<style>.lazy{display:none}</style>Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması Başvuruları
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması

Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması

Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması

Van Edremit Belediyesi Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Edremit İlçemizin Fotoğraf Sanatının Görsel Gücüyle Değerlerini Ön Plana Çıkartıp; Kültürünün, Tarihinin Ve Doğal Zenginliğinin Tanıtımını Yaparak Edremit’in Vitrinini Oluşturmak Amacıyla Düzenlenmiştir.

Yarışma Ödülleri

Her Bir Alan İçin Ayrı Ayrı

3 Adet Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
3 Adet İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası
Her Kategoride İçin 20 Toplam 60 Adet Sergilenme Ödülü 200 Türk Lirası

Drone Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası

Ads

Genel Katılım Koşulları
-Yarışma sayısal (digital) renkli kategoride Kültür, Yaşam ve Doğa olarak düzenlenmektedir. Fotoğrafçılar her kategori için ayrı ayrı 4 fotoğraf verebilecektir. Ayrıca Drone Hava Aracı ile kategori gözetmeksizin 4 adet fotoğraf verilebilecektir.

-Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmaya kayıt başka fotoğrafçılar adına yapılamamaktadır. Yarışmacı kendisi bizzat bulunmak zorundadır.

– 1. Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması 08-09-10 Haziran 2020 tarihlerinde düzenlenecektir.

-Foto Yarışmasına seçici kurul üyeleri, düzenleme kurul üyeleri, yarışma sekreterleri ve bu kişilerin birinci derecede yakınları ile düzenleme kurulunca organizasyonda görevlendirilecek kişiler katılamazlar.

-Kayıt sırasında fotoğraf makinasının tarih güncellemesi ve bellek kartının sıfırlaması yapılır. Kayıt sırasında kayıt sorumlusu tarafından katılımcının fotoğraf makinası ile çekim yapılacak ve çekim kayıt formuna fotoğrafın numarası işlenecektir.

-Drone ile çekilmiş fotoğraflarla yarışmaya katılmak isteyenler drone aracının kaydını yapmak zorundadırlar.

– Fotoğraf çekimi için ister fotoğraf makinası ister drone hava aracı olsun tüm izin ve sorumluluklar yarışmacıya aittir.

-Katılımcılar kayıt sırasında kendilerine verilecek olan yarışmacı kartlarını foto yarışması boyunca üzerlerinde görünür bir biçimde taşımak zorundadırlar.

– 1. Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışmasına katılacak fotoğrafların Edremit sınırları içinde fotoğraf yarışması programı içinde belirtilen (08-09-10 Haziran 2020) tarihlerinde çekilmiş olması gerekmektedir. Kayıt olmadan önce çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilemezler.

-Yarışma sırasında meydana gelebilecek her türlü kaza ve zararlardan yarışmacılar bizzat kendileri sorumludurlar.

-Foto Yarışmasına ve yarışmaya katılım için gelecek olan fotoğrafçılar her türlü giderlerini (konaklama ve yiyecek) kendileri karşılayacaklardır.

-Her bir yarışmacı yarışmaya her kategori için ayrı ayrı 4’er adet renkli digital fotoğraf ile katılabilirler.

-Başvuru sırasına göre verilecek olan kayıt numarası katılımcının Rumuzu olacaktır.

-Yarışmaya kayıt yaptıran katılımcılar yarışma şartnamesini ve yarışma kurallarına uymayı peşinen kabul beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

-Katılımcılar fotoğraf kabul masası görevlilerine teslim ettikleri fotoğrafların tamamının kendilerine ait olduğunu ve fotoğraflara dair tüm izinlerin alındığını kabul beyan ve taahhüt ederler. Aksine davrananlar yarışmadan diskalifiye edilir ve yarışmada kazandıkları ödül, ünvan ve kazanımları geri alınır. Kazandıkları ödül yeri boş bırakılır.

-Fotoğraflar üzerinde renk, keskinlik, toz alma, kontrast, crop gibi basit müdahaleler yapılabilir. Bunun dışındaki müdahaleler kabul edilmeyecektir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Fotoğraflar hem JPEG hem de RAW olarak teslim edilecektir.

-Birden fazla farklı fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar (kolaj), HDR (High Dynamic Range) ve cep telefonuyla çekilmiş fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarılmış olduğu fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Yarışma Kayıt İşlemleri
Kayıt işlemleri Edremit Kent Meydanı, Edremit Kaymakamlığı karşısı Saf Et Restaurant üstü Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünde oluşturulan kayıt kabul masasına yapılacaktır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi ve Teslim Edilmesi

– Teslim edilecek fotoğrafların isimleri katılımcının rumuzu ile işaretlenecektir.

– Her kategori için ayrı ayrı 4 fotoğraf verilebilecektir. Fotoğraflar Kültür ,Yaşam ve Doğa olarak ayrı ayrı dosyalar halinde teslim edilecektir. Fotoğraf isimlendirmesi ise şu şekilde yapılacaktır.
Kategori-rumuz-numara (örnek: Yaşam-036-1, Yaşam-036-2, Yaşam-036-3, Yaşam-036-4 gibi…)

Drone ile katılacak yarışmacı arkadaşlar ise Drone-Rumuz-numara yazarak drone dosyası içinde verecektir.( Örnek :Drone-036-1, Drone-036-2 , Drone-036-3 ,Drone-036-4 gibi..)

– Teslim edilecek fotoğrafların isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazır halde teslim edilmelidir.

– Fotoğraflar, paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır

– Fotoğraflar taşınır bellek ile elden teslim edilecektir.

1. Kadrajımdan Edremit Fotoğraf Yarışması Programı

Kayıt Başlangıç Tarihi: 08 Haziran Pazartesi 2020 Saat: 07.00

Fotoğraf Teslimi Bitiş : 10 Haziran Çarşamba 2020 Saat: 19.30

Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 10 Haziran Çarşamba 2020 Saat: 20.00

Sonuç Bildirimi: 11 Haziran Perşembe

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ