<style>.lazy{display:none}</style>İskenderun Belediyesi Maskeli Yaşam Fotoğraf Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

İskenderun Belediyesi Maskeli Yaşam Fotoğraf Yarışması

İskenderun Belediyesi Maskeli Yaşam Fotoğraf Yarışması

İskenderun Belediyesi Maskeli Yaşam Fotoğraf Yarışması

İskenderun Belediyesi Maskeli Yaşam Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma, Sayısal (Dijital) Kategoride Renkli Veya Siyah Beyaz Fotoğraf Olmak Üzere Tek Bölümlüdür.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Başlangıç Düzeyi Profesyonel Fotoğraf Makinesi
İkincilik Ve Üçüncülük Ödülü Tablet

Yarışmanın Adı:
İskenderun Belediyesi “ Covid-19 Salgını Döneminde Maskeli Yaşam Fotoğraf Yarışması ’’

Yarışmanın Amacı Ve Konusu:
İçerisinde bulunduğumuz dünyayı ve ülkemizi tamamıyla etkisi altına alan Covid-19 salgın sürecinin; Hayata etkilerinin ve bu süreçteki maskeli hayatın fotoğraflandırılmasıdır. Kendimizi ve çevremizi virüsten korumak için taktığımız maskelerin fotoğraf sanatıyla salgın sürecinin daha iyi anlatabilmesi ve insanlara farkındalık oluşturmak amaçlanılmaktadır.

Koşullar:
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ads

2. Yarışmamız; seçici kurul, İSKFAD temsilcisi ve onların birinci derece yakınları dışında 18 yaş üstü tüm halkımıza, amatör / profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

3. Yarışmaya her fotoğrafçı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çekilmiş, en fazla 4 (dört) adet Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir.

4. Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya bir kısmının kırpılmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

5. İskenderun Belediyesi’nin daha önce yapılan yarışmalarında ödül ve sergileme alan fotoğraflar da bu yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

6. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotografik müdahalelere müsaade edilir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

7. HDR (High Dynamics Range) tekniği kullanılan fotoğraflar ile kolaj yarışma dışında tutulur. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), yarışmaya kabul edilmez. Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

8. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

9. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan; ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Gönderilen fotoğraflar Türkiye sınırları içinde çekilmiş olmalıdır.

10. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

11. Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü 42/55 inç’lik bir LCD monitörde, katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.

12. Yarışma sonuçları İskenderun Belediyesi’nin web sitesinde ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi:
1.Yarışma eserleri en geç 26 Şubat 2021 saat 14:00’ye kadar basvuru@iskenderun.bel.tr adresine gönderilmeli veya usb flash bellek ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edilmelidir.

2. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

3. Gönderilen fotoğrafların EXİF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden İskenderun Belediyesi sorumlu değildir.

4. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 MB’den az olmamalı, 3 MB’yi de geçmemelidir.

İsimlendirme:
1. Sadece fotoğrafınıza isim vermelisiniz. Fotoğrafa ilk kez isim veriyorsanız FIAP kuralları gereği bu fotoğrafı artık başka bir isimle kullanmamanız gerekmektedir.
Eğer fotoğrafınıza başka bir yarışmada isim vermişseniz aynı ismi kullanmalısınız.

2. Fotoğrafın isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü harfleri ve noktalama işaretleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.

3. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için İskenderun Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi:
Yarışmaya Son Katılım Tarihi : 26.02.2021 Saat 14:00
Seçici Kurul Toplanma Tarihi : 01.03.2021
Sonuç Bildirim Tarihi : 05.03.2021
Sergi ve Ödül Töreni Tarihi : 05.03.2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ