<style>.lazy{display:none}</style>Derince Belediyesi Kadrajımda Derince Ulusal Fotoğraf Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadrajımda Derince Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Derince Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Derince Fotoğraf Yarışması

Derince Belediyesi Kadrajımda Derince Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Üçüncüsü Düzenlenen Yarışmanın Konusu Derince’de Doğal Güzellikler, Sosyal Ve Kültürel Yaşam, Turizm Ve Tarih.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Derince Belediyesi Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası
30 Adet Sergileme Ödülü 150 Türk Lirası

Derince Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında son başvuru tarihi 15 Mayıs 2020 olarak duyurulan 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı

Ülkemizde her geçen gün etkisini arttıran korona virüs salgını yapılan dezenfekte çalışmalarıyla engellenmeye çalışılsa da hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Dünya genelinde futbol sezonlarının, uluslararası organizasyonların ve birçok önemli etkinliğin ileri tarihlere ertelendiği süreçte Derince Belediyesi de bu yönde zorunlu bir karar aldı. Korona virüs önlemleri kapsamında alınan kararla 3.Ulusal Fotoğraf Yarışması ileri bir tarihe ertelendi. Derince Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından duyuru başlığıyla yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi; “Belediyemiz tarafından düzenlenen ve son başvuru tarihi 15 Mayıs 2020 olarak duyurulan 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması, korona virüs tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir”

Yarışmaya Katılım Koşulları

Ads

a- Fotoğraf yarışmasına seçici kurul ve birinci derece yakın akrabaları dışında, amatör ve profesyonel herkes katılabilir.

b- Yarışmaya katılım ücretsizdir.

c- Katılımcılar, Derince ilçe sınırları içinde çekilmiş olmak şartıyla, en fazla 5 (beş) adet renkli fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

d- Daha önce yapılan bir yarışmada ödül, sergileme (derece, başarı, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar gönderilemez. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

e- Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir.

f- Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların tamamıyla kendine ait olduğunu, Derince ilçesi sınırları içinde çekildiğini, gerekli izinlerin alındığını beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

g- Fotoğraf çekimi için insanlı veya Drone vb insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar kullanıcıya aittir.

h- Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır. Fotoğrafla ilgili telif hakkı doğuracak tüm izinlerin alındığını ve bu nedenlerle doğabilecek hukuksal sorunların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

ı- Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. Ödül ve sergileme alan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dia pozitif, negatif ya da dijital dosaları istenildiği zaman hazır bulundurmalıdır. Dosyalar istenildiği halde beyan edilemezse ödül almış olsa dahi ödül iptal edilir ve kural ihlali sayılır.

i- Yarışmamıza katılan herkes bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.

j- Yarışmada başarılı olan eserler Derince Belediyesi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Yarışma Kategorisi
Derince Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Renkli Sayısal (Digital) kategoridir.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
a- Yarışmaya katılacak olan fotoğraflar, Derince Belediyesi tarafından oluşturulan http://fotograf.derince.bel.tr adresi üzerinden online olarak yüklenecektir.
b- Yarışmaya katılacak olan fotoğraflar; paspartusuz ve kenar boşluksuz, kısa kenarları 20cm den küçük olmamalıdır.
c- Fotoğraf üzerinde tarih, katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb bilgiler bulunmamalıdır.
d- Yarışmaya katılacak olan fotoğraflar, jpg/jpeg formatında 300 dpi çözünürlükte, 6-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosya boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.

İsimlendirme
1-Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmeyecektir.
2-Dosya isimlendirmelerinde Türkçe karakter (ç,ı,ğ,ö,ş,ü) kullanılmamalıdır.
3-Resim adı – TC No son dört hanesi doldurularak kayıt yapılacaktır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Mayıs 2020. Yarışma Sonuçları 22 Mayıs 2020 Tarihinde Açıklanacak.

İletişim
Derince Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
TEL: (Dahili) 0262 2394015 (218)
E-posta: basin@derince.bel.tr
Kocaeli Bağımsız Fotoğrafçılar Topluluğu Derneği Adres: Kemal Paşa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Petan İş Hanı No:66 D:32 İzmit/Kocaeli
Tel: 0 534 795 01 41 www.kocaelibagimsizfotografcilar.com

Yarışma Detayları Ve Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ