<style>.lazy{display:none}</style>İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Normalin Geleceği Fikir Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Normalin Geleceği Fikir Yarışması

İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Normalin Geleceği Fikir Yarışması

İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Normalin Geleceği Fikir Yarışması

İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Normalin Geleceği Fikir Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye’deki Lise, Ön Lisans Ve Lisans Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası, Ücretsiz Entrecom Eğitimi
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası, Ücretsiz Entrecom Eğitimi
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası, Ücretsiz Entrecom Eğitimi

Yeni Normalin Geleceği
Yeni normal sosyal hayatımızdan sağlığımıza, eğitim sisteminden çalışma yöntemleri ve saatlerine, temiz enerjiden ekonomik modellere kadar neredeyse her alanda değişim meydana getirtti. Bu değişim rüzgarı eskiden var olan ve yeni var olmuş problemlere çözümler üretmek için bir fırsat sundu. Bu fikir yarışmasının amacı, girişimcileri yeni normal hakkında fikir üretmeye teşvik etmektir.

Yürütücü Kurum
İstanbul Kültür Üniversitesi’nin bu yarışmayı düzenleme amacı; bilimin bilinirliğini ve öğrencilerin farkındalığını arttırmak, Kültür Üniversitesi’nin girişimcilik ekosisteminde yer almasına katkı sunmak, girişimcilik bölümününün tanıtımını yapmak ve Türkiye’deki girişimcilerin bölümden haberdar olmasını sağlamaktır.

Kategorisi Nedir?
Yarışmaya yeni normal süreci ve yeni normalin geleceği hakkında değişime öncülük edecek olan bütün fikirler başvurabilir.

Ads

Katılım Türü Nasıl?
Katılımcılar isterlerse bireysel olarak katılım gösterebilirler ya da grup olarak katılabilirler. Gruplar en fazla 3 kişi olabilir.

Kimler Katılabilir?
Yarışmaya tüm Türkiye’deki lise, önlisans ve lisans öğrencileri katılım gösterebilir.

Platform
Yarışmanın tüm süreçleri online olarak yürütülecektir.

Yarışma Takvimi
Fikirlerin Toplanması: 1-21 Şubat 2021
1. Aşama Eleme Süreci: 21-28 Şubat
2. Aşama Formu Doldurma: 1-15 Mart
2. Aşama Eleme Süreci: 15-20 Mart
Final: 20-21 Mart

Yarışma süreci aşağıdaki adımlar üzerinden gerçekleştirilecektir:
1. Çağrı sürecinde yarışma konseptine uygun fikirler toplanacaktır.
2. 1. Aşamayı geçen adaylar belirlenecek ve ilan edilecektir.
3. Bir sonraki aşamaya geçen girişimcilerden, 2. Aşama için fikirlerini detaylandırmaları istenecektir.
4. Fikirlerini detaylandırarak ileten girişimcilerden finale kalanlar yarışma ekibi tarafından ilan edilecektir.
5. Yarışma finali iki günden oluşacak, ilk gün çeşitli konuşmacılardan oturumlar oluşturulacak, ikinci gün ise final sunumları ve jüri değerlendirmesi gerçekleşecektir.

Konsept
Geleceğin neresindeyiz? Teknolojik olarak çoktan gelen ve daha da gelmekte olan dönüşümün önemli olanı kültürel olarak da gelmesiydi. Bu kültürel dönüşümün gerçekleşmesinin uzun yıllar alacağı düşünülürken, bu dönüşüm “korona” sayesinde beklenenden çok daha erken ve hızlı bir şekilde gerçekleşti.

Dünya’yı saran pandemi süresince asla değişemez dediğimiz, altını kalın çizgiler ile çizdiğimiz durumların değişimini gözlemleme fırsatı bulduk. Birçok sektörün dinamikleri 2020 yılının ilk aylarından itibaren çok hızlı bir şekilde değişti ve hayatımıza “Yeni Normal” kavramı geldi.

“Yeni Normal” kavramındaki “yeni” aslında düşündüğünüz gibi çok da yeni değil. Dünya savaşları ve diğer salgınlarda da “Yeni normal” kavramı sık sık kullanıldı. Fakat her “Yeni Normal” diye nitelendirdiğimiz dönemlerde ortaya yeni fırsatlar ve engeller çıktı.
Siz, oluşabilecek bu fırsatları önceden öngörüp cesur kararlar alabilecek ve bu fırsatların üzerine gidebilecek misiniz, yoksa dönüşümün çarkları arasında ezilip gidecek misiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde düzenlenecek olan Yeni Normal’in Geleceği Fikir Yarışması, hayatımızın bir parçası olan yeni normalin geleceği hakkında girişimcilerin fikir üretmesini teşvik edecek bir yarışmadır.

Web: https://startupsoleni.iku.edu.tr/
Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ