<style>.lazy{display:none}</style>İstiklâl Marşı’mızın Dilinden 21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstiklâl Marşı’mızın Dilinden 21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması

İstiklâl Marşı’mızın Dilinden 21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması

İstiklâl Marşı’mızın Dilinden 21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması

Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi İstiklâl Marşı’mızın Dilinden 21. Yüzyılda Vatan Deneme Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Sosyal Bilimler Liselerinde Eğitim Gören Tüm Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 750 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası

Bütçe: Ödül toplamı olan 2.250 TL. ve engelli bireylere verilecek olan Safahat Kitabının Ücreti ile tahmini olarak 2.500 TL. dereceye giren eser sahiplerine verilecek ödüller okulumuzun okul aile birliği bütçesinden karşılanacaktır.

Amaç:
2021 yılının İstiklâl Marşı yılı olması nedeniyle Mehmet Akif ERSOY’un düşüncelerini ve İstiklâl Marşı’nın anlam ve önemini hatırlatmak, Türkçe’nin etkin kullanımını özendirerek öğrencileri düşünmeye, yazmaya yönlendirmek ve yorum becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır.

Konu:
Mehmet Akif ERSOY’un eserlerinin okunup incelenmesi ve İstiklâl Marşı yorumlanarak 21. Yüzyıl Türkiye’si ile ilgili deneme yazılması.

Ads

Kapsam:
Türkiye genelindeki resmi Sosyal Bilimler liselerinde eğitim gören tüm öğrenciler katılabilecektir.

Düzenleyen Kurum:
Yarışmayı Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi düzenlemektedir.

Katılım Koşulları:
1- Yarışmaya Türkiye genelindeki resmi Sosyal Bilimler Liselerinde eğitim gören tüm öğrenciler katılabilecektir.

2- Yarışmaya gönderilen eserler herhangi bir yerde yayımlanmamış, sergilenmemiş ve herhangi bir ödül almamış olmalıdır.

3- Telif hakkı eser sahibine aittir. Eserler izin alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır. Ancak gerekli durumlarda bu eserler muvafakat alınarak ücret ödemeden kullanma hakkına sahip olunacaktır.

4- Sosyal etkinlikler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Millî Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24/3/2016 tarihli ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata aykırılık teşkil etmeyecek şekilde yapılacaktır.

5- Yarışmaya gönderilecek eserler deneme yazı türünün ölçütlerine uygun ve özgün olmalıdır. Tür dışı eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

6- Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir (1) eser ile katılabilir.

7- Yarışmaya rumuz ile katılım zorunludur.

8- Yarışmaya katılan dezavantajlı gruplar eserlerini ses kaydı olarak burdursbl@gmail.com adresine gönderebileceklerdir.

9- Ayrıca Yarışmaya katılan tüm özel gereksinim duyan öğrencilerine Mehmet Akif ERSOY’un Safahat adlı eseri hediye olarak gönderilecektir.

10- Yazılar Times New Roman yazı tipinde, 12 punto büyüklüğünde ve 1,5 satır aralığı boşluk bırakarak 5 sayfayı aşmayacak şekilde düzenlenmelidir.

11- Yazılara başlık atılmalı, ad verilmeli ve yalnızca rumuz eklenmelidir. Katılımcın adı – soyadı ve diğer gerekli bilgileri EK-1 formunda belirtilecektir.

12- Yarışmaya katılacak öğrenciler eserlerini EK-1 formu ile birlikte online ortamda burdursbl@gmail.com adresine 17-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında göndereceklerdir. Ayrıca başvuru sahibine alındı mesajı gönderilecektir.

13- Siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan ve hakaret içeren eserler yarışma dışı kalacaktır.

14- Yarışma sonuçları 28 MAYIS 2021 tarihinde okulumuzun internet sitesinde duyurulacaktır.

15- Yarışma sonuçları mehmetuzal.sbl.meb.k12.tr adresinde yayınlanacaktır.

16- Yarışma sonuçlarına itirazlar 31 Mayıs-01 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacaktır. Sonraki günler için itiraz kabul edilmeyecek ve jüri üyelerinin incelemesi sonrasında alınan kararlar kesindir.

17- Ödüller 2019-nCov Pandemisi nedeni ile çevrimiçi olarak yapılacaktır. Katılım için bağlantı bilgileri dereceye giren yarışmacılarla paylaşılacaktır.

18- Yarışmacılar belirtilen ödüller dışında herhangi bir hak talep etmeyecektir.

19- Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılar şartnamedeki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başvuruları 17-21 Mayıs 2021
Değerlendirme 24-28 Mayıs 2021
Sonuçların İlanı 28 Mayıs 2021

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ