<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

İstiklal Marşı Ve Mehmet Akif Öğrenci Sunu Yarışması

İstiklal Marşı Ve Mehmet Akif Öğrenci Sunu Yarışması

İstiklal Marşı Ve Mehmet Akif Öğrenci Sunu Yarışması

Dumlupınar Üniversitesi Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İstiklal Marşı Ve Mehmet Akif Öğrenci Sunu Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Lise Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Öğrenci Ve Öğretmen Ödülleri
Birincilik Ödülü Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 800 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 600 Türk Lirası

Konu
İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı anısına Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dumlupınar Üniversitesi işbirliği; Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde Türkiye geneli Resmi / Özel liseler arası “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Öğrenci Sunu Yarışması” düzenlenmiştir.

Yarışmanın Amacı
Yarışmanın genel amacı; Türk Millî Eğitiminin Temel Amaçları ve Genel İlkelerinde doğrultusunda Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir.

Yarışmanın Kapsamı
Bu özel şartname yukarıda konusu ve amacı belirtilen sunu yarışmasının şartlarını, başvuru şeklini, ödüllerini, yarışma takvimine ilişkin esas ve usulleri kapsar.

Ads

Sunu Yarışmasının Sosyal Sorumluluğa Katkısı
Yarışmada dağıtılacak ödüller, Kütahya Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi ailesi bireyleri (idareciler, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve gönül dostlarımız) tarafından toplanacak atık kâğıtların geri dönüşüme kazandırılmasından elde edilecek gelirle sağlanacaktır.

Yarışmaya İlişkin Genel Esaslar:
a. Yarışma, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim gören tüm lise öğrencilerinin gönüllülük esasına göre ve ücretsiz katılımına açıktır. Ancak Yarışma Düzenleme, Değerlendirme ve Yürütme Kurulu Üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

b. Yarışma tek kategoride yapılacaktır. İlk üçe giren öğrenciye danışman öğretmenlerine ödül, katılım belgesi ve plaket verilecektir. (Pandemi süreci göz önüne alınarak ileride belirlenecek bir tarihte ödül töreni yapılacaktır.)

c. Yarışmaya katılan engelli öğrencilerimizin tamamına katılım / teşekkür belgesi düzenlenecek ve adreslerine gönderilecektir. Ayrıca Yürütme ve Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen üç engelli öğrencimize Cengiz Aytmatov kitaplarından oluşan (Beyaz Gemi, Elveda Gülsarı, Gün Olur Asra Bedel isimli kitaplar) hediyeler gönderilecektir.

d. Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirilmesi Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği bir komisyon tarafından yapılacaktır.

e. Yarışmaya her öğrenci en fazla bir eserle katılabilir. Bir eserde iki öğrenci yer alabilir ancak ödül esere verilir.

f. Danışman öğretmen, birden fazla öğrenciye danışmanlık yapabilir. Ancak bir öğrencinin birden fazla danışmanı olamaz.

g. Yarışmada ön eleme bulunmaktadır. Herhangi bir ihlal veya Anayasa ve Milli Eğitim Bakanlığı amaç ve ilkelerine aykırılık durumunda jüri eseri doğrudan yarışmadan çıkarabilir.

h. Yarışmada değerlendirme ölçeğindeki kriterler belirleyicidir. Buna göre bir sununun değerlendirmeden alacağı en düşük puan 20, en yüksek puan 100’dür. Ancak herhangi bir bölümden 8 puanın altında kalan eser elenir.

i. Sunu hazırlarken Microsoft Power Point, Sun OpenOfficeImpress gibi programların yanı sıra Emaze, Vyond, Google Slide, Prezi, HaikuDeck, PowToon, SlockRocket gibi online programlar kullanılabilir. Ancak değerlendirmeler Power Point üzerinden yapılacağı için bu programda doğrudan açılmayan sunular değerlendirmeye alınmaz.

j. Yarışmaya gönderilen eser, en fazla 20 sunu (slayt) olabilir. Sunuların boyutu en fazla 50 MB olmalıdır.

k. Sunumda sadece eserin başlığı ve eser sahibinin rumuzu yer alacaktır. Hiçbir şekilde yarışmacıyla ilgili bilgi veren ibare olmayacaktır. Bu kuralı ihlal eden eserler ön değerlendirmede elenir.

l. Düzenlediğimiz yarışmanın ticari bir amacı bulunmamaktadır ve katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

m. Ortaya çıkan eserlerin telif hakkı eser sahibine aittir. Eserler, sahibinin izni olmaksızın basılamaz, yayımlanamaz, paylaşılamaz ve sergilenemez. Telif hakları ile ilgili tüm işlemler 5/12/1951 tarihli ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile 22/12/2016 tarihli ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa uygun olarak yürütülür. Ancak, gerekli durumlarda sosyal etkinlik izni veren ilgili birim veya etkinliği düzenleyen kişi/kurum/kuruluş bu eserleri muvafakat alarak kullanma hakkına sahiptir.

n. Başvuruda iki aşama vardır.

Birinci aşama:
Kütahya Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi web sayfası duyurular bölümünde yer alacak form, (yarışma onayı alındıktan sonra) danışman öğretmen tarafından doldurulmak zorundadır. Bu formda rumuzu belirtilen eseri hazırlayan öğrencinin açık kimliği belirtilmeyecektir.

İkinci aşama:
Danışman öğretmen adında rumuz ve eserin adı kayıtlı sunuyu mail yoluyla kutahyasbl@gmail.com adresine iletilmelidir.

o. Katılımcılar sonuçların ilan edilmesini takip eden 5 iş günü içerisinde Sunu Yarışması Düzenleme Kuruluna yazılı dilekçe ile sonuçlara itiraz edebilirler.

p. Yarışmaya gönderilen eserlerin her türlü sorumluluğu, eser sahibi ve gönderene aittir.

q. Yarışmaya gönderilen eserler eser sahibinin izni olmadan kullanılmayacaktır.

r. Bu özel şartnamedeki hükümlere titizlikle uyulacaktır.

s. Yarışmacılar bu şartnamede belirtilen bütün şartları kabul etmiş sayılır.

Sunu Yarışması Takvimi:
Sunu Gönderiminin Başlangıcı : 23 Mart 2021
Sunu Gönderimi Son Tarih : 12 Nisan 2021 (24.00)
Dereceye Girenlerin İlanı : 15 Mayıs 2021
Sonuçlara İtirazların Değerlendirilmesi: 17-21 Mayıs 2021
Kesinleştirilmiş Sonuçların İlan Edilmesi: 24 Mayıs 2021
Ödül Töreni: Pandemi sürecine göre netleştirilip Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü (kutahyamem@meb.gov.tr)ve okul sitesinde (kutahyasbl.meb.k12.tr) ilan edilecektir.

Adres
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi :0 274 225 56 19
İnternet Adresi : http://kutahyasbl.meb.k12.tr/
E-posta Adresi :kutahyasbl@gmail.com
Adres : Kütahya Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi-Zafertepe Mahallesi Taçmahal Caddesi No14 Merkez Kütahya Türkiye

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ