27.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadrajımda Antalya Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Antalya Fotoğraf Yarışması

Kadrajımda Antalya Fotoğraf Yarışması

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Kadrajımda Antalya Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Dijital Olarak Tek Kategoride Yapılacaktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası
Eczacıbaşı Profesyonel Özel Ödülü 1.500 Türk Lirası
Vitra Özel Ödülü 1.500 Türk Lirası
Ekol Gıda Özel Ödülü 1.500 Türk Lirası.
Ereng. Event Özel Ödülü 1.500 Türk Lirası.
Grafix Özel Ödülü 1.500 Türk Lirası.
Holiday Medya Özel Ödülü 1.500 Türk Lirası.
Xanadu Hotels Jüri Özel Ödülü Bin Türk Lirası.
50 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası

Yarışma Adı
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması -2021

Organizasyon
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Ulusal Fotoğraf Yarışması –2021’in Düzenlenmesi Ve Yürütülmesi Sille Sanat Sarayı Tarafından Gerçekleştirilmektedir.

Yarışma Kategorileri
Yarışma dijital olarak tek kategoride yapılacaktır.

Ads

A-Neden Antalya?
Bu kategoriye gönderilecek olan fotoğraflarda jürinin arayacağı kadrajlar; “Antalya’ya turist olarak gelmek isteyen kişilerin neden Antalya’yı seçtiğini gösterecek kadrajlar” olacaktır. İçinde insan unsurunu da bulunduran ve Antalya’nın tarihi, doğal güzellikleri ve kültürünü içeren fotoğraflar bu anlamda Antalya’nın turizm için neden seçildiğinin bir anlamda görsel kanıtları olacaktır. Yarışmaya Antalya ili sınırları içinde çekilmiş fotoğraflar katılabilecektir.

Kültür :
Bir toplumdaki düşünce tarzının ve yaşam tarzının ana unsuru kültür denir.
Bu anlamda arananAntalya’ da geçmişten bu güne gelen Anadolu ezgilerini, Antalya halkının geleneksel ve modern yaşamını belgeleyecek görseller kültürel güzellik olarak kabul edilecektir.

Tarihi Güzellikler:
Geçmişten günümüze kadar gelen, estetik değeri olan tarihi eser, tarihi yapıt ve tarihi yerleşkelere tarihi güzellik denir.

Doğal güzellikler:
Doğal güzellik katkı maddesi olmadan kendi halinde olan güzelliğe denir. Kendiliğinden büyümesi, gelişmesi ya da oluşması sonucunda oluşan güzelliktir. Doğada kendiliğinden doğa olayları sonu oluşan kültürel anlamda oluşan eserlerdir.

Fotoğraf Boyutu
Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, en yüksek kalitede ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1920 piksel ve 4Mb’den büyük olmayacak boyutta internet sitesine yüklenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraflar hangi isimde yüklenirse yüklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile jüri değerlendirmesine girer
. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

Katılım Koşulları:
Yarışma dünya genelinde herkesin katılımına açıktır.

a. Katılımcılar her kategoriye en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir. Her eser tek tek değerlendirilir. Aynı fotoğrafın renkli ve/veya siyah-Beyaz versiyonları gönderilemez.Eserler renkli veya siyah-beyaz olabilir.

b. Birden fazla fotoğrafın montajlarıyla oluşturulan fotoğraf (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar ve HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

c. İnsanlı ve insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (done) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluklar katılımcıya aittir. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

d. Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.
e. Jüri Üyeleri ile 1. dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.

f. Yarışmaya sadece http://antalya.sillesanat.com/adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

g. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

h. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.

i. Fotoğrafta nesne olarak kullanılmış olan mimari yapı, sanat eseri, insan yüzü vb gibi şeylerin telif sorumluluğu yarışmacıya aittir. Eser gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ ve Sille Sanat Sarayı bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

j. Jüri, üye sayısının yarısından bir fazlası ile toplanabilir.

k. Fotoğraflar yüklenirken sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde yarisma@sillesanat.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu e-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.

l. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Sille Sanat Sarayı sorumlu olmayacaktır.

m. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası anlaşmazlıklarda Sille Sanat Sarayı kararları geçerlidir.

n. Tüm katılımcılara ödül almış ve sergilemeye değer bulunmuş eserlerin yer aldığı bir dijital albüm/gösteri, sonuçların açıklanmasının ardından6 ay boyunca https://sillesanat.com/ adresinden dijital olarak indirilmeye hazır tutulacaktır.

Yarışma Takvimi:
Son gönderim tarihi : 22 Ağustos 2021, saat 23:59
Jürinin toplanması : 23 Ağustos 2021
Sonuçların açıklanması: 30 Ağustos 2021
Sergi ve Ödül Töreni :Daha sonra ilan edilecektir.
Yarışma Sonuçları https://sillesanat.com/adresinde 30 Ağustos 2021 tarihinde duyurulacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ