<style>.lazy{display:none}</style>Kadem Toprak Ve Kadın Fotoğraf Yarışması Başvurusu
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Kadem Toprak Ve Kadın Fotoğraf Yarışması

Kadem Toprak Ve Kadın Fotoğraf Yarışması

Kadem Toprak Ve Kadın Fotoğraf Yarışması

Tokat Kadem Toprak Ve Kadın Fotoğraf Yarışması Başvuruları. Yarışmanın Konusu “Hayatın İçinde Kadın” Ana Başlığı Altında “Toprak Ve Kadın” Teması Olarak Belirlenmiştir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Amaç
Amatör veya profesyonel fotoğrafçıların objektiflerinden, önemli bir tarım şehri olan Tokat ilinde ve Anadolu’nun birçok noktasında gizli kalmış kadın emeğini görünür kılarak geniş kitlelerle paylaşmaktır. Kadınların ekonomideki yeri ile ilgili farkındalık oluşturulması da hedeflenmektedir.

Katılım Şartları

– Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ads

– Yarışmaya; Seçici Kurul, KADEM Tokat Temsilcisi ve birinci derecede akrabaları dışında konuya ilgi duyan, başvurunun son günü itibariyle 18 yaşını doldurmuş olan, tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

– Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, başarı, mansiyon ve özel ödül) almış fotoğraf (sergileme hariç) ile bu fotoğrafların deklanşör ve kadraj farklılığı içerenleri yarışmaya katılamaz. Yarışmaya katılacak fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında kişisel sosyal medya (Facebook, Twitter, İnstagram vb.) hesaplarında paylaşılmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.

– Ödül (derece ve mansiyon) alan fotoğrafın; yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan diğer bir yarışmada ödül aldığının tespit edilmesi halinde; katılımcı hakkında kural ihlal işlemi uygulanır.

– Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

– Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

– Yarışmaya gönderilen fotoğraf, kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

– Kural ihlali tespit edilen katılımcılardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Kural ihlali nedeniyle iptal edilen ödülün yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü geri vermesi gerekir. Bu durum, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

– Ödül veya derecenin iptal edilmesi halinde; iptal durumu kadem.org.tr, Tokat Kadem Temsilciliği facebook.com/KademTokat ve twitter.com/kademtokat sayfalarında düzeltme yapılmak suretiyle duyurulacaktır.

– Katılımcı, fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.

– Yarışma “Dijital Renkli” dalda düzenlenmektedir. Siyah-Beyaz ve Sepia gibi Monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

– HDR (High Dynamic Range) ve insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla çekilmiş fotoğraflar da yarışmaya kabul edilir.

– Yarışma dijital ortamdadır. Baskı fotoğraf kabul edilmeyecektir.

– Her katılımcı yarışmaya en fazla 4(dört) adet dijital, renkli eserle katılabilir.

– Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

– Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraf (kolaj), yarışmaya kabul edilemez.

– Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

– Fotoğrafın içeriğinde markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.

– Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan ve satın alma uygulanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

– Ödül alan ve sergilenmek üzere seçilen fotoğraflar sergi amaçlı olarak derneğimiz tarafından basılı hala getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri kadrajda sergilenebileceklerdir.

– Düzenleme Kurulu, ödül alan ve sergilenmek üzere seçilen fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan 5 (beş) gün içinde teslim etmesini isteyebilir.

– Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü değişikliği yapmaya, “Son Katılım Tarihi”nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek koşuluyla, yetkilidir.

– Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda seçici kurul ve düzenleyici kurum kararları esastır.

– Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Yarışma Takvimi
23/01/2021 Yarışma Başlangıç Tarihi
01/03/2021 Son Katılma Tarihi
03/03/2021 Değerlendirme Toplantısı
08/03/2021 Sonuç Bı̇ldirimı̇ – Ödül Töreni

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi

– Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

– Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi www.kademsanat.com adresinden fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

– Katılımcılar, şartname sayfasındaki yönergeye uygun biçimde formu eksiksiz doldurarak fotoğraflarla birlikte yükleyecektir.

– Fotoğraflar kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ait isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmayacaktır.

– Fotoğraf dosyalarınızı; boyutlandırma, sıralama, isimlendirme işlenmelerini yaparak hazırda bulundurunuz ve katılım formu ile birlikte tek seferde yükleyiniz.

– Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’ den az olmamalı, 4 MB’ yi de geçmemelidir.

– Olası sorunların çözümüne yönelik olarak fotograf@kademsanat.com adresinden iletişime geçilebilir. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katıldığı anlamına gelmez.

– Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği sorumlu olmayacaktır.

– Herhangi bir nedenden dolayı, son katılım tarihi uzatılmış ise uzatılan bu zaman içinde çekilmiş fotoğraflar da yarışmamıza katılabilir.

Yarışma Sekreteryası
Neslihan Sürücüoğlu
Alipaşa mah. Yeni Hükümet Cad. No:2/202 Telefon: (0356) 222 10 00- 0531 546 54 22

Diğer Hükümler
– Uyuşmazlıkların çözümünde, KADEM Tokat Temsilciliği’nin çevrimiçi (online) ve fiziki ortamda temin ettiği bilgi, veri ve kayıtlar kesin ve münhasır delil niteliğinde olup; Tokat Mahkeme ve İcra Dairesi yetkilidir.
– Katılımcılar bu şartnameyi görüp, okuduğunu, içeriğini anladığını ve hükümleri kabul edip onayladığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ