<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kadın Ve Toprak Ulusal Fotoğraf Yarışması

Kadın Ve Toprak Ulusal Fotoğraf Yarışması

Kadın Ve Toprak Ulusal Fotoğraf Yarışması

Eskişehir Ticaret Borsası Kadın Ve Toprak Ulusal Fotoğraf Yarışmasına Eskişehir Ticaret Borsası Çalışanları Dışında Son Katılım Tarihi İtibariyle 18 Yaşından Gün Almış Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
Toplam Ödül Ve Sergilenme (2×40=80 Adet)

Yarışma Konusu

T.C. Eskişehir Ticaret Borsası Tarafından Kadın Ve Toprak Temalı Fotoğraf Yarışması Ve Ödül Töreni Düzenlenecektir. T.C. Eskişehir Ticaret Borsası Çatısı Altında Yapılacak Fotoğraf Yarışması Bir İlk Olacak Olup Arşiv Niteliği Taşıyacak Önemli Bir Çalışma Olacaktır.

Yarışmanın Amacı
Fotoğraf Kültürünü Yaygınlaştırmak Ve Eskişehir’de Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi Ve Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi İle Tarımsal Üretimin Ana Kaynağı Olan Toprağın Önemini Topluma Anlatmak Amacıyla Yapılan Yarışmanın, Tarımdaki Kadına Ve Eskişehir Görsel Algısına Hizmet Etmesi Amaçlanmıştır. Yarışma Her Yaştan Fotoğraf Meraklısına Açıktır. Tüm Fotoğraf Severlere Hitap Etmesi Hedeflenen Yarışmanın Fotoğraf Sanatının Yaygınlaştırılması Açısından Da Özel Bir Yeri Bulunmaktadır.

Ads

Katılım Koşulları

• Fotoğraf yarışmasına seçici kurul ve birinci derece yakın akrabaları, T.C. Eskişehir Ticaret Borsası çalışanları dışında fotoğrafa ilgi duyan, “Son Katılım Tarihi” itibariyle 18 yaşından gün almış amatör ve profesyonel fotoğraf severler katılabilir.
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmacılar en fazla 4 (dört) fotoğraf ile katılabilirler.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar jpg/jpeg formatta, 300 dpi çözünürlükte, uzun kenarı en az 2400 piksel ve en az 2 Mb, fazla 4 Mb olarak ayarlanarak internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Çözünürlük ayarlarına dikkat edilmeli ve jpg formatında kayıt edilmelidir. Yukarıdaki kurallara uygun olmayan fotoğraflar kayıt aşamasını geçseler dahi eleneceklerdir.
• Yarışmacılar, geleneksel veya modern her türlü foto grafik tekniği özgürce kullanabilirler. Ancak manipülasyon içeren çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Yarışmacılar; (cep telefonu, tablet vb.) mobil cihazlarla çektikleri fotoğraflarla da yarışmaya katılabilir
• Katılımcılar eskisehirtb@gmail.com adresine internet üzerinden e-posta göndererek ‘Kadın ve Toprak’ temalı Fotoğraf Yarışması’na katılabileceklerdir.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserleriyle ilgili olarak herhangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Ödül alan eserlerin kullanım hakları T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’na ait olacaktır. Ödül alan fotoğraflar, ödülleri veren T.C. Eskişehir Ticaret Borsası tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini şimdiden kabul ederler.
• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır.
• Kural ihlali yapan katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
• Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde yarışmaya uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır. T.C. Eskişehir Ticaret Borsası elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik T.C. Eskişehir Ticaret Borsası ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile yarışmadan elenir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.
• T.C. Eskişehir Ticaret Borsası ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan ister.
• Şartnamede belirtilmeyen ya da olası anlaşmazlıklarda T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’nın kararları geçerlidir.
• Yarışmada ödül ve sergileme alamayan fotoğraflar ETB’nin dijital arşivinde saklanacaktır.
• Yarışma sonuçları Eskişehir Ticaret Borsası www.esktb.org.tr web sitesinden ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve e-posta yoluyla bildirilecektir.
• Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar, T.C Eskişehir Ticaret Borsası Sanat Galerisinde, T.C. Eskişehir Ticaret Borsası www.esktb.org.tr adresinde ve Eskişehir Ticaret Borsasının sosyal medya hesaplarında (Facebook, İnstgram, Twitter) yayınlanacaktır.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi

• Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 300 dpi çözünürlükte, uzun kenarı en az 2400 piksel ve 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb (Siyah-Beyaz fotoğraflarda 1 Mb)’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
• Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.

İsimlendirme:

1. adım: Dosya adının ilk üç karakterine T.C. Eskişehir Ticaret Borsası’nın kısaltılmış ismi yazılmalıdır. (’’ ETB”).
2. adım: Sonra eser sahibinin ismi yazılmalıdır (Örneğin; “Hakan Üstün” gibi).
3. adım: Fotoğrafın sıra no’su rakamla yazılmalı (1’den 4’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ )
Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için T.C. Eskişehir Ticaret Borsası sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Sekreteryası- İletişim
T.C. Eskişehir Ticaret Borsası
Gündoğdu Mah. Borsa cd. No:21 Odunpazarı / Eskişehir
E-posta; eskisehirtb@gmail com
Telefon: +90 222 237 27 83 – 111

Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs 2019. Yarışma Sonuçları 12 Haziran 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ