<style>.lazy{display:none}</style>İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir Resim Yarışması
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir Resim Yarışması

İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir Resim Yarışması

İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir Resim Yarışması

Genç Memur-Sen İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli Ortaokul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mehmet Akif İnan Özel Ödülü Bin Türk Lirası

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Şartlar
• Yarışmacı resmin arkasına başvuru sahibinin adını soyadını yazmalıdır. Ayrıca boş bir kâğıda; başvuru sahibinin adı soyadı, okulu, ilçesi ve il bilgilerini belirterek resmin orijinali ile birlikte teslim etmelidir.

• Bütün yarışmacıların başvuru ekinde yer alan “veli rıza onay formunu” da velilerine imzalatarak başvuru formu ve eserlerinin yer aldığı posta/ kargoya eklemiş olmaları gerekmektedir.

• Resimler 35*50 cm boyutlarda resim kağıdına, istenilen teknikle yapılabilecektir. (Karakalem, renkli kuru kalem, , pastel kalem, sulu boya, yağlı boya, akrilik boya vb.)

Ads

• Yarışmaya katılımda gönderilen eser daha önce herhangi bir yarışmada, etkinlikte vb. çalışmalarda kullanılmamış olmalıdır. Aksi taktirde katılımcı tüm haklarından feragat etmiş kabul edilecektir.

• Yarışmacılar belirlenen ödüller dışında herhangi bir hak talep etmeyeceklerdir.

• Yarışma şartlarına uymayan eserler dereceye girse bile iptali ve değişimi noktasındaki her hak genel koordinasyon kurulu nezdinde saklıdır.

Yarışmanın Hedefi
2021 yılının İstiklal Marşı Yılı olarak belirlenmesinden hareketle Türkiye genelinde tüm ortaokullarda eğitim gören öğrencilerimizin, bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımıza yönelik duygularını aktarmalarına imkan verecek bir resim yarışması düzenlenmektedir. “İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir?” temasıyla gerçekleştirilen yarışma sonucunda çizilen resimler; ortaokul düzeyindeki çocuklarımızın zihinlerinde İstiklal Marşı’nın nasıl yer ettiğini, İstiklal Marşı’nı okurken ne hissettiklerini, İstiklal Marşı’mızı onların dünyasından görmemizi sağlayacak eserlerin ortaya çıkmasını
mümkün kılacaktır.

Katılım Şartları
• Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm ortaokul kademesinde eğitim alan öğrenciler katılım sağlayabilir.

• Her öğrenci yarışmaya tek bir resimle katılım sağlayabilir.

• Öğrenciler yarışma takviminde belirtilen son başvuru tarihine kadar çizmiş oldukları resimleri http://gencmemursen.org.tr adresinden “İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir?” Resim Yarışması sekmesinden giriş yaparak başvuru formunu doldurup çıktısını aldıktan sonra eseri ile birlikte Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86, Kat : 3 Genç Memur-Sen Genel Merkezi 06400 Altındağ/ANKARA adresine posta veya kargo yarışmaya başvuruda bulunabilirler.

• Yarışma katılımcıları yarışmaya gönderdikleri eserin telif haklarının, eserin her ne şekilde olursa olsun yazılı, işitsel veya görsel olarak yayımı halinde Genç Memur-Sen’e ait olduğunu peşinen kabul etmiş sayılır. Yarışma düzenleyicileri uygun gördüğü eserleri yayımlama hakkını saklı tutar. Eserin kısmen ve/veya tamamen yayımlanması halinde yarışmacılara ayrıca ödemede bulunulmaz.

• Yarışmaya katılan tüm öğrenciler bu şartname esaslarını kabul etmiş sayılır.

• Bütün yarışmacıların başvuru ekinde yer alan “veli rıza onay formunu” da velilerine imzalatarak başvuru formu ve eserlerinin yer aldığı posta/ kargoya eklemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmanın Amacı
Ülkemizin üzerinde bulunduğu coğrafya tarihin her döneminde çeşitli işgalcilerin, sömürgecilerin, zalimlerin hedefi haline gelmiştir. Ancak aziz milletimiz bu işgalcilere, sömürgecilere, zalimlere geçit vermeyen, boyun eğmeyen, tüm dünyaya meydan okuyan nice destanlar yazmışlardır. 100 yıl önce merhum Mehmet Akif ERSOY tarafından kaleme alınan İstiklal Marşı’mız milletimizin tarih boyunca aynı inançla vermiş oldukları mücadelenin ruhunu temsil etmektedir. Milyonların hep bir ağızdan okudukları İstiklal Marşı her bir mısrasında tarih, mücadele, inanç ve vatan aşkını ifade ederek milletimizin varlığına ve birliğine karşı her türlü tehdit karşısında hilalin altında birleşerek destanlar yazmaya devam edeceğinin tüm dünyaya en gür sesle beyanıdır.

İçinde bulunduğumuz 2021 yılı İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yılıdır. Bu nedenle 2021 İstiklal Marşı Yılı olarak TBMM tarafından kabul edilmiştir. Buradan hareketle söz konusu yarışma; ortaokullarda eğitim alan öğrencilerimizin milletimizin bağımsızlık sembolü olan İstiklal Marşı’nın anlam ve önemini hatırlamaları ve İstiklal Marşı hususunda hissettikleri duyguları resimler yoluyla aktarmalarına imkân verecektir.

Yarışmanın Konusu
Yarışmanın konusunu “İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir” temasıyla ortaokul kademesindeki öğrencilerimizin İstiklal Marşı’na yönelik çizecekleri resimler oluşturmaktadır.

Eserlerin Değerlendirilmesi
Yarışma takvimine göre son başvuru tarihi olan 15.06.2021’e kadar öğrencilerin çizmiş oldukları resimler http://gencmemursen.org.tr adresinden “İstiklal Marşı Resim Olsa Nasıl Çizilir? Resim Yarışması” sekmesinden giriş yaparak başvuru formunu doldurup çıktısını aldıktan sonra eseri ile birlikte Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86, Kat : 3 Genç Memur-Sen Genel Merkezi 06400 Altındağ/ANKARA adresine posta veya kargo yolu ile Genç Memur-Sen Genel Merkezine ulaştırılacaktır. Genç Memur-Sen Genel Merkezi tarafından oluşturulan değerlendirme jürisi tarafından çizilen resimler değerlendirilecektir.

Değerlendirme işleminden önce öğrencilerin isim, okul, ilçe vb. bilgileri kapatılarak değerlendirme yapılacaktır. Jüri üyeleri her bir resmi ayrı ayrı değerlendirecektir ve bu değerlendirme sonucunda resme verilen puanların ortalaması hesaplanarak birinci, ikinci, üçüncü ve Mehmet Akif İNAN özel ödülünü almaya hak kazanan eserler belirlenecektir. Değerlendirme işleminden sonra değerlendirme jürisi tarafından sonuç tutanağı hazırlanıp Genç Memur-Sen Genel Merkezine teslim edilecektir.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 1 Eylül 2021
Değerlendirme Jürisinin Sonuçları İlan Tarihi: 15 Ekim 2021
Ödül Töreni Tarihi: 27 Aralık 2021
Dereceye Giren Eserlerin Sergilenme Tarihi ve Yeri: 27 Aralık 2021 | Memur-Sen Genel Merkezi

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Rıza Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ