<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kadrajımda Gölbaşı Kısa Film Yarışması

Kadrajımda Gölbaşı Kısa Film Yarışması

Kadrajımda Gölbaşı Kısa Film Yarışması

Gölbaşı Belediyesi Kadrajımda Gölbaşı Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Seçici Kurul Özel Ödülü 7.500 Türk Lirası
2 Adet Teşvik Ödülü 2.500 Türk Lirası

Amaç
Gölbaşı antik çağlardan beri çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, özel kuş türlerinin uğrak noktası olan Mogan ve Eymir gölü gibi doğal güzelliklere ve Sevgi Çiçeği gibi yalnızca Gölbaşı’nda yetişen bitkiler içeren bir biyolojik çeşitliliğe sahip, Ankara’nın en önemli değerlerinden biridir. Geleneksel El Sanatları, geniş mutfağı ile geçmişi ile bağını koruyan Göbaşı, sanayi ve teknoloji merkezleri ve üniversiteler ile içe hayatı ile geleceğe emin adımlar ile yürümektedir.
Kısa Film Yarışmasının amacı Gölbaşı’nın zengin kültürünün ve doğal güzelliklerinin bilinirliğinin yalnızca Ankara sınırları içerisinde kalmayıp tüm ülkede ve dünyada artmasını profesyonel ve amatör fotoğrafçıların destekleri ile sağlamaktır.

Genel Katılım Şartları

a. Yarışmaya, Gölbaşı konulu kısa filmler katılabilmektedir.
b. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herkes başvuru yapılabilir. Başvuru sayısı 10 eserden az olursa, yarışma yürütme kurulu o alandaki yarışmayı iptal edebilir.
c. Yarışmaya bir katılımcı, en fazla 2 eser ile başvurulabilir.
d. Yarışmaya başvuru ücretsizdir.
e. Finale kalan eserlerin gösterimi yapılacaktır.
f. Başvurular, yarışma https://www.ankaragolbasi.bel.tr/kisa-film-yarismasi genel ağ sayfasındaki yönergeler izlenerek başvuru formu doldurulduktan sonra, imzalanarak en geç 31 Ağustos 2020 günü mesai saati bitimine kadar ulaştırılmalıdır.
g. Yarışmada ödül alan eserler iade edilmeyecek, baskı ve kopyaları, bütün telif hakları ile Gölbaşı Belediyesi ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne devredilmiş olacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Gölbaşı Belediyesi ve AHBV Güzel Sanatlar Fakültesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre ödüle ya da sergilenmeye değer bulunan eserlerin aslını ve üzerinde değişiklik yapılmış hâlini afiş sahibinin ismi ile birlikte eğitim ve tanıtım faaliyetlerinde ve malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayımlama hakkına sahiptir.
h. Eserin orijinal olmaması, başka bir eserin kopyası olması, başka eserlerden parçalar kullanılmış olması ve benzeri durumlar ya da müzik kullanımına ilişkin doğabilecek telif hakkı ile ilgili ihlallerden başvuru sahibi sorumludur. Gerekli görüldüğü takdirde eser yarışma dışı bırakılabilir ve ödül kazanması durumunda ödül geri alınabilir.
i. Başvuru esnasında bütün bilgilerin beyanında doğruluk esastır. Bu bilgiler sebebiyle doğabilecek hukuki sorumluluk imza sahibine aittir.
j. Online platformlar (Vimeo, Youtube, Dropbox, Wetransfer vb.) aracılığıyla gönderilen eserlerin indirilmeye uygun bir şekilde yüklenmesi gerekmektedir.
k. Başvurunun tamamlanması için aşağıdaki bilgi ve belgelerin de eserlerle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. Aşağıda belirtilen bilgi ve belgelerin 31 Ağustos 2020 günü mesai saati bitimine kadar yarisma@ankaragolbasi.bel.tr adresine ulaştırılması gerekmektedir. E-postanın konu bölümüne eser adının yazılması mecburidir.
l. İstenen bilgi ve belgeler, eksiksiz olarak yarışma adresine ulaştırılmadığı sürece, başvuru tamamlanmış sayılmaz.
m. Yarışmaya katılan eserlerden, katılım şartlarına uygun bulunmayanlar, seçiciler kurulu tarafından değerlendirmeye alınmaz.
n. Yarışmaya katılan eserlerin seçiciler kurulu tarafından değerlendirilmesinin ardından sonuçlar yarışmanın genel ağ sayfasından duyurulacaktır. Gösterime uygun görülen bütün eserler, Gölbaşı Belediyesi ve AHBV Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından sergilenecektir.
o. Yarışmada ödül alan eserler, yarışma arşivinde saklanacaktır.

Ads

*Finale kalan eserlerin gösterim tarihi ve yeri düzenleme kurulu tarafından katılımcılara ve kamuoyuna daha sonra duyurulacaktır.

İstenen Bilgi Ve Belgeler

1. Katılım formu, katılımcının öz geçmişi (en fazla 100 kelime)
2. Yönetmenin filmografisi
3. Katılımcının fotoğrafı (300dpi)
4. Filmin görselleri (2 adet) (300dpi)
5. Filmin sinopsisi (en fazla 100 kelime).

Özel Şartlar

a. Yarışmaya kısa film dalında 30 dakikadan uzun olmayan, kurmaca, belgesel türünde filmler başvurabilir.
b. Yarışmaya herhangi bir teknik boyutta (formatta) çekilmiş yapımlar başvurabilir. Jüri değerlendirmesi için 1920×1080 MP4 boyutunda (formatında) (en az 15 mbit/sn) veri dosyasının, Vimeo, Youtube, Dropbox, Wetransfer vb. bir platform aracılığıyla gönderilmesi ya da taşınabilir disk ile Gölbaşı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sahil Cad. No:3 Gölbaşı Ankara yarışma sekretaryası adına adresine ulaştırılması gerekmektedir.
c. Filmler izleyiciye ve seçiciler kuruluna, yarışma düzenleme kurulunun uygun göreceği salonlarda ve programa göre sunulur. Gösterimler sırasında düzenleme kuruluna ya da salon yetkililerine salon gösterim, oturum (seans) ya da program değişikliği önerilemez.

Eserlerin Son Teslim Tarihi 31 Ağustos 2020.

Haberleşme, İrtibat
Gölbaşı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Sahil Caddesi No:3 06830 Gölbaşı /Ankara
Telefon: 0 (312) 4855555

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ