<style>.lazy{display:none}</style>Üsküdar Belediyesi İstiklal Ve İstikbal Deneme Ve Fotoğraf Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstiklal Ve İstikbal Deneme Ve Fotoğraf Yarışması

İstiklal Ve İstikbal Deneme Ve Fotoğraf Yarışması

İstiklal Ve İstikbal Deneme Ve Fotoğraf Yarışması

Üsküdar Belediyesi İstiklal Ve İstikbal Deneme Ve Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Lise, Üniversite Lisans Ve Lisansüstü Öğrencileri Katılabilir.

Fotoğraf Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Plaket
4,5 Ve 6. Olan Eserlere Bin Türk Lirası Mansiyon+Plaket

1. “İstiklâl ve İstikbâl” özel ve “İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı” genel konu başlıkları altında bir yarışma düzenlenmektedir.

2. Yarışma, lise, üniversite lisans ve lisansüstü kapsamındaki tüm öğrencilere açıktır. Her katılımcı en çok 2 eserle katılabilir.

Ads

3. Katılımcılar http://www.uskudarkultursanat.com/yarismalarimiz , https://www.medeniyet.edu.tr/tr, https://www.fsm.edu.tr sayfalarında yer alan sayfalarında yer alan “Yarışma Şartnamesi”ndeki kurallara tam uyum sağlamak zorundadır. Öğrenciler e-postalarını Fotoğraf Yarışması İstiklâl ve İstikbâl konu başlığı ile göndermelidir.
Fotoğraflar 08.02.2021 – 08.03.2021 tarihleri arasında “fotografvedenemeyarismasi@gmail.com” mail adresine gönderilmeli her bir fotoğraf çekim tarihi ile birlikte isimlendirilmelidir (örn:bayrak2019). Katılımcılar maillerine başvuru bilgisi başlığı altında T.C. Kimlik No, isim ve soyisim, doğum tarihi, öğrenim gördüğü kurum ve derecesi ile ikamet adresini tam ve açık bir şekilde maddeler halinde belirten bir word dosyası eklemelidir. Başvuru çevrimiçi yapılmalıdır. Söz konusu tarihten sonra yüklenecek başvurular kabul edilmeyecektir.

4. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, katılımcıya ait olmalıdır.

5. Eserin yarışma öncesinde sergilenmiş ya da yayınlanmış olması katılım açısından engel oluşturmaz. Fakat fotoğraflarla yerel, ulusal ya da uluslararası herhangi bir yarışmaya katılım sağlanmamış olmalıdır.

6. Fotoğraflarda görsel dilini bozmayacak makul düzeltmeler yapılabilir. Gerektiği takdirde katılımcıdan fotoğrafın ham hâli istenebilir. Belirtilen şartların dışındaki fotoğraflar yarışma dışı kalacaktır.

7. Fotoğraflarda herhangi bir kenar boşluğu ya da paspartu olmamalı, üzerine işaret yerleştirilmemelidir.

8. Fotoğraflar JPEG formatında ve en az 72 dpi çözünürlükte olmalıdır.

9. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların sorumluluğu katılımcıya aittir. Özellikle “özel hayatın gizliliğinin ihlali”ne yönelik dikkat edilmesi önerilir.

10. Yarışmanın organizasyonu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve Üsküdar Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilmekte olup; Yarışma Bilim Kurulu, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi tarafından oluşturulmuştur.

Bilgi ve İletişim için:
İsim: Nail Tarık Eren
Telefon: 0216 531 30 00 /2222
E-posta fotografvedenemeyarismasi@gmail.com

Deneme Yarışması

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Plaket
4,5 Ve 6. Olan Eserlere Bin Türk Lirası Mansiyon+Plaket

1. “İstiklâl ve İstikbâl” özel ve “İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı” genel konu başlıkları altında bir yarışma düzenlenmektedir. Yarışma, lise, üniversite lisans ve lisansüstü kapsamındaki tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Her katılımcı en çok 1 eserle katılabilir.

2. Katılımcılar http://www.uskudarkultursanat.com/yarismalarimiz , https://www.medeniyet.edu.tr/tr, https://www.fsm.edu.tr sayfalarında yer alan “işbu Yarışma Şartnamesi”ndeki kurallara tam uyum sağlamak zorundadır.

3. Katılımcılar başvurularını fotografvedenemeyarismasi@gmail.com mail adresinden yapacaklardır. Öğrenciler e-postalarını “Deneme Yarışması İstiklal ve İstikbal ” konu başlığı ile göndermelidir. Başvuru tarihleri 08.02.2021-08.03.2021 şeklindedir. Söz konusu tarihten sonra yüklenecek başvurular kabul edilmeyecektir. Yarışmacı, eserin son sayfasına başvuru bilgileri başlığı altında T.C. Kimlik No, İsim ve soyisim, doğum tarihi, öğrenim görülen kurum ve derece ile ikamet adresini tam ve açık bir şekilde maddeler halinde belirtmelidir.

4. Başvuru yapan katılımcıların kişisel bilgilerinin doğru olmaması durumunda doğabilecek aksiliklerden Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve Üsküdar Belediyesi sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda adı geçen düzenleyici kurul, yanlış bilgilendirme yapan katılımcıyı diskalifiye etme hakkına sahiptir.

5. Yarışmaya gönderilen metinler, Times New Roman 12 (on iki) punto, 1,5 satır aralığıyla yazılmış olmalıdır. A4 ebatında, üstten ve soldan 3cm sağdan ve alttan 2.5 cm sayfa boşluğu kalacak şekilde hazırlanmalıdır.

6. Yarışmaya gönderilen metinler iki bin kelimeyi geçmemelidir.

7. Eserlerin yazımında TDK Yazım Klavuzu esas alınacaktır.

8. Eserler özgün nitelikte olmalıdır. Yayımlanmış, herhangi bir yarışmaya katılmış, ödül kazanmış/kazanamamış, dereceye girmiş/girememiş eserler bu yarışmaya katılamaz. Tespiti hâlinde yarışmacı tüm haklarından feragat etmiş kabul edilecektir.

9. Yarışmanın organizasyonu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilmekte olup; Yarışma Bilim Kurulu, organizasyon ortağı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi tarafından oluşturulmuştur.

Bilgi ve İletişim için:
İsim: Nail Tarık Eren
Tel No: 0216 531 30 00 /2222
E-posta fotografvedenemeyarismasi@gmail.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ