18.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İSMEK Ücretsiz Kursları Kayıt Tarihleri

İSMEK Ücretsiz Kursları Kayıt Tarihleri

İSMEK Ücretsiz Kursları Kayıt Tarihleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK Ücretsiz Kurs Kayıtları Online Olarak Yapılabilecek.
İSMEK 2017 Ücretsiz Kursları Kayıt TarihleriİSMEK Ücretsiz Kurslarında Bu Yıl 12 Aylık Eğitim Sistemine Geçiliyor. 12-16 Yaş Arasındaki Çocuklar İçin Ön Kayıtlar 27 Temmuz 2017 Tarihinde Başlayacak. 12-16 Yaş Grupları İçin Dersler 3 Ağustos 2017 Tarihinde 10 Ayrı Alan Altındaki 49 Farklı Branşta Eğitim Verilecek.
2017-2018 Yetişkinler İçin Kurslara Ön Kayıtlar 27 Temmuz 2017 Tarihinde Başlayacak. Yetişkinler İçin Açılan Kurslarda Dersler İse 7 Ağustos 2017 Tarihinde Başlayacak.

İSMEK Kurslarına Online Kayıt Olmak
Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK Ücretsiz Kurslarına Resmi Site Üzerinden Ön Kayıt Olunabilir. Ön Kayıt Olmak İçin kursiyer.ismek.org Adresine Giriş Yapılabilir. Ön Kayıt Yaptırmak İçin T.C Kimlik Numaranız, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl Ve Doğum Tarihinizi Gün, Ay Ve Yıl Olarak Girerek Ön Kayıt Alımı Yapılan Kursları Ve Kurs Merkezlerine Seçerek Kayıt Olunabilir. Ön Kayıt Sırasında Cep Telefonu Numaranızı Doğru Olması, Topla Kısa Mesaja Açık Olması Gereklidir. Aksi Durumda Kurs İçin Sizinle İletişimi Kurulamayacağından Ön Kayıt İşleminiz Kesin Kayda Dönüşmeyecektir.

İSMEK Yaz Dönemi 12-16 Yaş Grubu Kursları
Yaz Döneminde Çocuklar İçin Açılacak Ücretsiz Kurslarda Eğitimler 3 Ağustos 2017 Tarihinde Başlayacak. Gençlere Yönelik Kurslar Günlük 4 İle 8 Saat Olarak Açılabilecek. Gençlere Yönelik Yaz Kursları 15 Eylül 2017 Tarihine Kadar Devam Edecek. Gençler İçin Kış Döneminde İse Kurslar Hafta Sonu Grupları Olarak Devam Edecek.

İSMEK Yaz Dönemi Yetişkinlere Yönelik Kurslar
Yaz Döneminde Açılacak Kurslara Ön Kayıt İşlemleri 27 Temmuz 2017 Tarihinde Online Olarak Yapılacak. Online Kayıt Yaptıramayan Kursiyerler Kayıt Olmak İstedikleri Kurs Merkezine Şahsen Başvuruda Bulunup Ön Kayıt Olabilecek. Yaz Dönemi Yetişkinlere Yönelik Açılacak Kurslarda Eğitimler İse 7 Ağustos 2017 Tarihinde Başlayacak. İSMEK Kurs Merkezlerinde Yaz Döneminde Gençler Ve Yetişkinler Aynı Anda Eğitim Alacak. İSMEK 2017-2018 Eğitim Döneminde 540 Olan Toplam Branş Sayısını Daha Da Artırmayı Planlıyor.

İSMEK Kurs Günleri Ve Saatleri
İSMEK Kursları Hafta İçi Ve Hafta Sonu Gündüz Tam Gün 8 Saat, Yarım Gün 3-4-6 Saat, Ve Akşam Olarak Açılabilmektedir. Tam Günlük Kurslarda Eğitim Sabah Saat 09:00’da Başlayıp Akşam 16:10’da Sona Erer. Yarım Günlük Kurslar Sabah Grupları İçin 4 Saatlik Bir Kurs Saat 09:00’da Başlayıp, 12:10’da Sona Erer. Yarım Günlük Öğle Gruplarında Kursa Saat 13:00’da Başlayıp, 16:10’da Sona Erer. Kurslarda Saat 10:30 Ve 14:30’da 10 Dakikalık Ara Verilir. 12:10 İle 13:00 Arasa Öğle Tatilidir. Akşam Kursları Çoğunlukla 18:00 İle 21:10 Saatleri Arasında Yapılır. İSMEK Kurs Merkezlerinde Ücretli Olarak Çay, Türk Kahvesi, Sıcak Su, Şişe Su, Nescafe Çeşitleri Bulunur.

Sponsorlu

İSMEK Kurslarına Kayıt Olma Şartları

Kurslara Katılabilmek İçin Kursan Başladığı Tarih İtibariyle 16 Yaşını Doldurmuş Olmak, Müzik Branşları İçin İse 15 Yaşını Doldurmuş Olmak Gereklidir.
Ön Kayıt Sırasında Sınıf Durumuna Göre Sınıf Kapasiteleri Özel Branşlar Hariç 15 İle 25 Kişi Olarak Belirlenmektedir. Sınav İle Kursiyer Alımı Yapılan Branşlar İle Yabancı Dil Branşları Hariç Diğer Branşlar İçin Asil Kursiyer Sayısı Kadar Yedek Kursiyer Ön Kayıt Olabilmektedir. (Örnek: 15 Kişilik Ön Kayıt Kontenjanı Belirlenen Kurs İçin 15 Yedek Kursiyer Ön Kayıt Olabilir, Toplamda 30 Kişi Ön Kayıt Yaptırabilir.) Yedek Kursiyer Kursa Asil Olarak Ön Kayıt Yaptırıp Kursa Katılmayan Yada Kursu Bırakan Kursiyerlerin Yerine Çağrılır.
Yabancı Dil Ve Sınav İle Kursiyer Alının Branşlarda İse Asil Kursiyerin 3 Katı Kursiyer Ön Kayıt Olabilir.
Bir Eğitim Dönemi İçerisinde Ders Günleri Ve Saatleri Çakışmamak Kaydı İle Aynı Alan İçerisindeki Farklı Bir Branşa Kayıt Olunabilir. Başvuruda Bulundukları Alandaki Eğitimleri Bittikten Sonra Farklı Bir Alanda Branşa Başvuruda Bulunulabilir.
Aşağıdaki Branşlar Genel Branşlardır Ve İkinci Branşa Kayıt İçin Aynı Alan Şartı Aranmaz.
(KOSBEB Uygulamalı Girişimcilik, Liderlik Eğitimi, Halı Dokuma, Diksiyon, Sosyal Hayatta İletişim, İş Hayatında İletişim, Evlilik Öncesi Eğitim, Çocuk Beslenmesi, Görgü Kuralları, Tüketici Hakları Eğitimi, Baklava Yapımı, Cup Cake, Muffin Yapımı, Çikolata Yapımı Ve Sunumu , Makarna Ve Sosları Yapımı, Meze Ve Salata Yapımı, Osmanlı Şerbetleri Yapımı, Suşi Yapımı, Temel Perakendecilik Eğitimi, Servis, Servis Komisi, Sütlü Tatlılar Hazırlama, Reçel Ve Marmelat Yapımı, Turşu Yapımı, Pizza Yapımı, Özel Eğitimli Bireylere Yaklaşım, Reyon Görevlisi, Satış Görevlisi, Depo Görevlisi, Mağaza Elemanı, Teknolojik Market Satış Elemanı, Şarkütör, Kurabiye Hamuru Yapım Teknikleri, Makaron Yapım Teknikleri Ve Sunumu , Meyve Ve Sebze Satış Elemanı (Manav), Su Ve Deniz Ürünleri Satış Elemanı (Balıkçı), Rezervasyon Elemanı, Santralist, Kasiyer, Şeker Hamuru Yapımı Ve Süsleme Teknikleri, Çağrı Merkezi Elemanı, Müşteri Asistanı, Et Ve Et Ürünleri Satış Elemanı (Kasap).
Daha Önceden İSMEK’ten Sertifika Alan Kursiyerler Aynı Branşta Eğitim Alamazlar. Bu Durumdaki Kursiyerler İhtisas Merkezleri, Mesleki Uzmanlık Merkezleri Ve Uygulama Merkezleri Gibi İleri Seviye Eğitimin Verildiği Merkezlere Başvurabilir.
Mesleki Uzmanlık Okullarında İstihdama Yönelik Kurslar Düzenlendiği İçin Kayıt Olunmak İstenen Branşın Ön Şartlarını Ve Yeterliliklerini Taşıyan Ve 16 Yaşını Doldurmuş Adaylar Sınav / Mülakat İle Kabul Edilir.
Türk İslam Sanatları Ve İhtisas Merkezlerinde Kursiyer Olabilmek İçin Temel Seviye İçin Yetenek Sınavı / Mülakat İleri Seviye İçin İse En Az Branşta 1 Yıl Eğitim Almış Olmak Yetenek Sınavı / Mülakat İle Kursiyer Seçimi Yapılır.
Atölyeler Ve Uygulama Merkezlerinde Kursiyer Seçimi Sınav / Mülakat İle Yapılmaktadır.
Engelli Kursiyerlere Yönelik Açılan Kurslara Sadece Engelli Adaylar Katılabilir. Engeliler Öncelikle Engelli Merkezlerinde Açılan Kursları Tercih Etmelidir.
İstanbul Halk Eğitim Merkezleri Kurslarını Görmek İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ