<style>.lazy{display:none}</style>İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması

İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması

İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması

Üsküdar Belediyesi İyi Ki Üsküdar Var Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Mansiyon Hediyeleri:

4., 5. 6. ve 7. kişilere:
Nevmekân Sahil, Nevmekân Bağlarbaşı, Nevmekân Selimiye veya Tebessüm Kahvesi’nde geçerli olmak üzere 2 kişilik akşam yemeği ve Üsküdar temalı eserlerden oluşan hediye paketi

8., 9. ve 10.kişilere:
Nevmekân Sahil, Nevmekân Bağlarbaşı, Nevmekân Selimiye veya Tebessüm Kahvesi’nde geçerli olmak üzere 2 kişilik kahvaltı ve Üsküdar temalı eserlerden oluşan hediye paketi

Ads

Yarışma Amacı
Yarışmanın amacı; Üsküdar sınırları içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi mekânlar ve şehir dokusu gibi unsurların fotoğraflanarak Üsküdar için görsel bir arşiv oluşturmak ve bunu geleceğe miras olarak bırakmaktır

Yarışmanın Adı
“İyi ki Üsküdar Var!” Fotoğraf Yarışması

Katılım ve Başvuru Şartları

• Yarışmaya gönderilecek olan eserlerde “Üsküdar” teması belirgin bir şekilde işlenmelidir.

• Yarışmacılar “Profesyonel Fotoğraf Makinesi” veya “Cep Telefonu” ile çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

• Yarışmaya katılmak üzere paylaşılması gereken fotoğraf sayısında herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Yarışmacılar istedikleri sayıda fotoğrafla yarışmaya dahil olabilirler.

• Yarışmacılar istedikleri tema ile yarışmaya katılabilirler ancak paylaşılan fotoğrafların Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde fotoğraflanmış olması tüm eserler için ön koşuldur. Yarışmacılar yarışma amaçlarına da uygun olacak şekilde Üsküdar sınırları içindeki doğal güzellikler, kültürel değerler, tarihi mekânlar ve şehir dokusu gibi unsurlara yer vererek kendilerinin objektifinden İyi ki Üsküdar var! İfadesinin hissettirdiği anları ifade eden eserlerle yarışmaya katılabilirler.

• Yarışmaya kabul edilecek olan eserler 2020 ve 2021 yılları içerisinde çekilmiş olmalıdırlar.

• Yarışmaya katılabilmek için 2 adım takip edilmelidir:
1- Fotoğraf veya fotoğraflar #iyikiüsküdarvar etiketi ile sosyal medyada paylaşılmalı.
2- Fotoğrafların yüksek çözünürlüğe sahip halleri ad soyad, adres, e posta ve telefon bilgilerinin yer aldığı bir e posta ile uskudarkultur@uskudar.bel.tr adresine gönderilmelidir.

• Katılıcıların ilgili fotoğraflarının yarışma jürisi tarafından değerlendirmeye alınabilmesi için değerlendirme takvimi içerisinde katılımcıların sosyal medya profilleri açık olmalıdır.

• Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların katılımcılar tarafından sosyal medya hesaplarına yarışmanın duyurulduğu tarihten itibaren yüklenmiş olması gerekmektedir. Eski tarihli yüklenen fotoğrafların düzenlenerek etiket eklenmesi sonucunda yapılan başvurular geçersiz kabul edilecektir.

• Yarışma sonucunda #iyikiüsküdarvar etiketi ile yapılan paylaşımlar, paylaşım gerçekleştiren kişilere ait olmalıdır. İnternet ortamından edinilen veya farklı kişilere ait fotoğraflar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Böyle bir durumda tüm sorumluluk katılımcıya ait olacaktır. Katılımcılar kendi sayfalarında #iyikiüsküdarvar etiketi ile paylaşım yaparak yayınladıkları fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan eder.

• Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel ve basılı yayın organlarında ve internette yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

• Fotoğrafın içeriğinde kurumlar, markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.

• İnsanlı veya insansız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma, kesme gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, makul oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Çerçevenin tamamında veya bir bölgede ;mevcut renkler veya desenler başka renkler veya desenlere dönüştürülemez. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.

• Jüri değerlendirmesi sonrasında dereceye giren ve mansiyon hediyelerini almaya hak kazanan fotoğraflarının tüm yayın ve reklam hakları Üsküdar Belediyesi’ne aittir. Dereceye girerek ödül alan ve mansiyon hediyelerini almaya hak kazanan katılımcılar ilgili fotoğrafların Üsküdar Belediyesi tarafından basılı ve dijital yayınlarda ve reklam materyallerinde süresiz ve sınırsız olarak kullanılabileceğini kabul eder.

• Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına düzenleme kurulu tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve düzenleme kurulunun istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, sonuç bildirim tarihinden itibaren 1 (bir) yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb. herhangi bir talebi olamaz.

• Ödül ve mansiyon hediyelerini almaya hak kazanan eser sahipleri, iş bu şartnamede belirtilen ödül tutarlarının aynı zamanda telif (kullanım) ücreti yerine geçtiğini; ödül ve sergileme alan eserler için verilen para ödüllerinden başka eserin kullanım ya da devrine ilişkin olarak her ne nam altında olursa olsun Üsküdar Belediyesi’nden herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul eder.

• Yarışma sonuçları Üsküdar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün http://www.uskudarkultursanat.com/ adresinde ve Üsküdar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün sosyal medya (facebook, twitter, instagram vb.) hesaplarında ilan edilecektir. Ayrıca sonuçlar TFV Türkiye Fotoğraf Vakfı’ nın http://www.turkiyefotografvakfi.org/ adresli web sitesinde ve TFV’ nın sosyal medya (facebook, twitter, instagram vb.) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun olarak ilan edilecektir.

• Katılan tüm yarışmacılar Üsküdar Belediyesi tarafından belirlenen yarışma şartlarını okumuş ve onaylamış kabul edilirler.

• Üsküdar Belediyesi, yarışma koşullarında değişiklik yapma ve yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

Yarışma Takvimi
Son Katılım Tarihi: 30 Haziran 2021
Jüri Toplantısı: 7 Temmuz 2021
Sonuçların İlanı: 10 Temmuz Cumartesi

Detaylar İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ