<style>.lazy{display:none}</style>Kadıköy Belediyesi Tiyatro Sahne Eseri Yarışması Başvuruları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Sahne Eseri Yarışması

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Sahne Eseri Yarışması

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Sahne Eseri Yarışması

İstanbul Kadıköy Belediyesi Tiyatro Sahne Eseri Yarışması Son Başvuru Tarihi 15 Temmuz 2019. Yarışmaya Seçici Kurul Üyelerinin Birinci Dereceden Akrabaları Dışında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 12.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 6 Bin Türk Lirası

Kadıköy Belediyesi 2020 Yılında Da Üçüncü Defa “Tiyatro Sahne Eseri (Oyun)” Yarışması Düzenlemektedir. Yarışmanın Amacı Türk Tiyatro Edebiyatı Repertuvarına Yeni Ve Özgün Oyunlar Kazandırmak, Oyun Yazarlarını Teşvik Etmek, Edebiyatçı Ve Şairleri Tiyatro Oyunları Yazmaya Teşvik Etmektir.

Başvuru Koşulları

a- Bu yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları katılabilir.
b- Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden akrabaları yarışmaya katılamaz.
c- Yarışmaya katılacak eserlerin TC. Anayasası’nın hükümleri içinde, Cumhuriyetimizin niteliklerini gözeten, çağdaş bir anlayışla kaleme alınmaları beklenir.

Ads

Eserlerin Teslim Şartları

a- Yazarlar yarışmaya birden çok eserle katılabilirler. Her eser için ayrı bir rumuz kullanılması ve her eserin ayrı bir kargo zarfı ile gönderilmesi gerekmektedir.

b- Yarışmaya hiç sahnelenmemiş, başka yarışmalara katılmamış; telif hakkı kesinlikle ve tam olarak katılımcıya ait, özgün eserler kabul edilir. Gönderilen eser bir uyarlama olacaksa orijinal eser sahibinin imzalı izni bulunan geçerli bir belge gönderilmelidir.

c- Yarışmaya katılacak eserin konu seçiminde yazar serbesttir. Eserin uzunluğun (oyun sahneleme süresinin) yaklaşık bir buçuk/iki saat olması gözetilmelidir.

d- Eserlerin düzgün, anlaşılır bir Türkçe anlatımla yazılması beklenmektedir.

e- Yarışma yetişkin oyun yarışmasıdır, çocuk oyunları yarışmaya kabul edilmez.

f- Yarışmaya katılacak eserler A4 boyutunda kağıda basılı Times New Roman yazı karakteriyle 14 puntoda yazılmış ve spiralle dosyalanmış olmalıdır. Eser, 8 adet basılı nüshası ve 8 adet CD kopyasıyla,

(Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması)
KADIKÖY BELEDİYESİ
TARİH EDEBİYAT SANAT KÜTÜPHANESİ (TESAK)
Caferağa Mah. Rıhtım Cad. No:2/3 (Eski Başkanlık Binası)
Kadıköy/İSTANBUL
adresine 15 Temmuz 2019 saat 17.30’a kadar posta, kargo veya kurye ile gönderilmelidir. Elden teslim kesinlikle kabul edilmeyecektir.

g- Katılımcılar eserlerini 8 adet basılı eser nüshası ve 8 adet CD olarak kapalı bir ESER ZARFI içinde vereceklerdir. Eserler, her bir nüshanın ilk sayfasının sol üst köşesinde altı harf ve/veya rakamdan oluşan bir RUMUZ ile gönderilmelidir. Aynı rumuz her bir CD üzerinde de yer almalıdır. Ayrıca üzerinde yine aynı Rumuz’un bulunduğu kapalı bir KİMLİK ZARFI içinde, yazarın adı-soyadı; kimlik fotokopisi, açık posta adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve kısa özgeçmişi ile yazarın, yarışmaya katılan eserin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre sahipliğini beyan eden imzalı bir beyanı bulunacaktır. Eser sahibi birden fazla (Ortak Eser) ise tüm yazarlar için aynı belgeler Kimlik Zarfı’na konulacaktır. ESER ZARFI ve KİMLİK ZARFI, yine üzerinde yalnızca Rumuz bulunan KATILIM ZARFI içinde teslim edilmelidir.

h- Zarfların üzerinde eser sahibinin kimliğini, ismini belirten hiçbir yazı, işaret, ifade bulunmayacaktır. Teslim şartlarına uymayan veya eksik belge ve bilgi ile gönderilmiş olan eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ