<style>.lazy{display:none}</style>Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması Başvuruları
02.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması

Kanes Yayınları Çocuk Edebiyatı Yarışması Son Başvuru Tarihi 15 Şubat 2109. Yarışmaya 18 Yaş Üzeri Tüm Yazarlar Katılabilir. Yarışma Sonuçları 1 Mart 2019 Tarihinde Açıklanacak.
Yarışma 7 İle 12 Yaş Ve 12+ Yaş Kategorilerinde Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
7-12 Yaş Kategorisi Birincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
12+ Yaş Kategorisi Ödülü 1.000 Türk Lirası
Ödüle Layık Görülen Eser Kanes Yayınları Etiketiyle 2019 Tüyap İstanbul Kitap Fuarına Kadar Kitap Olarak Basılacaktır.

Çağdaş Çocuk Edebiyatına Özgün Eserler Kazandırmak Amacıyla Düzenlenen Serbest Temalı Çocuk Edebiyatı Yarışmamız, Şartname Koşullarına Uyan Tüm Katılımcılara Açıktır. İşbu Şartnamede Katılımcılar Eser Sahibi Olarak Anılacaktır.

Eserlerin Nitelikleri
1. Eserin dili Türkçe olacaktır.

2. Yarışmada herhangi bir tema sınırlaması yoktur.

Ads

3. Yarışmaya gönderilen eserler herhangi bir mecrada katiyen yayımlanmamış olmalı ve yayımlanmak üzere Eser Sahibine yasal sorumluluk getiren bir sözleşmesi bulunmamalıdır.

4. Eser Sahibi gönderdiği dosyanın özgün olduğunu, telif yasasını bağlayıcı herhangi bir yapıtı çağrıştırmadığını, kopya olmadığını beyan eder.

5. Edebi değeri olmayan; içeriğinde cinsiyetçi, ırkçı ayrımcılığa yönelik suç unsurları ve nefret söylemi tespit edilen dosyalar elenecektir.

6. Eser Sahibi tarafından yazıldığı kabul edilen metin daha önce herhangi bir yarışmadan ödül almamış olmalıdır. Kanes Yayınları tarafından kitap haline getirilmek üzere ayrıca sunulacak 5 yıllık sözleşmeyi peşinen kabul etmiş sayılır. Eser Sahibi sözleşme şartlarını kabul etmediğinde Kanes Yayınlarının eseri yayımlamama hakkı saklıdır. Bu konuda Seçici Kurul’un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

7. Alıntı ve kopyalama usulüyle başkaları tarafından yazılan metin olduğu tespit edilen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

8. Eser, kitap haline getirildikten sonra üçüncü şahıslar tarafından Eser Sahibine telif hakkı iddiası ile açılan davalardan Kanes Yayınları sorumlu olmayacak, ödenen ödül 50% fazlasıyla talep edilecektir.

9. Maddi ödül almadan yayımlanmaya değer görülen eser için de 8. Madde hükümleri geçerlidir. Eser Sahibi, Kanes Yayınlarının belirlediği zararı geri ödemekle yükümlüdür.

10. Yarışmaya katılacak dosyanın biçimsel özellikleri aşağıdaki maddelerde belirtildiği gibi olacaktır.
a. Bilgisayarda, Microsoft Word belgesi olarak A4 boyutunda, sağ-sol ve alt-üst kenar boşlukları 2,5 santimetreyi geçmeyecektir.
b. Eser, Times New Roman yazı fontuyla, 12 (on iki) punto, 1,15 satır aralığı ile yazılacaktır.
c. Her iki yaş kategorisi için de Eser, en az 15.000 sözcükten oluşacaktır.

Eserleri Teslimi
1. Katılımcı, şartname ekindeki Eser Sahibi bilgi formunu doldurup imzaladıktan sonra taranmış dosyayı, bir adet fotoğrafını ve biyografisini Eser dosyasıyla birlikte, yarisma@kanesyayinlari.com adresine e-posta ile gönderecektir.
2. Birden fazla yazarı olan eserler kabul edilmeyecektir. Elden veya kargo ile eser teslimi kesinlikle kabul edilmeyecektir.
3. Yarışmaya son katılım tarihi 15.02.2019 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ