<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kadrajımda Kütahya Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Kütahya Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Kütahya Fotoğraf Yarışması

Kütahya Belediyesi Ahmet Yakupoğlu Kültür Ve Sanat Sezonu Kadrajımda Kütahya Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Ülke Genelinde Her Yaş Grubundan Vatandaşlara Açıktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası, Artı Plaket, Artı Özel Hediyeler
İkincilik Ödülü 750 Türk Lirası, Artı Plaket, Artı Özel Hediyeler
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası, Artı Plaket, Artı Özel Hediyeler
Teşvik Ödülü 250 Türk Lirası, Artı Plaket, Artı Özel Hediyeler
NOT1: Seçici Kurul gerekli gördüğü takdirde ödüllerin her birini en fazla 3 (üç) kişiye bölüştürebilir veya ödüle değer eser bulunmaması halinde ödül vermeyebilir.
NOT2: İl dışından ödül almaya gelen yarışmacılar aileleriyle birlikte Ilıca Harlek Otel’de bir gece ücretsiz olarak misafir edileceklerdir.

Yarışmanın Türü
Fotoğraf yarışması

Yarışmanın Teması
Kadrajımda Kütahya (Tüm ilçe, belde ve köyleriyle Kütahya ili)

Yarışmanın Kapsamı
Bu yarışma, ülkemiz genelinde her yaş grubundan vatandaşlarımıza açıktır.

Ads

Yarışmanın Amaçları
1. Doğal güzellikleri yanında, tarihî ve kültürel zenginlikleriyle tüm renkleri bünyesinde barındıran Kütahya’nın tanıtımına katkı sağlamak,
2. Kütahya’nın tarihî ve kültürel açıdan önemli mekânlarını ölümsüzleştirmek,
3. Genç kuşaklar arasından fotoğrafçılık alanında yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına ortam ve imkân sağlamak.

Yarışmaya Katılım Şartları
1. Yarışmada yaş sınırı yoktur; katılım ücretsizdir.
2. Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar ile FIAP Kırmızı Listesi’nde yer alan katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
3. Çekilen fotoğraflar Kütahya ili sınırları içinde olmak zorundadır.
4. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar son bir yıl içinde çekilmiş olmalı; gerektiğinde seçici kurul fotoğrafın orijinalini isteyebilir.
5. Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzenlemesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon/başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir.
6. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemelidir; bu konuda seçici kurulun kanaati esastır.
7. Yarışmaya bir kişi en fazla 3 (üç) fotoğrafla katılabilir.
8. Yarışmacılar fotoğraflarla birlikte ekte örneği sunulan Başvuru Formunu doldurarak yarışmaya katılabilirler.
9. Fotoğraflar jpg/JPEG olarak kabul edilecektir. Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb. yazı ve işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.
10. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış olmak durumundadır. Aksi tespit edildiği takdirde o yarışmacıya ait tüm fotoğraflar yarışma dışı bırakılır.
11. Millî ve manevi değerlerimize, genel ve toplumsal ahlâk kurallarına aykırılık taşıyan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
12. Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisi tarafından çekildiğini beyan ve taahhüt eder. Fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisine aitmiş gibi göstererek seçici kurulu yanıltmaya yönelik bir durum söz konusu olduğu takdirde o yarışmacıya ait tüm fotoğraflar değerlendirme dışı bırakılır; bu durum yarışma sonuçları açıklandıktan sonra ortaya çıkarsa yarışmacıya verilen her türlü ödül ve kazanımlar geri alınır.
12. Kütahya Belediyesi, yarışmaya gönderilen tüm fotoğrafları albüm haline getirebilir, dijital ya da baskılı olarak her türlü etkinlikte ve platformda telif hakkı ödemeden süresiz kullanma hakkına sahiptir.
13. Yarışma sonunda ödül ve sergileme alan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21. maddesinde tanımlanan “işleme hakkı”; 22. maddesinde tanımlanan “çoğaltma hakkı”; 23. maddesinde tanımlanan “yayma hakkı”; 24. maddesinde tanımlanan “temsil hakkı”; 25. maddesinde tanımlanan “işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı” eser sahibi ile birlikte Kütahya Belediyesine ait olacaktır.
14. Kütahya Belediyesi, fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına hiçbir şart altında izin vermez.
15. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların tüm sorumluluğu, yarışmaya gönderilen fotoğrafın sahibine aittir. Fotoğrafta yer alan gerçek ve tüzel kişiliklerden, özel mekânlar ve benzeri yerlerden kaynaklanan hukuki durumlardan Kütahya Belediyesi sorumlu tutulamaz.
16. Yarışmacılar gönderdikleri fotoğrafların telif haklarına sahip olmalıdırlar. Fotoğraflarını göndermekle bu haklarını teyit etmiş sayılırlar. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Kütahya Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Üçüncü kişilerle ortaya çıkacak ticarî ve hukukî sorunlarda Kütahya Belediyesi taraf değildir.
17. Yarışmacılar fotoğraflarını, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Atatürk Bulvarı No: 83 Merkez / Kütahya adresine kargo veya kurye aracılığıyla gönderebilecekleri gibi kulturvesosyalisler@kutahya.bel.tr adresine e-posta yoluyla da göndereceklerdir. (Başvuru Formunun fotoğraflarla birlikte gönderilmesi unutulmamalıdır.)
18. Bu yarışmada görevli olan Belediye çalışanları ile seçici kurul üyelerinin birinci derecedeki yakınları yarışmacı olarak katılamazlar.
19. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve son teslim tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Değerlendirme
Değerlendirme, Seçici Kurul tarafından belirlenen kriterlere göre 100 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Yarışma Takvimi
Başvuru Başlangıç Tarihi : 29.06.2020
Başvuru Bitiş Tarihi : 21.08.2020
Sonuç Bildirimi : 26.08.2020

Ödül Töreni : Sonuç bildirimi ile birlikte açıklanacaktır.

İletişim ve Bilgi
Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Atatürk Bulvarı No: 83 Merkez / KÜTAHYA
İrtibat Kişisi : Lütfiye Nur ŞENSÖZ
Telefon : (0-850) 283 43 43 / 1900
E-Mail : kulturvesosyalisler@kutahya.bel.tr

Başvuru formunu doldurup kulturvesosyalisler@kutahya.bel.tr e-posta adresine gönderiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fatma Yılmaz dedi ki:

    Yarışmaya katılmak benim için onur verici olacaktır

  2. Arif Eray Sevin dedi ki:

    Yarışmaya katılmak istiyorum

BİR YORUM YAZ