır.

▪ Yarışmanın konusu dışındaki (Mustafapaşa’nın doğal, kültürel ve tarihi öğeleri ile insan öğelerinden herhangi birini barındırmayan) fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

▪ Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğrafların kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcının kendisine ait olmayan fotoğraflar ile yarışmaya katılması, fotoğraflar üzerinde değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklik kural ihlali sayılır. Yarışmadan diskalifiye edilme sebebidir.

▪ Kural ihlalinin tespit edilmesi halinde katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve tüm kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, dereceye girmiş veya girememiş diğer yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:
▪ Yarışma için gönderilen fotoğraflar sadece e-posta yolu ile kabul edilecektir.

▪ Fotoğraflar kunyarisma@gmail.com adresine gönderildikten sonra 24 saat içerisinde
fotoğrafların alındığına dair teyit e-postası alınmaması halinde yeniden gönderim
yapılmalıdır.

▪ Fotoğraflar e-posta yoluyla iletildikten sonra, her katılımcının Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi’ne muvafakatname imzalayarak teslim etmesi zorunludur. Muvafakatnameye ulaşmak için tıklayınız.

▪ Fotoğraflara isim verilmesi zorunludur.

▪ Fotoğraflar boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri yapıldıktan sonra tek bir e-posta ile gönderilmelidir.

▪ Fotoğraflar jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi ve kısa kenarı en az 1920 piksel olacak şekilde gönderilmelidir. Her bir fotoğraf 2 Mb’tan küçük ve 4 Mb’tan büyük olmamalıdır.

▪ Fotoğrafların kenarında çerçeve veya boşluk olmamalı. Fotoğraflar üzerinde tarih, isim, imza gibi herhangi bir işaret bulunmamalıdır.

▪ Katılımcıların gönderdikleri fotoğrafların mahalle/sokak bilgilerini fotoğraf isimleri ile açıklayan bir metni de e-postaya eklemeleri gerekmektedir.

Yarışma Takvimi:
▪ Yarışmanın Başlama Tarihi: 6 Nisan 2022
▪ Son Başvuru Tarihi: 1 Haziran 2022
▪ Sonuçların Açıklanması: 10 Haziran 2022

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ