25.10.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi 6 Mart 2020. Yarışmaya 18 Yaşından Büyükler Aşağıdaki Kelimelerin En Az 10 Tanesinin Geçtiği 3 Dakikayı Aşmayan Kısa Filmleri İle Katılabilir. Yarışma Başvuruları Başvuru Formunun Doldurulup Başvuru Adresine Gönderilmesiyle Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 12.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 7.500 Türk Lirası
Değerinde Yatırım Fonu.
Cüneyt Cebenoyan Özel Jürü Ödülü (Dördüncülük Ödülü) 5 Bin Türk Lirası
İlk 10’a Giren Yarışmacılara 1 Yıl İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği

1. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (bundan böyle “TSPB” olarak anılacaktır) tarafından düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına katılan katılımcılar aşağıdaki şartları ve koşulları kabul etmiş sayılırlar.

2. Yarışmanın konusu, “tasarrufların sermaye piyasası araçlarında değerlendirilmesinin ve yatırım yapmanın önemi” olarak belirlenmiştir. Aşağıda yer alan 20 kelimeden en az 10 tanesi kullanılarak filmlerde yatırım yaparak geleceği güvence altına almanın önemi anlatılmalıdır. Fimlerin değerlendirmeye alınması için belirlenen kelimelerden en az 10 tanesini içermesi gerekmektedir. Filmde geçmesi gereken 10 kelime aşağıdakilerden seçebilecek:

-Bütçe
-Birikim
-Yatırım
-Hedef
-Gelecek
-Finansal planlama
-Emeklilik
-Risk
-Portföy
-Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun)
-Pay (hisse)
-Borçlanma aracı
-Tahvil/bono
-Kira sertifikası
-Yatırım fonu
-Bireysel emeklilik
-Aracı kurum
-Portföy yönetim şirketi
-Banka
-Yatırım danışmanı

Sponsorlu Bağlantılar

3. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya katılmak isteyen adaylar www.kameraelindegelecegincebinde.com adresli internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapacaklardır. Katılımcının bu formlarda belirteceği ad-soyad ve adres bilgileri, TSPB tarafından esas alınacaktır. Bu nedenle bu bilgilerin doğruluğundan ve tam olmasından tamamen katılımcı sorumlu olup, kimlik bilgilerini doğru ve tam vermediği tespit edilen katılımcılar yarışma dışı bırakılacak ve dereceye giremeyecektir.

4. Birden fazla filmle katılmak isteyen kullanıcıların başvuru formunda belirtmek koşuluyla başvuru formunu bir kere doldurmaları yeterli olacaktır.

5. Yarışma, yurt içi ve yurt dışından bütün katılımcılara açıktır. Gönderilen filmin dilinin Türkçe olması veya Türkçe altyazılı olması zorunludur.

6. Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir. 18 yaşından küçük olanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi ödül kazanmaları halinde, bu ödül kendilerine verilmez.

7. TSPB çalışanları, Marjinal Reklam ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş. ortakları, yöneticileri ve çalışanları, Beycon takımı üyeleri ve bunların birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar ve ödül kazanamazlar.

8. Yarışmaya başvurular 7 Ekim 2019 tarihinde başlayacak ve 6 Mart 2020 tarihinde sona erecektir.

9. Yapılan başvurular sonrasında, filmlerin son teslim tarihi 6 Mart 2020’dir.

10. Filmlerin uzunluğu en fazla 3 dakika olmalıdır. Her filmin ayrı DVD’ye .avi, .mov veya .mp4 formatlarında ve yüksek çözünürlükte kaydedilmesi gerekir. www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurulan başvuru formu çıktı alınarak imzalı bir şeklide, kimlik fotokopisi ve film(ler) ile birlikte kapalı bir zarfta teslim edilmelidir. Teslimler elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla yapılmalıdır. İmzasız ve formsuz başvurular yarışma dışı bırakılacaktır.

11. Kargo ve posta yoluyla yapılan gönderilerin son teslim tarihinden önce belirtilen adrese teslim edilmesi gerekmektedir. Belirtilen son teslim tarihinden sonra gelen filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

12. Katılımcı, gönderi zarfının üzerine kendi isim, soyisim, iletişim bilgilerini ve başvuru formunda belirttiği e-posta adresini yazmalıdır.

13. “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışması için film gönderenler, filmlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Başkasına ait filmlerin kullanımından dolayı oluşabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük, katılımcıların kendi sorumluğundadır.

14. TSPB uygunsuz olabileceğini ya da hakaret içerdiğini düşündüğü (örneğin, şiddet, suç, dini konular, politika, ırkçılık ya da cinsellik içeren) filmleri yegane takdir yetkisine dayanarak yarışma dışına çıkarma hakkını saklı tutar.

15. Katılımcıların tasarlayacakları kısa filmlerinin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanuna uygun şekilde özgün olması gerektiği gibi; filmlerde kullanılacak her türlü fikir ve sanat eserlerinin ilgili mevzuata uygun olarak kullanılmış olması gerekmektedir.

Kısa filmlerde yer alacak eser, müzik ya da görsel efektlerle ilgili olarak eser veya bağlantılı hak sahipleri yada ilgili meslek birliklerinden 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile ilgili mevzuat uyarınca alınması gereken izin ve ödenmesi gereken telif bedelleri, katılımcıların sorumluluğundadır. Bu konuda TSPB’nin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Katılımcıların belirtilen yasa gereklerine uygun davranacağını, yasanın öngördüğü kurallara aykırı davranılması nedeniyle doğabilecek her türlü hukuki sorumluluğun kendisine ait bulunduğunu ve bu konuda TSPB’nin uğrayabileceği bilcümle zararların katılımcının kendisine rücu edileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

16. Katılımcının verdiği bilgilerin yanlış, eksik veya hatalı olmasından dolayı TSPB hiçbir sorumluluk kabul etmez. Her katılımcı yarışmaya istediği sayıda kısa film ile katılabilir. Ancak bir yarışmacı en fazla bir para ödülüne hak kazanabilir.

17. Yapılan başvurular aşağıda yer alan jüri tarafından 10 Nisan 2020 tarihine kadar değerlendirilecektir. Kazananların belirlenmesinde yarışma temasına ve teknik hususlara uygunluk şartı aranacaktır.

Jüri Üyeleri
TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, Sinema SE7EN Mecmua Genel Yayın Yönetmeni ve Sinema Yazarı Murat Özer, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel ve Hürriyet Gazetesi Sinema Yazarı Uğur Vardan.

18. Yarışma sonuçları ve ödüle hak kazananlar www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden 2020 Nisan ayı içerisinde ilan edilecektir. Ödül kazanıp kazanmadıklarını öğrenmek, katılımcıların kendi sorumluluğundadır.

19. İlan edilecek yarışma sonuçlarına ilişkin karar nihaidir, bağlayıcıdır ve karar sonucunun gözden geçirilmesi söz konusu değildir.

20. Ödül kazanıldığı takdirde, sponsor yatırım kuruluşunda yatırım hesabı açılacak ve kazanılan ödül bu hesaba aktarılacaktır. Yatırım hesabı, kazanan kişiye tanımlandıktan 3 ay sonra nakite çevrilebilecektir. Ödül kazanıldığı takdirde, sponsor yatırım kuruluşunda açılan yatırım hesabına kazanılan ödül aktarılacaktır. Yatırım hesabına ödül olarak aktarılacak yatırım fonları, kazanan kişiye tanımlandıktan 3 ay sonra nakde çevrilebilecektir.
Birincilik ödülü 12.500 TL,
İkincilik ödülü 10.000 TL,
Üçüncülük ödülü 7.500 TL,
Cüneyt Cebenoyan Özel Juri Ödülü (Dördüncülük Ödülü): 5.000 TL olarak belirlenmiştir.

21. TSPB, yeterli nicelik ve nitelikte film gelmemesi halinde ödüllerin bir kısmını vermeme hakkını saklı tutar.

22. İlk ona (10) giren yarışmacılara 1 yıl geçerli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği verilecektir.

23. Ödül kazanan katılımcılar kişisel olarak, katılım formunda vereceği e-posta adresleri aracılığıyla bilgilendirilecektir. Ödül kazanan katılımcıların, bilgilendirildikleri tarihten itibaren 14 gün içinde iletisim@tspb.org.tr e-posta adresinden veya TSPB’nin her türlü telefon, faks ve posta adresinden TSPB ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Ödül kazananın, bilgilendirilme tarihinden itibaren 14 gün içinde TSPB ile iletişime geçmemesi halinde ödül geri çekilecektir.

24. TSPB, katılım koşullarını ihlal eden ya da uygulamada istismar, sahtekarlık veya hatalı katılım yapan yarışmacıları yarışmadan çıkarabilir. Yarışmada çeşitli yöntemlerle haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıların belirlenmesi durumunda bu katılımcı ödüle hak kazanamayacak olup, TSPB’nin yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının tazminini talep etme hakkı saklıdır.

25. Ödül sahibi, kazanılan ödülle ilişkin veraset ve intikal vergisi dışındaki diğer vergi, kanuni yükümlülükler ve/veya ilave maliyetlerden kendisi sorumlu olacaktır.

26. TSPB, “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasında katılımcılardan aldığı kişisel verileri (e-posta adresi vb. bilgileri) kullanabilir. Ancak, katılımcılarla ilgili kişisel veriler üçüncü şahıslara aktarılmayacak ve onların kullanımına sunulmayacaktır.

27. TSPB, önceden haber vermeksizin yarışmanın kurallarını değiştirme, süresini kısaltma veya iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda asla TSPB aleyhine bir iddia oluşturulamaz. Koşullar ve kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için www.kameraelindegelecegincebinde.com adresini düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler.

28. Burada belirtilen şart ve koşulların herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Geçersiz hale gelen hüküm yerine yarışmanın amacına ve kurallarına daha uygun yeni bir hüküm getirilebilecektir.

29. Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. Katılımcıların yarışma şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran TSPB tarafından yapılacaktır.

30. Yarışma kapsamında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıkta TSPB’nin kayıtları esas alınacaktır.

31. Bu şartlardaki herhangi bir hüküm konusunda yaşanacak anlaşmazlığı çözme konusunda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri tek yetkili olacaktır.

32. “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışması, Milli Piyango İdaresi’nin izni ve onayı kapsamında değildir.

33. Aksi katılımcı tarafından belirtilmedikçe ad, soyad, e-posta adresi ve diğer tüm kullanıcı bilgileri sadece TSPB tarafından toplanacak, işlenecek ve saklanacaktır.

34. Katılımcılar, www.kameraelindegelecegincebinde.com adresindeki formu doldurup, filmleri web sitesinde belirtilen posta adresine gönderdikten sonra “Yarışmadan Geri Çekilme” konu başlığıyla iletisim@tspb.org.tr adresine 6 Mart 2020 tarihine kadar e-posta atarak, göndermiş oldukları filmin ve bilgilerinin kullanılmasına ilişkin verdikleri onayı geri çekebilirler. Bu durumda katılımcı yarışmadan da çekilmiş olur ve değerlendirmeye katılamaz.

“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” kısa film yarışmasına katılan tüm filmlerin mali hakları; işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve yayın ile umuma iletim hakkı münhasıran TSPB’ye ait olacaktır. Filmler TSPB tarafından tanıtım amaçlı olarak web sitesinde, görsel medyada, televizyonlarda, internette veya her türlü tanıtım malzemesinde ve mecrada kullanılabilecektir. Katılımcılar kullanılan filmler için herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini gayrikabili rücu olarak kabul, beyan ve taahhüt ederler.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ