16.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması

İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması

İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması

Üsküdar Belediyesi İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Üsküdar’ı Fotoğraflayarak Sosyal Medya Üzerinden Fotoğraflar Paylaşabilecek Amatör Veya Profesyonel Olarak Fotoğrafla İlgilenen Herkesin Katılımına Açıktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Dördüncü Ve Beşincilik Ödülü Nevmekân Sahil, Nevmekân Bağlarbaşı, Nevmekân Selimiye Veya Tebessüm Kahvesi’nde Geçerli Olmak Üzere 2 Kişilik Kahvaltı Ve Üsküdar Temalı Eserlerden Oluşan Hediye Paketi

Yarışma Amacı
Yarışmanın amacı; Üsküdar sınırları içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi mekânlar ve şehir dokusu gibi unsurların fotoğraflanarak Üsküdar için görsel bir arşiv oluşturmak ve bunu geleceğe miras olarak bırakmaktır

Yarışmanın Adı
“İyi ki Üsküdar Var!” Fotoğraf Yarışması

Katılım ve Başvuru Şartları

Sponsorlu Bağlantılar

• Yarışmaya gönderilecek olan eserlerde “Üsküdar” teması belirgin bir şekilde işlenmelidir.

• Yarışmacılar Profesyonel Fotoğraf Makinesi veya Cep Telefonu ile çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

• Yarışmaya kabul edilecek olan eserler (Tarihler) 2021 yılı içerisinde fotoğraflanmalı ve #iyikiüsküdarvar etiketi ile paylaşılmalıdır.

• Instagram ve Twitter üzerinden katılan yarışmacılar ilgili platformlarda Üsküdar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne ait Instagram:uskudarkultursanat ve Twitter: uskkultursanat sosyal medya hesaplarını etiketleyerek paylaşımlarını gerçekleştirmelidir.

• Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların katılımcılar tarafından sosyal medya hesaplarına yarışmanın duyurulduğu tarihten itibaren yüklenmiş olması gerekmektedir. Eski tarihli yüklenen fotoğrafların düzenlenerek etiket eklenmesi sonucunda yapılan başvurular geçersiz kabul edilecektir.

• Katılımcılar kendi sayfalarında #iyikiüsküdarvar etiketi ile paylaşım yaparak yayınladıkları fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan eder.

• Yarışma sonucunda #iyikiüsküdarvar etiketi ile yapılan paylaşımlar, paylaşım gerçekleştiren kişilere ait olmalıdır. İnternet ortamından edinilen veya farklı kişilere ait fotoğraflar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Böyle bir durumda tüm sorumluluk katılımcıya ait olacaktır.

• Fotoğrafların içeriğinde yer alan öğeler dolayısıyla oluşabilecek tüm mağduriyet ve olası bir hak ihlali durumunda sorumluluk katılımcıya ait olacaktır.

• İnsanlı veya insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (Drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

• Katılımcıların yarışmaya başvurduğu fotoğraflarının tüm yayın ve reklam hakları Üsküdar Belediyesi’ne aittir. Yarışmaya katılan tüm kişiler paylaşılan fotoğrafların Üsküdar Belediyesi tarafından basılı ve dijital yayınlarda ve reklam materyallerinde süresiz ve sınırsız olarak kullanılabileceğini kabul eder.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu yöndeki değerlendirme ve inceleme Üsküdar Belediyesi tarafından fotoğrafçılardan kurulacak olan Değerlendirme Kurulu’nca gerçekleştirilecektir.

• Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar sonuçların sosyal medya hesapları kilitli veya erişim sıkıntısı bulunan hesaplar olmamalıdır. Tüm yarışmacıların sosyal medya iletişim kanalları yarışma sonuçları açıklandığı tarihte açık olmalıdır.

• Katılan tüm yarışmacılar Üsküdar Belediyesi tarafından belirlenen yarışma şartlarını okumuş ve onaylamış kabul edilirler.

• Üsküdar Belediyesi, yarışma koşullarında değişiklik yapma ve yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

Değerlendirme Kriterleri

“İyi ki Üsküdar Var” fotoğraf yarışmasında değerlendirilecek eserlerin Üsküdar sınırları içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Üsküdar temasının işlenmesi yarışma için en önemli kriterdir. Üsküdar’ın her noktasından çekilmiş fotoğraflar yarışmaya katılabilir.

Üsküdar’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra sosyal yaşantısına ait anlar da yarışma başvuru temaları arasındadır. Sosyal yaşantıya ait anlarda paylaşılacak olan fotoğraflarda siyasi mesajlara veya bir bölümünü aşağılayıcı herhangi bir içeriğe yer verilemez.

Son Katılım Tarihi: 30 Mayıs 2021

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ