<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaş Üzeri Tüm Yazarlar Katılabilir.

Yarışmanın Amacı

Çağdaş Çocuk Edebiyatına özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen serbest temalı Çocuk Edebiyatı yarışmamız, şartname koşullarına uyan tüm katılımcılara açıktır. İşbu şartnamede katılımcılar Eser Sahibi olarak anılacaktır.

Yarışmaya Katılım Şartları

• Yarışma 18 yaşın üzerinde olan ve şartname koşullarına uyan tüm yazarlara açıktır.
• Yarışmaya Kanes Yayınları çalışanları, yazarları ve Seçici Kurul üyelerinin kendileri ve birinci dereceden yakınları katılamaz.
• Eser Sahibi, şartname koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

Ads

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası

Eserlerin Nitelikleri
1. Eserin dili Türkçe olacaktır.

2. Yarışmada herhangi bir tema sınırlaması yoktur.

3. Eser 8-12 yaş grubu çocuklara hitap edecek nitelikte olmalıdır.

4. Yarışmaya gönderilen eserler herhangi bir mecrada katiyen yayımlanmamış olmalı ve yayımlanmak üzere Eser Sahibine yasal sorumluluk getiren bir sözleşmesi bulunmamalıdır.

5. Eser Sahibi gönderdiği dosyanın özgün olduğunu, telif yasasını bağlayıcı herhangi bir yapıtı çağrıştırmadığını, kopya olmadığını beyan eder.

6. Edebi değeri olmayan, içeriğinde cinsiyetçi, ırkçı ayrımcılığa yönelik suç unsurları ve nefret söylemi tespit edilen dosyalar elenecektir.

7. Eser Sahibi tarafından yazıldığı kabul edilen metin daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır. Kanes Yayınları tarafından kitap haline getirilmek üzere ayrıca sunulacak 5 yıllık sözleşmeyi peşinen kabul etmiş sayılır. Eser Sahibi sözleşme şartlarını kabul etmediğinde Kanes Yayınlarının eseri yayımlamama hakkı saklıdır. Bu konuda Seçici Kurul’un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

8. Alıntı ve kopyalama usulüyle başkaları tarafından yazılan metin olduğu tespit edilen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

9. Eser, kitap haline getirildikten sonra üçüncü şahıslar tarafından Eser Sahibine telif hakkı iddiası ile açılan davalardan Kanes Yayınları sorumlu olmayacak, ödenen ödül %50 fazlasıyla talep edilecektir.

10. Maddi ödül almadan yayımlanmaya değer görülen eser için de 8. Madde hükümleri geçerlidir. Eser Sahibi, Kanes Yayınlarının belirlediği zararı geri ödemekle yükümlüdür.

11. Yarışmaya katılacak dosyanın biçimsel özellikleri aşağıdaki maddelerde belirtildiği gibi olacaktır.
a. Bilgisayarda, Microsoft Word belgesi olarak A4 boyutunda, sağ-sol ve alt-üst kenar boşlukları 2,5 santimetreyi geçmeyecektir.
b. Eser, Times New Roman yazı fontuyla, 12 (on iki) punto, 1,15 satır aralığı ile yazılacaktır.
c. Eser en az 20.000 kelimeden oluşmak zorundadır.

Eserleri Teslimi
1. Eser Sahibi, şartname ekindeki Taahhütnameyi doldurup imzaladıktan sonra tarayıcıda taratıp dosyayı, bir adet fotoğrafını ve biyografisini Eser dosyasıyla birlikte, yarisma@kanesyayinlari.com adresine e-posta ile gönderecektir.
2. Birden fazla yazarı olan eserler kabul edilmeyecektir. Elden veya kargo ile eser teslimi kesinlikle kabul edilmeyecektir.
3. Yarışmaya son katılım tarihi 23.04.2021 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ