08.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İzmir Belediyesi Başka Bir Tarım Mümkün Karikatür Yarışması

İzmir Belediyesi Başka Bir Tarım Mümkün Karikatür Yarışması

İzmir Belediyesi Başka Bir Tarım Mümkün Karikatür Yarışması

İzmir Belediyesi Başka Bir Tarım Mümkün Karikatür Yarışması Düzenliyor. Ulusal Karikatür Yarışması İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Tarafından “BAŞKA BİR TARIM MÜMKÜN” Konusunda Düzenlenmiştir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası
2 Adet Genç Teşvik Ödülü (13-17 Yaş) 500 Türk Lirası

Amaç:
Başka Bir Tarım Mümkün vizyonundan doğan ‘İzmir Tarımı Stratejisini’, “İzmir’den başlayarak tüm Türkiye’de yeni ve farklı bir tarım ekonomisi inşa etme projesi” olarak tanımlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretim faaliyetlerinin teşvik edilmesine yönelik yürüttüğü yerel kalkınma projeleriyle kır kent dayanışmasına önemli katkılar sunmakta, özellikle de kent kırsalında güçlü bir tarım kültürünün yaratılmasına yönelik önemli destekler sağlamaktadır.

Endüstriyel ve şirket tarımının dünya çapında desteklendiği, aile tarımı ve küçük ölçekli üreticinin yok edildiği bu zorlu dönemde, kırsal kalkınmanın ve yerel istihdam politikalarının temel kaldıraçlarından biri olarak gördüğü tarımsal üretim faaliyetlerini her alanda destekleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent ekonomisinin temel taşı yerel güç birlikleriyle işbirliğini sağlamlaştırmak-ta, köy ve kasabalarda ekonomik ve sosyal kalkınmanın güvencesi tarımsal üretim faaliyetlerini teşvik etmeyi sürdürmektedir.

Sizleri, iklim sorunlarından kaynaklanan sorunlar ve yoksullukla mücadeleyi ana ekseni olarak belirleyen ‘’Başka Bir Tarım Mümkün’’ anlayışı için düşünmeye davet ediyor, yaktığımız imece ışığının aydınlığında hep birlikte “Başka Bir Tarım Mümkün” diyoruz.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışmaya katılan karikatürcülerimizin, eserleriyle bu üretim ve dayanışma anlayışına yepyeni bakış açıları sunacaklarına, toplumsal duyarlılığın yanı sıra tarımsal üretim faaliyetlerine ilişkin farkındalığı da arttıracaklarına inanıyoruz.

İlham alacağınız bazı konu başlıkları;
A) İklim sorunları, küresel ısınma ve kuraklık risklerine ilişkin toplumsal duyarlılık oluşturulması, tarımsal üretime yönelik etkilerinin vurgulanması,
B) Toprak, su ve tarımsal üretim havzalarının korunması, yurttaşlık bilincinin geliştirilmesi,
C) Tarımsal faaliyetlerde kooperatifleşme anlayışının ülke çapında yaygınlaştırılması,
D) Küçük ölçekli üreticilerin ve aile tarımının desteklenmesi,
E) Atalık ve yerel tohumlara yönelik üretim ve tüketim kültürünün teşvik edilmesi,
F) “Başka Bir Tarım Mümkün” anlayışının benimsenmesi,
G) Tarımda geleneksel üretim yöntemlerinin önemsenmesi, yöresel zenginliklerimizin değerlendirilmesi, doğal ve sağlıklı gıdaya erişimin kolaylaştırılması,
H) Yerel üretici pazarları, kooperatif ürünleri, kır kent dayanışması,
I) Kırsal turizm projeleri vs.

Yarışmanın Konusu:
Yarışmanın Konusu: “BAŞKA BİR TARIM MÜMKÜN”

Yarışmanın Türü Ve Şekli
5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile ‘Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği’ esas alınarak düzenlenen bu yarışma, serbest ulusal tek kademeli bir güzel sanat eserleri yarışmasıdır.

Katılım:
Yarışma ulusal ölçekte olup herkese açıktır. Yarışmaya en fazla 5 karikatürle katılınabilir. Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir ancak başka hiç bir (Ulusal-Uluslararası) yarışmada ödül almamış olmalıdır; tespit edilenler elenir, verilen ödül geri alınabilir.

Yarışmaya Katılım Şekli
Yarışmaya sadece internet üzerinden verilen mail adresine katılım yoluyla olacaktır.

İnternet Katılımı:
Karikatürler 300 dpi, jpg, RGB formatında herhangi bir sıkıştırma programı kullanmadan iz-bbtarimkarikatur@gmail.com adresine gönderilecektir.

Genel Koşullar

1.) Yarışmacılar, karikatürlerini verilen mail adresine yollarken ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini (kesin ve açık mektup adresi, telefon numarası ve e-posta adresini) yazmalıdır.

2.) T.C. vatandaşı olmak. 18 yaşından küçük yarışmacılar; yasal velilerinin yarışma şartlarını kabul ettiğine dair (EK-1) bir kağıda yazıp, imzalarını eklemeli, kağıdın fotoğrafını çekip karikatürlerle beraber göndermelidir.

3.) Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. İzmir Büyükşehir Belediyesi katılımcıların karikatürleriyle ilgili izinleri ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

4.) Yarışmaya katılan eserler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli müdürlükler tarafından hazırlanacak olan çeşitli tanıtım materyallerinde (broşür, sergi, bilboard, durak raket, takvim, tv, afiş vb.) eser sahibinin ismi kullanılarak yayınlanabilecektir. Eser sahibi yayınlanan eserlerle ile ilgili olarak hiç bir koşulda telif talep edemez ve yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.

5.) Yarışmada ilk üç dereceyi (Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ) kazananların tek kişilik ulaşım (otobüs ile şehirlerarası ve şehir içi transferleri) yemek ve konaklama masrafları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. İlk üç dereceyi kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerin her türlü masrafları ise kendilerine ait olacaktır. Diğer kazananlar ödül törenine katılmak isterlerse (Mansiyon, Teşvik Ödülü) sadece konaklama ve yemek giderleri karşılanacak, ulaşım ücretleri kendilerine ait olacaktır. Diğer yandan Mansiyon, Teşvik Ödülü kazanan yarışmacıların beraberinde getirmek istedikleri kişilerinde her türlü masrafları (Ulaşım, konaklama, yemek vb.) kendilerine ait olacaktır.

6.) Dünyada ve Türkiye’de yaşanan COVID-19 sürecinde istenmeyen, sağlıksız ve riskli sonuçlar ortaya çıkması durumunda ödül töreni iptal edilebilir. Bu durum ödül kazananlara önceden bildirilir ve daha sonra herhangi bir hak iddia edilemez. Ödül töreni yapılırsa gelenlerden COVID-19 salgını ile ilgili herhangi bir risk olup olmadığını güvenli şekilde öğrenmeye yarayan HES Kodu, aşı kartı, PCR testi mutlaka istenecektir.
Ödül kazandığı halde törene katılamayanlar veya törenin iptali durumunda, kazandıkları para ödülleri Banka havalesi, IBAN no ile kendilerine, yaşı tutmayanların ise aynı soyadlı aile büyüğünün Banka havalesi, IBAN’nosuna gönderilecektir.

7.) Yarışmaya katılan karikatürlerden seçici kurul tarafından sergilenmeye değer görülenler çeşitli şehirlerde, festivallerde sergilenecektir. Eserlerden bir albüm yapılması halinde albümde yer alan karikatürlerin sahiplerine bu albümden 1‘er tane gönderilecektir.

8.) Yarışmaya, yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri (asil – yedek) ile 1. dereceden akrabaları, resmi ortakları, yardımcıları, çalışanları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları katılamaz.

Karikatür Gönderim Adresi
Sadece elektronik ortamda yapılacak olan gönderimler; izbbtarimkarikatur@gmail.com mail adresine yüklenerek yapılacaktır.

Yarışma Takvimi:
Son Gönderim Tarihi: 21 / 01 / 2022
Değerlendirme Tarihi: 26 / 01 / 2022
Sonuçların Duyurulması: 02 / 02 / 2022

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
13-17 Yaş Arası Yarışmacılar İçin İzin Ve Yetki Belgesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ