<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Kaçkarlar Tulum Ve Horon Yarışması

Kaçkarlar Tulum Ve Horon Yarışması

Kaçkarlar Tulum Ve Horon Yarışması

3. Kaçkarlar Tulum Ve Horon Yarışması 19 Ocak 2019 Tarihinde Yapılacak. Yarışmaya 15 Yaş Ve Üzeri 7 Horoncu Ve 1 Tulumcu İle Katılınabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Yarışma Şartnamesi
1. Yarışmanın amacı yörenin unutulmaya yüz tutmuş bir takım geleneksel oyunlarının tekrar hayata geçirilmesidir. Bu bağlamda yarışma da tulumun yaygın olarak kullanıldığı ilçelerde yapılacaktır.

2. Yarışma ile ilgili giderler bağışçılardan karşılanacak, katılımcılardan asla ücret talebinde bulunulmayacaktır.

3. Yarışmada dereceye girenlere nakdi ödül olarak birinciye 8.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye ise 2.000 TL verilecektir.

Ads

4. Yarışma 19 ocak 2019 tarihinde, Ardeşen Belediye Düğün Salonunda yapılacaktır. Yarışma saati: Ön eleme 14:00, yarışma 18:00

5. Yarışmada yöresel kıyafet şartı aranmayacak ancak ekibin kendi içerisindeki kıyafet uyumu jürinin puanlamasını etkileyecektir.

6. Yarışmacıların sahneye çıkış sırası kura ile belirlenecek.

7. Yarışma sırasında jüri; tulum çalış tekniği, horoncular ve horon kırdıran şeklinde üç kategoride değerlendirme yapacaktır. Bu üç kategori değerlendirmesi sonucunda en çok puanı alan ekip birinci seçilecektir.

8. Ekiplerdeki oyuncu sayısı tulumcu da dahil olmak üzere 8 kişi olacak, oyun 5 dakikayı aşmadan oynanacaktır.

9. Yarışmada aynı gün ön eleme yapılacaktır. Yapılacak olan ön elemede ekiplerin tercihlerine göre bir oyun sergilemeleri jüri için yeterli olacaktır.

10. Ön eleme sonrası yapılan değerlendirme ile bir üst tura en iyi 10 ekip taşınacaktır. Ön eleme sonuçları akşam 18:00’ da başlayacak olan programda ilan edilecek ve yarışmacılar oyunlarını sergilemek için tekrar kura ile belirlenecek sırada sahneye çıkacaktır.

11. Ön elemede başarılı olan gurupların, ikinci ve asıl yarışmada iki oyun sergilemek kaydıyla en az bir fora ve bir dörtlük türkü okumaları şartı aranacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ