<style>.lazy{display:none}</style>İSKİ İklim Değişikliği Ve Su Resim Yarışması Başvurusu
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İSKİ İklim Değişikliği Ve Su Resim Yarışması

İSKİ İklim Değişikliği Ve Su Resim Yarışması

İSKİ İklim Değişikliği Ve Su Resim Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ İklim Değişikliği Ve Su Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya İstanbul İli Resmi Ve Özel Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Ortaokul Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası

Lise Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası

Amaç
Bu yarışma ile; Asya ile Avrupa’yı birleştiren ve kuruluşundan bu güne her zaman cazibe merkezi olmuş İstanbul’un sanayi ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler, hızlı nüfus artışı, çevre kirliliği ve iklim değişikliği gibi sebeplerden dolayı tüm dünyada olduğu gibi zamanla azalan veya kirlenen su kaynaklarının korunması için su tasarrufuna dikkat çekilmesi ve öğrenciler arasında su kullanma bilinci konusunda farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Ads

Yarışma Koşulları
• Yarışma İstanbul’daki tüm resmi /özel lise ve resmi /özel ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.

• Resimler 35×50 cm resim kâğıdına, fon kâğıdı veya tuval üzerine kara kalem, kuru boya, akrilik, yağlı boya, sulu boya veya pastel boya kullanarak yapılabilir.

• Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, okul adresi ve telefonu, velinin veya danışman öğretmenin (kendi açık rızasıyla) cep telefonları mutlaka yazılacaktır.

• . Yarışmaya katılacak eserler 05 Mart 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar; ekte gönderilen yarışma bilgi formunun doldurularak, Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No:7 PK: 34060 Eyüpsultan/İSTANBUL adresine şahsen ya da ücretleri yarışmacı tarafından ödenmesi kaydıyla posta ve kargo yoluyla gönderilecektir. Postada veya kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden İSKİ sorumlu değildir.

• Resim üzerinde herhangi bir yazı ve bilgi olmamalıdır.

• Her öğrenci yarışmaya en fazla bir eserle katılabilir.

Değerlendirme

– Değerlendirme ön eleme ve kazananları belirleme olarak iki aşamada yapılacaktır.
– Aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılacaktır.

KRİTERLERPUAN
Resmin konu uygunluğu25
Yaratıcılık ve özgünlük25
Duygu düşünceyi resme aktarma ve ifade gücü25
Kullanılan teknik25
Toplam100

– Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önceden başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve herhangi bir süreli yayında yayımlanmamış olması şarttır.

-Yarışmaya gönderilen eserlerden kısmen veya tamamen alıntılanmış olanlar değerlendirme dışında tutulacaktır. Bahsedilen eser ödül alınmışsa iptal edilir. Yarışmaya gönderilen eserlerin özgün olmamasından kaynaklı her türlü hukuki sorumluluk eser sahibi ve velisine aittir. Eseri gönderen yarışmacının ve velisinin bu şartı kabul ettiği varsayılacaktır.

-Belirtilen sürede teslim edilmeyen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

-Yarışmaya katılan eserin benzerinin başka yarışmacılar tarafından sunulabileceği kabul edilmeli. İSKİ’nin bu durumu açıklama veya bilgilendirme yükümlülüğü yoktur.

-Millî Eğitim Temel Kanununa aykırı siyasi amaçlara hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren, genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren ve ne amaçla olursa olsun firma adı kullanılan eserler yarışma dışı kalacaktır.

-Ödül Töreni 22 Mart 2020 tarihinde İSKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacaktır. Mücbir sebeplerden dolayı etkinliklerin ertelenmesi durumunda Ödül töreninin yer ve saati www.iski.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

– Yarışma sonuçları, ödül töreni günü www.iski.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Ayrıntılı Bilgi İçin İletişim:
İSKİ Eğitim Şube Müdürlüğü Adres : İSKİ Genel Müdürlüğü A Blok Kat:7 No:702 Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi No:7 PK: 34060 Eyüpsultan/İSTANBUL İletişim : 0212 301 17 53-55-63

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Katılım Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ